Navigacia ALPINE v pristrojovej doske auta

Prvý systém Alpine s funkciami Apple CarPlay a Android Auto

Spoločnosť Alpine Electronics (Europe) GmbH, Inc. Predstavila nový audio/video (A/V) systém iLX-702D so 7-palcovým dotykovým displejom s vysokým rozlíšením. Je to prvý systém od Alpine, ktorý ponúka funkcie Apple CarPlay aj Android Auto.
Apple CarPlay a Android Auto sú populárne funkcie, ktoré teraz prinášame našim zákazníkom,“ povedal Ingmar Heck, manažér marketingu a distribúcie, Aftermarket Business Unit spoločnosti Alpine Electronics (Europe) GmbH a dodal: „ILX-702D je perfektná jednotka pre spotrebiteľov, ktorí denne používajú svoje telefóny a nechcú prísť o hlavné funkcie telefónu vo vozidle.

Optimalizované pripojenie k smartfónu
ILX-702D je digitálna multimediálna stanica s funkciou digitálneho rádia DAB+ so 7-palcovým dotykovým displejom s rozlíšením WVGA a je optimalizovaná pre káblové pripojenie pomocou iPhone alebo smartfónu so systémom Android. ILX-702D pracuje s Apple CarPlay, takže majitelia iPhone môžu používať službu CarPlay na uskutočňovanie a prijímanie hovorov, prístup k textovým správam, prehrávanie hudby a získavanie trasy optimalizované pre dopravné podmienky takým spôsobom, ktorý im umožní ostať sústredený na cestu. Funkcia CarPlay sa ovláda cez dotykovú obrazovku iLX-702D alebo prostredníctvom hlasového ovládania Siri pomocou tlačidla „Voice“ na zariadení. Funkcia CarPlay je kompatibilná so zariadeniami iPhone 5 a novšími.

iLX-702D je tiež kompatibilná so systémom Android Auto. Systém Android Auto bol navrhnutý s ohľadom na bezpečnosť. S väčšími dotykovými tlačidlami, zjednodušeným rozhraním a hlasovými príkazmi, ktoré sú ľahko použiteľné tak, aby sa minimalizovalo rozptyľovanie, takže vodiči môžu zostať sústredení na cestu. Systém Android Auto je ľahko dostupný prostredníctvom dotykového displeja alebo tlačidla „Voice“.
Počas používania obidvoch technológií sa hudba, hlasové pokyny navigácie, správy a telefónne hovory prehrávajú cez reproduktorový systém vozidla.

Zábava a informácie
Model iLX-702D je vybavený digitálnym tunerom DAB+, rovnako ako aj tradičným rádiovým príjmom AM/FM. Prispôsobené ladenie zvuku pre iLX-702D je k dispozícii prostredníctvom bezplatnej aplikácie Alpine TuneIt® alebo rozšírených funkcií zvukového nastavenia.

Zariadenie iLX-702D je vybavené vstupom HDMI pre videá zo zariadení s podporou HDMI (kábel HDMI sa predáva samostatne) a port USB na pripojenie pamäťových zariadení USB na prehrávanie súborov audio a video (MPEG4). Vstavaný modul Bluetooth umožňuje bezdrôtové ovládanie smartfónu s podporou Bluetooth a bezdrôtového prenosu zvuku.

Online navigácia s Apple CarPlay

Keď šoférujete, Mapy vám pomôžu nájsť cestu k cieľu pomocou tradičných smerov a nových, ľahko čitateľných vizuálov. Keď sa priblížite k odbočke, pohľad sa zväčší, aby vám ukázal presne smer, kam treba ísť. Veľké značky a šípky vás povedú správnym smerom a dajú vám vedieť, ako dlho to bude trvať, kým sa dostanete do cieľa. Nové tlačidlá na navigačnej obrazovke vám pomôžu rýchlo nájsť najbližšie miesta a odhadnúť, koľko času obchádzka pridá k vašej ceste. Ak stlačíte tlačidlo navigácie na svojom iLX-702D, ihneď sa spustí navigácia v Apple CarPlay bez toho, aby ste prešli mnohými položkami menu.

Online navigácia s Android Auto

Nechajte Mapy Google viesť cestu. Je ľahké sa dostať tam, kam idete s bezplatnou hlasovou navigáciou, živými dopravnými informáciami, vedením v jazdných pruhoch atď. Či už na obrazovke telefónu alebo na displeji vášho auta, systém Android Auto bol navrhnutý s ohľadom na bezpečnosť. S väčšími dotykovými tlačidlami, zjednodušeným rozhraním a jednoducho použiteľnými hlasovými pokynmi, je navrhnutý tak, aby minimalizoval rozptyľovanie a aby ste sa mohli sústrediť na cestu. ILX-702D pracuje bez problémov s Androidom Auto a mapami Google.
Aplikácia Apple CarPlay aj Android Auto majú prístup k navigačnej anténe Alpine pre najvyššiu presnosť polohovania (GPS a Glonass kompatibilita).

Odporúčaná cena a dostupnosť
Odporúčaná maloobchodná cena systému Alpine iLX-702D je 749 eur, pričom v slovenských obchodoch sa začne predávať už čoskoro.

Tlačová správa