Canon Arizona 1300 FLOW

BRATISLAVA, 23. mája 2023 – Spoločnosť Canon na veľtrhu FESPA Global Print Expo v Mníchove uviedla na trh dva nové modely z radu UV flatbed tlačiarní Arizona 1300, GTF a XTF. Sú vybavené uznávanou technológiou FLOW, inovatívnym vákuovým systémom bez zón, ktorý uľahčuje manipuláciu s médiami.

Rad Arizona 1300 s technológiou FLOW, ktorá rozširuje rozsiahly sortiment UV flatbed tlačiarní Arizona, je určený pre rastúci segment produkcie stredných objemov a umožňuje veľkoformátovým grafickým tlačiarňam a ďalším poskytovateľom tlačových služieb (PSP) ponúkať širokú škálu aplikácií pre maloobchod, segment značenia. interiérových dekorácií, obalov a pre priemyselné trhy. Nové tlačiarne, navrhnuté s ohľadom na produktivitu, umožňujú všestrannú, presnú a vysoko efektívnu tlač na viac dosiek a obojstrannú tlač.

Vďaka variabilnej rýchlosti tlače až 52,8 m²/hod. umožňuje rad Arizona 1300 s technológiou FLOW používateľom tlačiť vysoko hodnotné tlačové aplikácie s ostrou kresbou. Zákazníci budú môcť profitovať z pútavých výtlačkov na pevné alebo pružné médiá ľubovoľného rozmeru až do veľkosti 1,25 x 2,5 metra pri modeli Arizona GTF alebo 2,5 x 3,08 metra pri modeli Arizona XTF. Vďaka technológii FLOW je zmena média a veľkosti tlačových dosiek oveľa rýchlejšia. To z nej robí ideálne riešenie pre tlač mnohých malonákladových zákaziek rozložených do celého dňa. Užívateľom umožňuje vytvárať výtlačky v komerčnej kvalite s vyššou úrovňou produktivity. Vzhľadom na to, že tu nie sú vákuové zóny, je potrebné oveľa menej maskovania a lepenia, čo znižuje námahu, čas aj náklady.

Vylepšenie automatizácie pre priemyselnú produktivitu

Tlačiareň Arizona je navrhnutá tak, aby bola nenáročná na údržbu, s vylepšeniami automatizácie, ktoré používateľom poskytujú možnosti podpory priemyselných štandardov produktivity a funkcie pre zlepšenie doby prevádzkyschopnosti. A to je pre dnešné tlačové podniky zásadné.

Medzi tieto vylepšenia patrí aktualizovaný systém údržby tlačovej hlavy bez nutnosti ručného zásahu, ktorý selektívne obnovuje funkciu trysiek v priebehu niekoľkých sekúnd a užívateľské rozhranie aktualizované o pokročilé ovládanie rozvrhnutia obrazu. Nové možnosti nastavenia na poslednú chvíľu pred tlačou zahŕňajú orezávanie, flexibilitu viacerých referenčných bodov a vizualizáciu a úpravu poradia tlačových vrstiev.

Tieto ovládacie prvky tiež umožňujú obsluhe vykonávať voľbu substrátu na poslednú chvíľu, ktorá je potrebná na rýchlu reakciu na zmeny v dostupnosti materiálu dosiek. Tým pomáha využívať zvyšky a znižovať množstvo odpadu a zároveň poskytuje väčšiu flexibilitu, úsporu času a efektivitu nákladov. Rad Arizona 1300 s technológiou FLOW obsahuje aj účtovacie rozhranie (API), ktoré poskytuje cenné údaje o spotrebe atramentu a dobe výroby, napríklad pre ďalšie spracovanie v účtovných balíčkoch.

Canon Arizona 1300 FLOW

Výnimočná kvalita tlače na celý rad pevných a pružných médií

Pri rade Arizona 1300 s technológiou FLOW boli pridané nové tlačové režimy. Patria medzi ne Quality-Smooth, Production-Plus a Quality-Plus (k dispozícii pre 8kanálové konfigurácie), ktoré zaisťujú výnimočnú kvalitu tlače. Dodatočné režimy „Plus“ tiež umožňujú používateľom dosiahnuť väčší farebný gamut pre vytváranie pútavých aplikácií so svetloazúrovým, svetlopurpurovým a bielym atramentom v režimoch tlače vyššej kvality pre výnimočne kvalitné fotografické a výtvarné aplikácie.

Nové modely Arizona 1300 GTF a XTF si zachovávajú uznávanú tlačovú technológiu VariaDot tretej generácie, ktorá prináša fotorealistickú reprodukciu obrazu, a ešte pokročilejšie využitie rôznych veľkostí kvapiek atramentu v rôznych farbách. To zaisťuje najväčší výber v pomere kvality a rýchlosti. Poskytovatelia tlačových služieb teraz môžu ľahšie a produktívnejšie ponúkať vysoko kvalitné aplikácie na celom rade tuhých a pružných médií – a tiež na substrátoch nepravidelných tvarov.

Udržateľný dizajn

Životný cyklus produktov radu UV flatbed tlačiarní Arizona, od návrhu a výroby až po použitie, opätovné použitie a recykláciu, bol vyvinutý tak, aby bol udržateľný. Dúchadlové boxy pre technológiu FLOW a LED vytvrdzovania prispievajú k energetickej účinnosti, zatiaľ čo tlačiareň je navrhnutá tak, aby bola opraviteľná a ľahko rozoberateľná – to umožňuje opätovné použitie a recykláciu materiálov a podporuje prechod na cirkulárnu ekonomiku. Okrem toho sa na výrobu zariadení vo výrobnom závode v Nemecku používa 100% elektriny z obnoviteľných zdrojov a technológia VariaDot znižuje spotrebu atramentu. Atramenty získali certifikáciu GREENGUARD Gold a sú tak bezpečnejšie pre použitie vo verejnom prostredí, neobsahujú nebezpečné látky znečisťujúce ovzdušie (HAP) a prchavé organické látky (VOC).

Vyvýšená tlač až o 2 mm

K radu Arizona 1300 s technológiou FLOW je k dispozícii aj nový softvér PRISMAelevate XL, ktorý umožňuje zákazníkom navrhovať kreatívne aplikácie s vysokou hodnotou a reliéfnymi efektmi pomocou vytvárania textúrovaných povrchov, reliéfov, kovových akcentov a vyvýšených nápisov až do hrúbky 2 mm. PRISMAelevate rozširuje výkonnú sadu PRISMA XL Suite a je nástupcom softvéru Arizona Touchstone – poskytuje dvojnásobnú výšku reliéfu až o 20% vyššou rýchlosťou na popredných svetových radoch flatbed tlačiarní Arizona 1300 a 2300.

Rad Arizona 1300 s technológiou FLOW je okamžite k dispozícii prostredníctvom akreditovaných partnerov aj priamych predajcov spoločnosti Canon, zatiaľ čo softvér PRISMAelevate XL bude možné objednávať a dodávať od júla 2023.

ZDIEĽAŤ