• Predstavené 3 nové smartfóny s Androidom na veľtrhu Mobile World Congress v Barcelone
  • Znovuzrodenie sa dočkala i legendárna Nokia 3310
  • Celosvetová dostupnosť v 2. štvrťroku 2017

Barcelona, Španielsko – 26. februára 2017 Spoločnosť HMD Global, výrobca telefónov Nokia, práve predstavila novú generáciu smartfónov Nokia. Tá nastavuje celej produktovej rade novú úroveň dizajnu, kvality a užívateľského komfortu. Netrpezlivo očakávané portfólio bolo rozšírené o 3 nové telefóny v čele s novou Nokia 6. Tá ponúka výkon, najnovšie multimediálne technológie a prémiový robustný dizajn. Nokia 5 je elegantný smartfón perfektne padnúci do dlane a model Nokia 3 je určený tým, ktorí hľadajú kvalitu za bezkonkurenčnú cenu. Nová rada telefónov Nokia je postavená na operačnom systéme Android Nougat s technológiou Google Assistant. Dnes bola taktiež  znovuzrodená legenda medzi mobilnými telefónmi – ikonická Nokia 3310. Novým distribútorom telefónov Nokia v Českej republike a na Slovensku je spoločnosť TCCM.

Predstavené novinky boli od základov navrhnuté tak, aby prístup k prémiovej kvalite a spracovaniu mal každý užívateľ, nielen tí, ktorí si kupujú hi-endové zariadenia. Jednotlivé komponenty v telefónoch Nokia sú starostlivo vyberané a zostavované tak, aby svojmu majiteľovi  poskytovali každodenný úžitok. Nové smartfóny Nokia nadväzujú na tradíciu kvality, jednoduchosti a spoľahlivosti i napriek tomu, že sú určené novej generácii fanúšikov.

Smartfóny Nokia sú vybavené čistým originálnym systémom Android, preto budú mať vždy tie najnovšie aktualizácie vrátane mesačných bezpečnostných záplat. Obsahujú taktiež poslednú inováciu Googlu – technológiu Google Assistant.

Modernej reinkarnácie sa dočkala i populárna hra Had. Novú verziu si budú môcť všetci zahrať na Messengeri v rámci platformy Facebook Instant Games, tentokrát sa však Nokia s legendárnym plazom zamerá na hranie s viacerými hráčmi.

Nokia 6 ide do celého sveta – prémiový smartfón kombinuje mimoriadnu kvalitu spracovania s charakteristickým dizajnom, pohlcujúcim zvukom a pestrým 5,5“ full HD displejom. Unibody konštrukcia je vyrobená z monolitu zliatiny hliníka a horčíka. Telefón je vybavený duálnymi reproduktormi s chytrým audio zosilňovačom a certifikovanou podporou Dolby Atmos, ktorá ponúka nevídane hlboký a čistý zvukový prednes. Nokia 6 bude dostupná v 4 farbách – Matte Black, Silver, Tempered Blue, Copper – za odporúčanú globálnu cenu €229.

Nokia 6 Arte Black Limited Edition – na oslavu expanzie modelu Nokia 6 do celého sveta pripravila spoločnosť HMD limitovanú edíciu Nokia 6 Arte Black. Telefón je vybavený 64 GB internou pamäťou a 4 GB operačnou pamäťou. Exkluzívne čierne telo s vysokým leskom bude k dispozícii za odporúčanú globálnu cenu €299.

Nokia 5 – elegantný a kompaktný smartfón, ktorý prirodzene padne do ruky. Proces výroby Nokia 5 zahŕňa precízne frézovanie jediného kusu zliatiny hliníka do príjemného tvaru tela telefónu s 5,2“ IPS HD displejom s ochranou Corning Gorilla Glass. Nokia 5 je vybavená čipsetom Qualcomm Snapdragon 430 a grafickým akcelerátorom Qualcomm Adreno 505 a ponúka kvalitu vlajkových lodí doslova všetkým. Nokia 5 bude k dispozícii v 4 farebných prevedeniach Matte Black, Silver, Tempered Blue, Copper za odporúčanú globálnu cenu €189.

Nokia 3 – krásny dostupný smartfón navrhnutý pre zákazníkov, ktorí hľadajú bezkonkurenčný pomer cena/výkon. Nokia 3 má 5“ displej s ochrannou vrstvou Corning Gorilla Glass, širokouhlé 8MP fotoaparáty vpredu i vzadu a precízne frézovaný hliníkový rám. Zákazníci môžu vyberať zo 4 farieb – Silver, Matte Black, Tempered Blue, Copper – s odporúčanou globálnou cenovkou €139.

Spoločnosť HMD Global dnes predstavila taktiež:

Nokia 3310 – znovuzrodenie jedného z najpredávanejších tlačidlových telefónov v histórii je tu. Moderné poňatie legendárnej Nokia 3310 v tenšom, ľahšom a odolnejšom prevedení. Nová Nokia 3310 má farebnejší a sviežejší dizajn. Telefón ponúkne na dnešné pomery neskutočnú 22 hodinovú výdrž batérie pri telefonovaní a až mesiac výdrže v standby režime. Nokia 3310 bude dostupná v 4 farbách – lesklý Warm Red a Yellow a matný Dark Blue a Grey – s odporúčanou globálnou cenou €49.

Príslušenstvo – spoločnosť predstavila taktiež ucelené portfólio príslušenstva Nokia Accessories s typickými dizajnovými prvkami, ktoré zahŕňajú headsety, prenosné a Bluetooth reproduktory, nabíjačky do auta, puzdra a ochranné fólie.

 Arto Nummela, CEO HMD Global, hovorí:
„Nokia je po desaťročia po celom svete jednou z najikonickejších telefónnych značiek. V tomto krátkom období, v ktorom HMD vstúpilo na trh, sme zaznamenali neskutočné množstvo pozitívnej odozvy. Zdá sa, že všetci zdieľajú naše nadšenie pre túto ďalšiu kapitolu. Dnešní zákazníci sú vyberavejší a náročnejší než kedykoľvek predtým. Pre nás však budú vždy na prvom mieste. Naša snaha dať dohromady svetových výrobcov komponentov, operačných systémov a technologických partnerov vyústila až v dnešné predstavenie globálneho portfólia smartfónov s dušou Nokia.“

Florian Seiche, prezident HMD Global, hovorí:
„Strategické partnerstvá v produktovej i výrobnej oblasti sú základom pre náš úspech. Rovnako tak sa zaväzujeme k rovnakému druhu partnerstiev  na úrovni jednotlivých trhov, aby sme mohli slúžiť všetkým našim fanúšikom. Podpora a nadšenie, ktoré vnímame u operátorov a predajcov, je neobyčajná. Očakávania od nášho nového globálneho portfólia sú obrovské a preto ponúkame našim fanúšikom, aby sa zaregistrovali na nokia.com/phones pre viac informácií.“

Juho Sarvikas, Chief Product Officer v spoločnosti HMD Global, hovorí:
„Telefóny Nokia prebúdzajú skutočné emócie. Ľudia ich poznajú kvôli ich ľúbivému dizajnu a kvalite spracovania, na ktorú sa môžu spoľahnúť. Naše nové portfólio kombinuje tento typický rukopis s osvedčeným systémom Android a novou úrovňou technologického spracovania. V prípade Nokia 3310 sme nemohli odolať. Chceme odmeniť verných fanúšikov telefónov Nokia a dokázať, že bohatá história a skúsenosti môžu ísť ruka v ruke s inováciami a moderným dizajnom.“

Pekka Rantala, Chief Marketing Officer HMD Global, hovorí:
„Zákazníci dnes vyhľadávajú značky, ktorým môžu dôverovať a s ktorými majú dobré skúsenosti. Nokia so sebou nesie viac než 150 rokov tradície, ktorú teraz chce predstaviť celej novej generácii fanúšikov. Naše nové portfólio telefónov s operačným systémom Android spolu so znovuzrodením legendy v podobe Nokia 3310 je tým najlepším prísľubom, že nová éra telefónov NOKIA ponúkne zákazníkom rovnakú zážitky, na ktoré boli vždy zvyknutí.“

Brad Rodrigues, dočasný prezident Nokia Technologies, hovorí:
„Sme nadšení z výsledkov, ktoré HMD dosiahlo a predovšetkým z nového portfólia telefónov, ktoré v sebe nesú všetky štandardy, ktorými je práve Nokia známa. Verím, že nový dizajn a kvalita nových telefónov Nokia poteší i fanúšikov na celom svete rovnako tak, ako znovuzrodenie Nokia 3310.“

Enrico Salvatori, SVP a prezident, Qualcomm EMEA hovorí:
„Sme radi, že sme sa mohli podieľať na vývoji modelov Nokia 6 a Nokia 5 a tešíme sa na ďalšie spoločné modely. Telefóny Nokia majú skvelé meno a povesť a na prvých predajoch vidíme, že sa na tomto fakte nič nezmenilo. Oba modely poháňa výkonný a odskúšaný mobilný chipset Qualcomm Snapdragon 430.“

Kompletné portfólio chytrých a klasických telefónov Nokia je možné vidieť na veľtrhu Mobile World Congress v sekcii HMD v stánku Nokia (hala 3, stánok 3A). Dostupnosť v Českej republike a na Slovensku bude upresnená v 2. štvrťroku tohto roku.

 Poznámky

  • SIM: Všetky predstavené telefóny budú uvedené v single SIM i dual SIM variante.
  • Uvedené ceny sú celosvetovo odporúčané ceny. Na jednotlivých trhoch sa môžu líšiť v závislosti na miestnych daniach, poplatkoch a menových kurzoch. O presných cenách pre Českú republiku a Slovensko budeme informovať.
  • Všetky produkty budú dostupné v 2. štvrťroku tohto roku v regióne APAC, Indii, Blízkom východe, Afrike a Európe.

Tlačová správa

ZDIEĽAŤ