ACER Swift 5
  • Nový Acer Swift 5 je špičkový notebook určený pre vedúcich pracovníkov a mobilných profesionálov, ktorý v tenkom a ľahkom šasi spája výkonné vnútorné komponenty a nádhernú obrazovku s rozlíšením WQXGA
  • Nový Acer Swift 3 je 14″ notebook, ktorý je ideálnou voľbou pre užívateľov so životným štýlom „vezmi a choď“, a okrem rady štýlových farebných prevedení ponúka i solídny výkon
  • Oba nové notebooky sú vybavené najnovšími procesormi Intel® Core™ 12. generácie a grafikou Intel® Iris® Xe

Spoločnosť Acer aktualizovala (feb. 2022) svoju obľúbenú radu notebookov Swift o nové modely Swift 5 a Swift 3. Tieto nové notebooky, ktoré posúvajú hranice možností tenkých a ľahkých zariadení, sa môžu pochváliť procesormi Intel® Core™ 12. generácie, nádhernými displejmi[1] a celodennou výdržou na batériu – skrátka všetkým, čo mobilný profesionál potrebuje.

„Najnovší notebook Acer Swift 5 je určený pre vedúcich pracovníkov a mobilných profesionálov a ponúka dokonalú rovnováhu medzi výkonom a prenosnosťou,“ povedal James Lin, generálny riaditeľ divízie notebookov spoločnosti Acer, ktorá sa zaoberá IT produktmi. „Notebook s certifikáciou Intel Evo nielenže poskytuje skvelé zážitky, ale môže sa tiež pochváliť štýlovým tenkým a ľahkým unibody šasi obrábaným pomocou CNC a nádherným dotykovým displejom.“

„Spoločnosti Intel a Acer už dlho spolupracujú na vývoji úžasných notebookov,“ povedal Josh Newman, viceprezident a generálny riaditeľ divízie Client Computing Group Mobile Innovation.  „Teraz sa viac než kedykoľvek inokedy naši inžinieri zameriavajú na zážitky, na ktorých záleží najviac, a to s pomocou platformy Intel® Evo™ poháňanej procesormi Intel® Core™ 12. generácie.“

notebook ACER Swift 5

Prémiový, výkonný a ľahký

Nový Acer Swift 5 (SF514-56T) je špičkový notebook určený pre mobilných profesionálov, ktorí potrebujú pracovať na cestách a vyzerať pri tom elegantne. Za týmto štýlovým vzhľadom je CNC obrábané unibody šasi, ktoré umožňuje využívať výhody procesora Intel® Core™ 12. generácie[[i]] s až 12 jadrami a grafikou Intel® Iris® Xe – a to všetko pri nízkej hmotnosti 1,2 kg vďaka hliníkovému prevedeniu. Jeho 14,95 mm tenké telo dopĺňa 16 GB dvojkanálovej pamäte LPDDR5 a až 2TB PCIe Gen 4 SSD[[ii]] úložisko.

Swift 5 je vedome navrhnutý pre jednoduché používanie a je vybavený funkciou Windows Hello, ktorá je zabudovaná do čítačky odtlačkov prstov na zapínacom tlačidle, aby umožnila pohodlnejšie a bezpečnejšie prihlasovanie – odtiaľ funguje Cortana s hlasom ako osobná asistentka produktivity. Notebook bol tiež overený certifikáciou Intel® Evo™, že spĺňa kľúčové ciele v oblasti užívateľských skúseností, ako je okamžité prebudenie z režimu spánku a 10-hodinová[[iii]] výdrž batérie v reálnej prevádzke. V núdzi stačí 30 minút nabíjania, aby batéria vydržala cez 4 hodiny.

Touchpad notebooku OceanGlass™, ktorý je na dotyk elegantný ako sklo, bol vyrobený z plastového odpadu z oceánov. Toto ekologické odlíšenie nie je na úkor výkonu: touchpad má certifikáciu Microsoft Precision Touchpad a podporuje viacprstové gestá.

Nádherný dotykový displej

Acer Swift 5 je vybavený nádherným dotykovým WQXGA (2 560 × 1 600 px)[1] displejom a radou funkcií zameraných na užívateľa, ktoré mu pomáhajú vyniknúť. Užívatelia si okamžite všimnú tenkých rámčekov na všetkých štyroch stranách obrazovky, čo umožňuje dosiahnuť 92,22% pomeru veľkosti obrazovky k telu. Pomer strán 16:10 ponúka viac vertikálneho priestoru než tradičný pomer strán 16:9, čo znamená, že užívatelia môžu pojať väčšiu časť dokumentu alebo tabuľky, než budú musieť posúvať obraz. Displej je vyrobený s vrstvou antimikrobiálneho skla Corning® Gorilla® Glass, ktoré je odolné, a zároveň obsahuje ióny striebra, ktoré chráni povrch pred priľnutím mikróbov[[iv]].

Swift 5 je obzvlášť vhodnou voľbou pre tých, ktorí pracujú z domu alebo sú na cestách a často vyriaďujú konferenčné hovory. Jeho webová MIPI kamera s rozlíšením Full HD využíva technológiu Acer Temporal Noise Reduction (TNR), ktorá poskytuje vysoko kvalitný obraz i pri slabom osvetlení, zatiaľ čo technológia Acer PurifiedVoice™ s funkciou AI Noise Reduction zaisťuje, že bude hlas užívateľa zreteľný a jasný. Nechýba ani Wi-Fi 6E[5] na lepšiu celkovú konektivitu.

Chladenie a konektivita

Na podporu výkonného hardvéru je Swift 5 vybavený pôsobivou radou chladiacich riešení. Jeho podsvietená klávesnica sa môže pochváliť konštrukciou prívodu vzduchu, ktorá odvádza o 8–10 % viac tepla než štandardné klávesnice, zatiaľ čo vylepšený systém dvoch ventilátorov TwinAir a heatpipe D6 ďalej zvyšujú prietok vzduchu a účinnosť chladenia. Užívatelia môžu tento chladiaci výkon prispôsobiť aktuálne prevádzanej úlohe stlačením kombinácie klávesov „Fn+F“ a prepínať medzi troma režimami: tichým, normálnym a výkonným.

Swift 5 dokáže užívateľom ponúknuť to najlepšie z dvoch svetov: je tenký a ľahký, ale zároveň sa môže pochváliť plnohodnotnou ponukou portov. Užívatelia môžu využiť dva porty Thunderbolt™ 4, port HDMI 2.1 a dva porty USB 3.2 Gen 1 (jeden z nich je možné použiť na napájanie zariadenia, i keď je samotný notebook vypnutý).

Acer Swift 3

Acer Swift 3

Acer Swift 3 (SF314-512) je úplne nový 14″ notebook vhodný na využívanie na cestách. Je k dispozícii v troch farebných prevedeniach a prináša užívateľom až najnovšie procesory Intel® Core™ 12. generácie a až 2TB SSD úložisko. Je vybavený jasným QHD displejom s pomerom strán 16:9 a Full HD webovou kamerou s technológiou Acer TNR na lepšie videohovory, zatiaľ čo Wi-Fi 6E[[v]] a DTS Audio prispievajú k vynikajúcemu zážitku zo streamovania. Nevyhnutné porty sú rovnako pokryté: USB typ C, USB typ A a HDMI 2.1.

Swift 3 je ideálny pre životný štýl „zbaľ a choď“. Je možné ho rýchlo nabiť počas okamihu a na jedno 30-minútové nabitie vydrží štyri hodiny. Swift 3 je tiež vybavený systémom chladenia Acer TwinAir s dvomi ventilátormi, ktorý ponúka o 65,8 %[[vi]] lepší chladiaci výkon než jediný ventilátor.

Cena a dostupnosť

Acer Swift 5 (SF514-56T​) bude v oblasti EMEA k dispozícii v Q2/22 za cenu od 1 799 €.

Acer Swift 3 (SF314-512) bude v oblasti EMEA k dispozícii v Q2/22 za cenu od 1 199 €.

[i] Parametre sa môžu líšiť v závislosti na krajine predaja
[ii] Tento model Swift 5 je vybavený dvomi slotmi pre PCIe Gen 4 SSD, z ktorých každý podporuje úložnú kapacitu 1 TB.
[iii] Výdrž na batériu je meraná pri špecifických testovacích nastaveniach a podmienkach podľa výsledkov testov prehrávania videa. Skutočná výdrž na batériu sa môže značne líšiť v závislosti na modeli produktu, konfigurácii, spustených aplikáciách, nastavení správy napájania, prevádzkových podmienkach a využívaných funkciách. Rozdiely vo výkone vznikajú tiež na základe použitých komponentov, medzi ktoré patrí mimo iných procesor, kapacita pamäte RAM, úložisko, displej a rozlíšenie atď.
[iv] Žiadne antimikrobiálne riešenie, vrátane antimikrobiálneho skla Corning® Gorilla® Glass a antimikrobiálnej technológie s iónmi striebra, si nerobí nárok na ochranu užívateľov ani neposkytujú žiadny priamy alebo implicitný zdravotný prínos. Antimikrobiálna ochrana je obmedzená na povrchy vystavenia dotyku.
[v] K dosiahnutiu deklarovaných rýchlostí/výhod Wi-Fi 6E (802.11ax) je nutné zariadenie kompatibilné s Wi-Fi 6E.

ZDIEĽAŤ