SONY WF-1000XM4
  • Vylepšené digitálne potlačenie okolitého hluku s integrovaným procesorom V1
  • Skutočne bezdrôtové slúchadlá teraz podporujú technológiu High-Resolution Audio Wireless pre ešte lepší zážitok z počúvania
  • Špičková kvalita hovoru a chytrý spôsob počúvania napríklad vďaka funkcii Speak-to-Chat
  • Vychutnajte si pôsobivú 8-hodinovú výdrž batérie[1] s aktivovaným potlačením hluku

Spoločnosť Sony predstavuje WF-1000XM4 – najnovší, skutočne bezdrôtový model kritikmi oceňovaného radu slúchadiel 1000X. Slúchadlá WF-1000XM4 posúvajú špičkové potlačenie okolitého hluku[2] a kvalitu zvuku na novú úroveň. Sú vyrobené tak, aby vyhovovali každému uchu a ponúkajú individuálny zážitok, ktorý sa prispôsobí každej situácii.

Slúchadlá SONY WF-1000XM4

Ešte čistejší zvuk, ešte menej hluku

Model WF-1000XM4 poskytuje špičkové potlačenie okolitého hluku, ktoré je teraz naviac zdokonalené. Novo navrhnutý integrovaný procesor V1 zabezpečuje ešte lepšie potlačenie okolitého hluku. Integrovaný procesor V1, špeciálne vyvinutý spoločnosťou Sony, je postavený na výkone už skôr uznávaného čipu QN1e spoločnosti Sony pre odstránenie okolitého hluku a posúva hranicu ešte ďalej.  Vylepšený výkon potlačenia okolitého hluku a technológia Bluetooth® „System on Chip“ prináša najvyššiu úroveň potlačenia okolitého hluku v rámci odvetvia a pritom spotrebováva menej energie ako jeho predchodca.

Model WF-1000XM4 je vybavený vysoko výkonnými mikrofónmi s dvoma snímačmi ruchu pre vynikajúce potlačenie hluku. Vďaka dvom mikrofónom so snímačom hluku na každom uchu – jedným smerujúcim dopredu a druhým dozadu – sú slúchadlá schopné monitorovať okolitý hluk a s vysokou presnosťou ho odstraňovať.

Novo navrhnutá 6 mm jednotka reproduktora s o 20% väčším magnetom tiež prispieva k zdokonalenému odstráneniu ruchu slúchadiel WF-1000XM4. Zväčšenie veľkosti magnetu a membrány s vysokou poddajnosťou poskytuje lepší výkon pri nízkych frekvenciách a zlepšuje odstránenie ruchu generovaním vysoko presného rušenia s nízkymi frekvenciami.

Vďaka novo vyvinutým koncovkám s izoláciou hluku sa slúchadlá WF-1000XM4 dokážu lepšie prispôsobiť. Nové koncovky slúchadiel sú vyrobené z jedinečného polyuretánového penového materiálu, ktorý je mäkký a pružný, čo maximalizuje kontaktnú plochu medzi koncovkou a zvukovodom. Tým sa eliminujú medzery. Koncovky izolujú zvuk,znižujú hluk a tiež poskytujú lepšiu priľnavosť k zvukovodu, takže slúchadlá lepšie držia.

Aj počas veterných dní sa môžete úplne sústrediť na počúvanie. Režim automatického odstránenia hluku, pri nastavení v aplikácii, detekuje zvuk vetra a automaticky ho potlačí.

Slúchadlá SONY WF-1000XM4

Výnimočná kvalita zvuku

Model WF-1000XM4 teraz podporuje bezdrôtový prenos zvuku vo vysokom rozlíšení[3], a to vďaka technológii LDAC, ktorú spoločnosť Sony používa na kódovanie zvuku. LDAC prenáša približne trikrát viac dát (pri maximálnej prenosovej rýchlosti 990 kb/s) ako bežné audio Bluetooth®, čo vám umožní vychutnať si obsah High-Resolution Audio vo výnimočnej kvalite, ktorá sa maximálne blíži kvalite pripojenia pomocou kábla. Vďaka špeciálne navrhnutým 6 mm reproduktorom, ktoré poskytujú dynamický zvuk aj napriek svojim malým rozmerom a membráne s vysokou poddajnosťou, reprodukujú slúchadla bohatý zvuk v oblasti basového pásma. Integrovaný procesor V1 tiež zvyšuje kvalitu zvuku, obmedzuje skreslenie a umožňuje spracovanie kodeku LDAC a DSEE Extreme™.

Technológia DSEE Extreme™[4] (Digital Sound Enhancement Engine) pomocou technológie Edge-AI zvyšuje rozlíšenie komprimovaných digitálnych hudobných súborov v reálnom čase. Dynamicky rozpoznáva nástroje, hudobné žánre a jednotlivé prvky každej skladby, ako sú vokály alebo medzihry a obnovuje zvuk vysokých frekvencií stratený pri kompresii, čím zabezpečuje bohatšie a plnohodnotnejšie počúvanie.

Ešte chytrejší zážitok z počúvania

Inovácia v podobe funkcie Speak-to-Chat sa dočkala širokého ohlasu, keď bola prvýkrát predstavená v modeli s hlavovým mostom, slúchadiel WH-1000XM4. Funkcia je teraz dostupná aj pri modeli WF-1000XM4 a umožní vám viesť krátku konverzáciu bez toho, aby ste si museli slúchadlá vybrať[5]. Akonáhle s niekým začnete hovoriť, zastaví funkcia Speak-to-Chat automaticky hudbu a umožní okolitému zvuku preniknúť slúchadlami, aby ste mohli konverzovať. To sa hodí, ak si chcete slúchadlá nechať v ušiach alebo máte práve plné ruky. Akonáhle konverzáciu ukončíte, začne sa opäť automaticky prehrávať hudba[6]. Funkcia Speak-to-Chat rozpozná váš hlas a zareaguje naň. Je založená na technológii Precise Voice Pickup Technology, ktorá kombinuje štyri mikrofóny a senzory s pokročilým spracovaním signálu.

Pri modeli WF-1000XM4 je k dispozícii režim „Quick Attention“, ktorý vám umožní vypočuť si oznámenia alebo niečo krátko povedať. Jednoducho priložte prst na ľavé slúchadlo, čím okamžite stlmíte hlasitosť a môžete počúvať okolité zvuky.

Slúchadlá WF-1000XM4 sú ďalej vybavené chytrou funkciou Adaptive Sound Control, ktorá vytuší, kde sa nachádzate a čo práve robíte – napríklad, že cestujete, kráčate alebo čakáte. Následne prispôsobí nastavenie okolitého zvuku pre ideálny zážitok z počúvania. Môžete si zvoliť, aby sa funkcia Adaptive Sound Control naučila rozpoznávať miesta, ktoré často navštevujete, napríklad kanceláriu, posilňovňu alebo obľúbenú kaviareň a vytvorila zvuk, ktorý je na mieru šitý danej situácii.

Slúchadlá prichádzajú s funkciou okamžitého zastavenia a prehrávania, čím umocnia váš zážitok z počúvania. Jednoducho vytiahnete slúchadlá z uší a hudba sa zastaví vďaka senzoru priblíženia, ktorý detekuje, či máte v ušiach jedno alebo obe slúchadlá. Jednoducho ich vložte späť do ucha a hudba začne znova hrať.

Slúchadlá SONY WF-1000XM4

Vychutnajte si špičkovú kvalitu hovoru

So slúchadlami WF-1000XM4 je hands-free volanie ešte lepšie vďaka technológii Precise Voice Pickup. Kombinácia technológie presného snímania hlasu Precise Voice Pickup s mikrofónmi a bone-conduction senzorom, ktorý presne monitoruje vašu reč, umožňuje modelu WF-1000XM4 snímať hlas jasne a presne počas hands-free hovorov. Smerové mikrofóny sú kalibrované tak, aby snímali iba zvuky z vašich úst. Vďaka zdokonalenému pomeru signálu k šumu zachytí každučké slovo, a to dokonca aj keď je vo vašom okolí veľký hluk. Novo vyvinutý bone conduction senzor zachytáva iba vibrácie vášho hlasu – neregistruje okolité zvuky. Tým, že sa systém slúchadiel sústredí iba na vašu reč, umožňuje ešte čistejší prenos hlasu počas telefonátov. Funkcia odstránenia okolitého hluku ešte viac zdokonaľuje telefonovanie s WF-1000XM4, pretože zabezpečí, aby ste počuli osobu, s ktorou telefonujete, jasnejšie, a to aj keď je vo vašom okolí veľa hluku.

Ešte lepšie sadnú

Od predstavenia prvých slúchadiel do uší v roku 1982 (MDR-E252) vykonala spoločnosť Sony analýzu obrovského množstva dát z celého sveta týkajúcich sa tvaru ucha. Slúchadlá WF-1000XM4 sú výsledkom tohto výskumu a kombinujú tvar dobre sediaci v ušnej dutine s najnovším ergonomickým povrchom, ktorý zabezpečí, aby slúchadlá dobre držali.

Pomocou aplikácie Sony | Headphones Connect si teraz môžete vybrať tú pravú veľkosť penových koncoviek pre vaše uši. Aplikácia vykoná niekoľko jednoduchých meraní a pomôže stanoviť ideálnu veľkosť koncoviek Noise Isolation Earbud Tips[7]. Tým sa zabezpečí maximálna kvalita zvuku a minimalizuje sa hluk z okolia. Teraz si môžete užívať maximálny komfort a skvelý zvuk.

Slúchadlá WF-1000XM4 boli navrhnuté tak, aby boli menšie a ľahšie, ale bez kompromisov. Slúchadlá preto sú o 10 % menšie ako predchádzajúce generácie, bez toho aby došlo ku kompromisu v kvalite zvuku alebo výdrži batérie. Sú ľahké a vďaka tomu predstavujú dokonalého spoločníka na dlhé dni v pohybe. Nabíjacie puzdro je o 40% menšie.

Slúchadlá SONY WF-1000XM4

Lepší Bluetooth na neprerušované sledovanie

Slúchadlá WF-1000XM4 sú ideálne na sledovanie televíznych programov, filmov a ďalších. Pokročilé bezdrôtové pripojenie synchronizuje presne to, čo vidíte na obrazovke, s tým, čo počujete v slúchadlách a zabezpečuje tak príjemnejšie sledovanie s nízkou latenciou.

Vďaka optimalizácii prenosového algoritmu s integrovaným procesorom V1 je spojenie stabilnejšie a menej náchylné na výpadky zvuku, a to aj v prostredí, kde dochádza k rušeniu. Slúchadla WF-1000XM4 tak prinášajú čistejšie a stabilnejšie pripojenie cez Bluetooth®.

Užívajte si pôsobivú výdrž batérie a skutočné bezdrôtové nabíjanie

So slúchadlami WF-1000XM4 si vychutnáte počúvanie počas celého dňa. Slúchadlá vydržia hrať plných 8 hodín a ďalších 16 hodín získate vďaka nabíjaniu z puzdra. To znamená, že zakaždým, keď odchádzate z domu, máte slúchadlá nabité na celých 24 hodín. Ponáhľate sa? Päťminútové rýchle dobíjanie vám poskytne dostatok energie na 60 minút prehrávania a aplikácia Sony | Headphones Connect vás upozorní, ak klesne nabitie puzdra pod 30%.

Slúchadlá WF-1000XM4 nepotrebujú vďaka jednoduchému bezdrôtovému nabíjaniu s technológiou Qi[8] žiadne káble. Dokonca na ich dobíjanie môžete používať Qi technológiu svojho chytrého telefónu, napríklad najnovšieho modelu Xperia s funkciou zdieľania batérie[9], vďaka ktorej môžete dobiť puzdro a následne slúchadlá.

Odolnosť proti vode  

Slúchadlá WF-1000XM4 spĺňajú štandard odolnosti proti vode IPX4[10], preto vás nezastaví postriekanie vodou ani pot – a vy môžete zostať v pohybe  alebo rytme hudby. Či už bežíte v daždi na autobus, alebo sedíte v útulnej kancelárii, tieto slúchadlá vás podržia.

Ľahké spárovanie & funkcia hlasového asistenta

Pomoc bez dotyku – stačí len vysloviť pokyn „Hey Google“ alebo „Alexa“[11], ktorými aktivujete preferovaného hlasového asistenta.,. Užite si zábavu, spojte sa s priateľmi, získajte informácie, počúvajte hudbu a oznámenia, nastavujte pripomenutia a ďalšie.

Slúchadlá WF-1000XM4 podporujú novú šikovnú funkciu Googlu Fast Pair. Jediným poklepaním sa slúchadlá WF-1000XM4 dokážu rýchlo a bez námahy pripojiť cez Bluetooth k zariadeniu s OS Android. Funkcia Fast Pair od Googlu vám umožní ľahko slúchadlá nájsť a tiež vám oznámi, keď necháte zapnutú batériu a ako dlho vám batéria ešte vydrží. Slúchadlá podporujú funkciu Microsoft Swift Pair, ktorá vám uľahčí pripojenie k zariadeniam s Windows 10.

Slúchadlá WF-1000XM4 prinášajú intuitívne nastavenie pomocou dotykového ovládania, aby bolo možné ľahko a rýchlo ovládať počúvanie. Dotykovým ovládaním môžete aktivovať funkciu potlačenia okolitého hluku, Ambient Sound, režim Quick Attention alebo ľahko preskakovať skladby, zastaviť alebo spustiť prehrávanie skladieb.

SONY WF-1000XM4

Lepšie pre životné prostredie

Obal WF-1000XM4 neobsahuje plasty a bol navrhnutý podľa zásad nízkej toxicity a vychádza z filozofie „vyrábať tak, aby bolo možné recyklovať“, ktorá podporuje zodpovednosť voči spoločnosti. Aby bolo možné vyprodukovať menej odpadu, 99% papiera použitého na obal (okrem etikiet) je vyrobeného z recyklovaných a udržateľných materiálov vyvinutých špeciálne pre spoločnosť Sony.

Nechajte sa pohltiť zvukom

360 Reality Audio, nový podmanivý zážitok, si môžete vychutnať pomocou slúchadiel WF-1000XM4 v kombinácii s chytrými telefónmi Android™/iPhone, ktoré majú nainštalovanú streamovaciu aplikáciu podporujúcu túto technológiu[12]. Zvukový zážitok 360 Reality Audio vás obklopí hudbou, ako by ste sa ocitli priamo pred svojím obľúbeným umelcom. Poslucháči si môžu vychutnať na mieru šité zvukové pole, ktoré ich pohltí a je dokonale optimalizované pre každého jednotlivého používateľa slúchadiel WF-1000XM4 v kombinácii s aplikáciou Sony | Headphones Connect[13].

Súčasťou balenia sú tri rôzne veľkosti koncoviek Noise Isolation Earbud Tips, rovnako ako nabíjací kábel USB-C.

Cena a dostupnosť  

Slúchadlá WF-1000XM4 budú v predaji v čiernom a krémovo-striebornom variante a ich cena bude 280 EUR. V predaji budú od júna 2021.

[1] 8 hodín (slúchadlá) + 16 hodín (nabíjacie puzdro), celkom 24 hodín pri použití funkcie Noise Cancelling a pripojení Bluetooth®. 12 h (slúchadlá) + 24 h (nabíjacie puzdro), celkom 36 h pri použití pripojenia Bluetooth® a vypnutom potlačení hluku.
[2] Od 26. apríla 2021. Podľa prieskumu spoločnosti Sony Corporation merané podľa smerníc JEITA, na trhu s pravými bezdrôtovými slúchadlami s odstránením okolitého hluku.
[3] Je potrebné nastaviť funkciu na „Priorita kvality zvuku“ pomocou aplikácie Sony | Headphones Connect. Vyžaduje kompatibilné zariadenia podporujúce LDAC.
[4] Aktivujte DSEE Extreme™ v aplikácii Sony | Headphones Connect.
[5] Vo vzácnych prípadoch sa môže funkcia Speak-to-Chat neúmyselne spustiť vplyvom vibrácií spôsobených zariadeniami, ako sú elektrické zubné kefky, elektrické masážne stroje a elektrické holiace strojčeky a činnosti, ako je čistenie zubov, kašeľ alebo bzučanie.
[6] Ak chcete vypnúť funkciu Speak-to-Chat a vrátiť sa okamžite na počúvanie hudby, stačí poklopať buď na ľavý, alebo na pravý dotykový panel.
[7] Aby bolo možné vykonať meranie, je nutné nasadiť koncovky Noise Isolation Earbud Tips na slúchadlá WF-1000XM4.
[8] Nabíjacia podložka sa predáva samostatne.
[9] Xperia 1 III – dostupnosť sa môže v jednotlivých regiónoch líšiť. Funkciu zdieľania batérie nie je možné využiť počas nabíjania telefónu Xperia 1 III.
[10] Zaručuje ochranu proti postriekaniu vodou z akéhokoľvek uhla s výnimkou  zvukovodu (výstupnej trubice zvuku), ventilačných otvorov a otvorov pre mikrofón v jednotke (2 miesta) slúchadiel. Nabíjacie puzdro nie je odolné proti vode.
[11] Funkcia aktivácie služby Google Assistant pokynom „Hey Google“ je dostupná len pre zariadenia s OS Android. Google, Google Assistant a Android sú ochranné známky spoločnosti Google LLC. Amazon, Alexa a všetky súvisiace logá sú ochranné známky spoločnosti Amazon.com, Inc. alebo jej pridružených spoločností. Asistent Google a Alexa nie sú k dispozícii vo všetkých jazykoch a krajinách/oblastiach. Nainštalujte si aplikáciu Google Assistant a vykonajte nastavenie pomocou Sony | Aplikace Headphones Connect. Pre Amazon Alexa nainštalujte aplikáciu Amazon Alexa a vykonajte nastavenie pomocou aplikácie Sony | Headphones Connect.
[12] Ďalšie podrobnosti o 360 Reality Audio nájdete na nasledujúcom webe: https://www.sony.sk/electronics/360-reality-audio
[13] Aplikácia Sony | Headphones Connect vyžaduje stiahnutie do zariadenia iOS z App Store alebo do zariadenia Android z Google Play. Aplikácie, sieťové služby, obsah, operačný systém a software tejto aplikácie môžu podliehať individuálnym podmienkam a môžu byť kedykoľvek zmenené, prerušené alebo ukončené a môžu vyžadovať poplatky, registráciu a informácie o kreditnej karte. Vyžaduje pripojenie produktu k bezdrôtovej sieti.

ZDIEĽAŤ