Elektrokolobežka Acer eScooter
  • Spoločnosť Acer rozširuje svoje hlavné obchodné portfólio o dva výkonné a prenosné modely eScooter.
  • Nové elektrokolobežky eScooter rady ES spoločnosti Acer smerujú k uhlíkovej neutrálnej budúcnosti, sú navrhnuté pre mikromobilitu v mestskej premávke a vyššiu udržateľnosť.
  • Acer eScooter rady 5 je pohodlná a bezpečná elektrokolobežka s dojazdom až 60 km na jedno nabitie.
  • Acer eScooter rady 3 je flexibilná a dostupná elektrokolobežka s dobrým pomerom ceny a kvality.

Acer 20. júla 2023 rozšírila svoje portfólio výrobkov o elektrické kolobežky a predstavila dva nové modely eScooter, ktoré podporujú mobilný mestský životný štýl a zároveň všetkým sprístupňujú inovatívne technológie šetrné k planéte. Vďaka výkonným motorom, skladacej konštrukcii a vylepšeným bezpečnostným prvkom môžu jazdci na nových elektrokolobežkách eScooter Acer rady ES bez námahy brázdiť mestské ulice pohodlne, bezpečne a štýlovo a môžu na jedno nabitie prejsť vzdialenosť až 60 km.

Funkčný dizajn elektrokolobežiek eScooter rady Acer ES je ideálny pre profesionálov i technických nadšencov, ktorí hľadajú nové spôsoby, ako sa pohybovať alebo dochádzať do práce bez toho, aby museli používať moped alebo bicykel.

Acer ES5

Elektrokolobežky Acer eScooter rady 5 | Rýchlejšia a inteligentnejšia kolobežka na dlhšie cesty so špičkovými technológiami aktivovanými pomocou aplikácie

Elektrokolobežka Acer rady 5 váži 18,5 kg a v rozloženom stave meria 118 x 49 x 125 cm. Jej výkonný motor 36 V/ 350 W, ktorý je umiestnený vpredu, umožňuje jazdcovi veľmi rýchlo dosiahnuť maximálnu povolenú rýchlosť 20 km/h alebo 25 km/h (v závislosti na krajine a miestnej legislatíve) a stúpať do svahov so 16% rýchlosti, pričom vydrží zaťaženie až 100 kg. Vďaka vylepšeným hi-tech funkciám, ktoré je možné aktivovať pomocou priloženej aplikácie  (ovládanie svetlometov, elektrický zámok a bočné osvetlenie), ponúka 3 úrovne rýchlosti, vďaka  nim je možné jednoducho prepínať medzi bežnou jazdou rýchlosťou 6 km/h, dochádzaním rýchlosťou 10 km/h a športovým režimom na 25 km. Má tiež možnosť tempomatu. Jej lítium-iontová batéria s kapacitou 15 Ah dokáže na jedno nabitie prejsť až 60 km, čo z nej robí jednu z najefektívnejších elektrokolobežiek vo svojej kategórii.

Skladacia elektrokolobežka eScooter rady Acer 5 s hmotnosťou 18,5 kg je čierna so zeleným okrajom. Jej moderný dizajn zahŕňa hliníkový rám, ktorý je odolný proti nárazom, a pritom si zachováva robustný vzhľad. Elektrokolobežka Acer rady 5 je vybavená ergonomickými a odolnými rukoväťami, širokou plošinou s rozmermi 64 x 16,5 cm na pohodlnú polohu nôh vedľa seba spolu s 10-palcovými penovými kolesami odolnými proti defektu, ktoré zaisťujú spoľahlivý záber na povrchu vozovky a pohodlný pohyb v uliciach mesta. Elektrokolobežka Acer rady 5 je tiež vybavená zadným tlmičom pérovania, ktorý znižuje nárazy od nerovností vozovky o 20 až 30 % a zaisťuje plynulejšiu jazdu.

Elektrokolobežky Acer eScooter rady 3 | Ponúkajú výkon a prenosnosť za skvelú cenu

Model Acer rady 3 je určený pre užívateľov, ktorí majú obmedzenejší rozpočet a hľadajú flexibilnú, ľahkú a rýchlo sa dobíjaciu elektrokolobežku. Acer eScooter rady 3 s minimalistickým dizajnom, výkonom a ľahkou mobilitou poteší moderných obyvateľov miest. Tieto elektrokolobežky Acer eScooter sú vybavené vysokokapacitnou lítium-iontovou batériou s kapacitou 7,5 Ah, ktorá sa nabije len za 4 hodiny a poskytuje dlhý dojazd až 30 km. Vďaka trom rýchlostiam je možné ľahko prepínať medzi príležitostnou jazdou rýchlosťou 6 km/h, dochádzaním rýchlosťou 10 km/h alebo cestovnou rýchlosťou 25 km/h. Výkonný nábojový motor 36 V/250 W-400 W s 15 % stúpaním spoľahlivo poháňa dochádzajúcich do cieľa bez ohľadu na to, či je cesta rovná nebo naklonená a zároveň odoláva zaťaženiu až 100 kg.

Nová skladacia elektrokolobežka eScooter s hmotnosťou 16 kg je vyrobená z veľmi odolnej hliníkovej zliatiny, má elegantné čierne telo s charakteristickými zelenými grafickými prvkami a kompaktné rozmery 107 x 49 x 120 cm. Je vybavená ergonomickými a odolnými rukoväťami a  8,5-palcovými kolesami. Plošina s rozmermi 60 x 16,5 poskytuje viac priestoru pre stabilitu nôh a bezpečnejšiu a plynulejšiu jazdu, zatiaľ čo sklopná rukoväť je bezpečne pripevnená k zadnému blatníku a tvorí pevnú priečku, takže je ju možné ľahko zdvihnúť v jednej ruke a prenášať do vozidiel alebo do schodov.

Acer ES

Bezpečnosť, funkčnosť a dizajn

Bezpečnosť je pri elektrokolobežkách Acer ES rady 3 a 5 kľúčovým faktorom. Koleso je spojené s riadidlami trubkou, ktorá je vnútri konštrukcie, vďaka čomu majú jazdci všetko pod kontrolou. Tomu tiež napomáha to, že na riadidlách každého modelu sa nachádza LED displej, ktorý ukazuje aktuálnu rýchlosť, úroveň nabitia batérie a zvolený rýchlostný režim. Pohodlná páčka plynu na riadidlách, ktorou je možné ľahko naštartovať a ovládať, umožňuje jazdcovi rozbehnúť sa bez použitia nôh, čím zaháji samostatný pohyb a stlačením páčky naberie rýchlosť.

Predné a zadné svetlomety na nočné osvetlenie vozovky pred vozidlom, brzdové svetlá a štyri bočné odrazky zaisťujú, že jazdec je z diaľky lepšie viditeľný. Oba modely sú tiež vybavené svetlom na odbočovanie počas jazdy, ktoré ukazuje smer ďalšieho pohybu. Rada 5 vyniká vysoko výkonným brzdovým systémom, ktorý sa skladá z elektronickej brzdy vpredu a kovovej kotúčovej brzdy vzadu, čo zaručuje kratšiu brzdnú dráhu v prípade núdzového brzdenia. Skladacia noha umožňuje jazdcovi zaparkovať elektrokolobežku bez toho, aby musel hľadať oporný bod.

Oba modely elektrokolobežiek Acer eScooter majú stupeň ochrany proti vode IPX4, čo  znamená, že je s nimi možné jazdiť v kalužiach. Elektromotor a batérie sú bezpečne chránené odolným puzdrom z hliníka, ktoré zabraňuje náhodnému poškodeniu.

Cena a dostupnosť

Elektrokolobežka Acer rady 3 je dostupná za cenu 9 999 Kč/ 419 € s DPH.
Elektrokolobežka Acer rady 5 je dostupná za cenu 14 999 Kč/ 630 € s DPH.

Presné špecifikácie, ceny a dostupnosť sa budú líšiť podľa regiónu.

ZDIEĽAŤ