Kirin 990 5G

17. September 2019 – Po úspešnom spustení rady procesorov Kirin 990 HONOR predstaví 5G Experience laboratórium, ktoré posilní jeho vedúce postavenie v 5G technológiách. Honor predstavil svoju víziu a plán pre zavedenie 5G a taktiež upozornil na dostupnosť HONOR Vera30 série, ktorá je vybavená čipsetom Kirin 990 a podporuje 5G sieť, ktorá bude dostupná v Číne v Q4 2019.

HONOR 5G Experience laboratórium: mapa pre riešenie, ktoré podporujú všestrannú 5G sieť s duálnym režimom

HONOR 5G Experience laborat laboratórium pozostáva z Communications Protocol Test Lab a vlastností mnohých pásiem, ktoré znázorňujú budúcnosť 5G siete v každodenných situáciach. V Communications Protocol Test Lab sa návštevníci zoznamujú s rôznymi štandardmi globálnej siete, ktoré preukazujú bezproblémové prepojenie medzi týmito sieťami. Laboratórium môže naviac simulovať frekvenčné rozsahy a šírky pásma v rôznych krajinách, čo návštevníkom umožňuje zažiť plynulé sieťové prechody akoby sa pohybovali v medzinárodnej roamingovej zóne. Okrem cestovania spoločnosť HONOR predstavila rozmiestnenie a použitie 5G sietí v inteligentných domácnostiach a pri hraní hier. Zároveň ukázala, ako optimalizuje signály 5G, aby používateľom zaistila najlepší zážitok.

HONOR 5G
HONOR 5G smartfóny

Budúce rozšírenie 5G siete bude zahŕňať NSA (non-standalone network) aj SA (standalone network). Smartfóny, ktoré pracujú výhradne v sieti NSA nebudú funkčné v miestach podporovaných SA. K riešeniu tejto výzvy sa vyjadril Xiong, generálny produktový manažér HONOR: “V spoločnosti HONOR veríme vo vytváranie produktov, ktoré našim používateľom prinášajú skutočné výhody a skvelé skúsenosti. Aby mohli inteligentné telefóny s podporou 5G normálne fungovať, musia podporovať duálny režim 5G. Prvý smartfón s podporou 5G by sme mohli uviesť v prvej polovici tohto roku, pokiaľ by sme sa rozhodli uviesť smartfón podporujúci NSA. Namiesto toho sme do vývoja zariadení, ktoré podporujú sieť SA aj NSA, investovali viac než 100 miliónov USD a zaistili sme tak naši používateľom plné využívanie 5G výhod.”

HONOR 5G
Rýchlosť nahrávania a sťahovania v 4G (vľavo) a 5G (vpravo)

HONOR vyhráva 5G závod pomocou “All in 5G” technológie

HONOR je v čele 5G technológií, pretože naďalej využíva špičkové technológie k vytváraniu inovatívnych produktov. Vývoj radu HONOR Vera30, prvého smartfónu spoločnosti, ktorý súčasne podporuje SA a NSA, začal v roku 2009, keď začalo byť komerčne dostupné 4G.  Vývoj prebiehal nasledovne:

  • Máj 2017: Huawei oznámil vydanie 15 NAS (Non-Access-Stratum) skúšobnej verzie v období pred začiatkom predaja
  • Máj 2018: Huawei dokončil prvý 5G telefónny hovor
  • Január 2019: Huawei uviedol na trh Balong 5000, 5G multi-mode čipset
  • Marec 2019: Huawei dokončil prvý 5G videohovor v 4K
  • September 2019: Huawei uviedol na trh Kirin 990, prvú vlajkovú loď 5G SoC čipsetu na svete

Spoločnosť Huawei v poslednom desaťročí investovala do inovácií 4 miliardy USD. Dnes Huawei predstavuje 20% všetkých 5G patentov celého sveta, vďaka čomu je lídrom v možnostiach komerčného využitia 5G. Je jediným výrobcom, ktorý disponuje každou súčasťou 5G technológie vrátane 5G sietí (integrovaná sieť), 5G čipov a 5G terminálov. Jeho integrované a komplexné technológie sú schopné preniesť 5G možnosti do Huawei a HONOR smartfónov.

Spoločnosť HONOR je odhodlaná umožniť jednotlivcom viesť prepojenejší a inteligentnejší život poborujúci 5G,” dodoal Xiong. “Naše skúšobné 5G laboratórium je len šipčkou ľadovca v snahe rozšíriť potenciál 5G technológií. Nielen schopnosť 5G duálneho režimu, ale aj rad HONOR Vera30 bude taktiež vybavený technológiami ako je Augmented Reality (AR), 4K videom a cloud aplikáciou, aby zaistili viacrozmerný zážitok pre mladých.”

Tlačová správa