HUAWEI

Bratislava, 8. Marec 2022 – Na jarnom uvedení inteligentnej kancelárie spoločnosť Huawei Consumer Business Group oznámila uvedenie siedmich nových produktov. Sú nimi: najnovší vlajkový notebook, prvý počítač typu všetko v jednom, nový notebook 2-v-1, prvý E-Ink tablet, nový tablet HarmonyOS, vôbec prvá tlačiareň spoločnosti a nový prenosný reproduktor. Toto uvedenie bolo súčasťou väčšieho plánu na vytvorenie inteligentných kancelárií a nových skúseností pre globálnych spotrebiteľov od spoločnosti Huawei.

Pokročilá spolupráca a možnosti ekosystému umožňujú používateľom vytvoriť inteligentný kancelársky systém super device alebo super zariadenie. V rámci tohto systému môžu používatelia presúvať ikony z iných zariadení Huawei do svojho počítača, ktorý bude slúžiť ako centrum pre inteligentnú kanceláriu na spoluprácu so zariadeniami. Predstavenie týchto zariadení približuje Huawei o krok bližšie k naplneniu ich vízie pre inteligentné kancelárie určené na „bezhraničnú kreativitu a bezproblémovú komunikáciu.“

Na podujatí, kde tieto produkty predstavili, Richard Yu, generálny riaditeľ Huawei Consumer Business Group, sa opätovne zaviazal k svojej 5 až 10-ročnej stratégií Seamless AI Life zameranej na poskytovanie špičkových skúseností a inovácií globálnym spotrebiteľom. Táto stratégia sa zameriava na vývoj zariadení spolupracujúcich v piatich hlavných scenárov: zdravie a fitness, inteligentný domov, jednoduché cestovanie, inteligentná kancelária a zábava.

Super zariadenie, super kreativita: vybudovanie novej inteligentnej kancelárie

V úvode Yu opísal, ako spoločnosť Huawei vytvorila koncept super zariadenia, a ako sa tento koncept vyvíjal až po dnešok. V roku 2018 predstavila funkciu OneHop na prepojenie a zdieľanie súborov medzi telefónmi Huawei a počítačmi. V roku 2020 predstavili funkciu Multi-screen Collaboration, ktorá umožňuje zobraziť telefón ako okno na pripojenom tablete alebo počítači. Neskôr, v roku 2021 umožnila počítačom Huawei, smartfónom, tabletom a inteligentným obrazovkám vytvoriť super zariadenie pre lepšiu spoluprácu. Jedno zariadenie môže byť pripojené k druhému po presunutí ich ikon k sebe, čím sa vytvorí systém super zariadenia, ktorý umožňuje každému zariadeniu slúžiť ako funkčný modul, aby bolo možné zdieľať ich schopnosti a funkcie.

Super Device HUAWEI

S uvedenými produktami je teraz táto výkonná funkcia dostupná aj pre používateľov počítačov na účely inteligentnej kancelárie. Používatelia si môžu vychutnať efektívnu videokonferenciu po pripojení počítača k inteligentnej obrazovke, aby tak vytvorili super zariadenie. Po prepojení dvoch zariadení na multitasking môžu na obrazovke počítača otvoriť až tri okná telefónu. Alebo môžu popustiť uzdu svojej kreativite so super zariadením, ktoré je vytvorené prepojením počítača, tabletu a dotykového pera.

HUAWEI Mobile App Engine on PC

Spoločnosť Huawei tiež uviedla na trh Huawei Mobile App Engine, ktorý umožňuje používateľom počítačov využívať bohatú škálu obsahu v AppGallery a získať tak nové zážitky, ktoré obohacujú ekosystém počítačových aplikácií.

super zariadenia HUAWEI

Všetky novo vydané Huawei MateBook X Pro, MateStation X, MateBook E, MatePad Paper a MatePad podporujú funkciu super zariadenia. Okrem toho môžu aj používatelia existujúcich modelov zažiť funkcie super zariadenia aktualizáciou svojho Huawei PC Manager na najnovšiu verziu. Spoločnosť Huawei oznámila, že ich program Mobile App Engine Beta bude čoskoro k dispozícii a bude dostupný po aktualizácii PC Manager na najnovšiu verziu.

Huawei MateBook X Pro

Huawei MateBook X Pro prináša vylepšený inteligentný zážitok

Huawei MateBook X Pro je najnovší vlajkový notebook spoločnosti. Ide o komplexné zlepšenie oproti svojmu predchodcovi z hľadiska estetického dizajnu, inovatívnych technológií a inteligentných zážitkov. V systéme super zariadenia sa pripája a spolupracuje s ďalšími zariadeniami Huawei pre svieži zážitok z inteligentnej kancelárie.

Je vybavený najlepším dotykovým displejom, aký kedy Huawei na notebooku použil. Ako prvý produkt na svete certifikovaný TÜV Rheinland pre profesionálnu presnosť duálneho farebného gamutu poskytuje vernejšie farby a jeho jedinečné klinovité telo váži len 1,38 kg, čím spája minimalistickú estetiku s pohodlným uchopením.

Huawei MateBook X Pro prichádza so systémom šiestich reproduktorov Huawei Sound pre revolučný pohlcujúci priestorový zvukový zážitok. Funkcia Free Touch Gesture umožňuje používateľom vytvárať snímky obrazovky, spúšťať nahrávanie obrazovky a upravovať jas obrazovky a hlasitosť prehrávania pomocou jednoduchých gest.

Huawei MateBook E

Huawei MateBook E, prvý OLED notebook od Huawei, prináša úplne nový zážitok z počítača 2 v 1

Huawei MateBook E, šitý na mieru spotrebiteľom s potrebami mobilnej kancelárie, spája výhody tradičných notebookov a tabletov, aby vyhovoval rôznym potrebám tým, že voľne mení svoju podobu. Plne využíva svoj profesionálny výkon a vynikajúce audiovizuálne schopnosti a stáva sa tak novou voľbou pre produktivitu vo všetkých oblastiach, či už ide o prácu alebo štúdium.

Huawei MateBook E je veľmi tenký s hrúbkou 7,99 mm a ľahký ako 709 g, čo z neho robí ľahký prenosný notebook 2 v 1. Ako vôbec prvý notebook Huawei s displejom OLED Real Color FullView ponúka široký farebný gamut ako v kine, prvotriednu presnosť farieb a špičkový jas obrazovky pre konzistentný zážitok, aj keď sa používa pri jasnom slnečnom svetle. V spojení s bohatým ekosystémom aplikácií pre Windows a periférnymi zariadeniami na zvýšenie produktivity, ako je Huawei M-Pencil (2. generácia) a Huawei Smart Magnetic Keyboard, Huawei MateBook E pomáha používateľom pracovať efektívnejšie, bez ohľadu na to, kde sa práve nachádzajú, čo z neho robí prvú voľbu pre každodennú mobilnú produktivitu.

Huawei MateStation X

Huawei MateStation X, all-in-one PC s displejom Real Color FullView, slúži ako minimalistické centrum konektivity stolného počítača

Prvým all-in-one desktopom Huawei je MateStation X, ktorý sa vyznačuje minimalistickým estetickým dizajnom bez viditeľných portov na zadnej strane. Vďaka jedinečnému dizajnu dynamického pántu môžu používatelia jednoducho nastaviť uhol sklonu obrazovky jediným prstom, čo im umožní sústrediť sa na efektívnejšiu tvorbu.

Huawei MateStation X je vybavený displejom s rozlíšením 4K+ s vysokou presnosťou farieb. S veľkou 28,2-palcovou obrazovkou má Huawei MateStation X dizajn s úzkym rámom na štyroch stranách a 92 % pomer obrazovky k zobrazeniu, ktorý ponúka užívateľom pohľad bez okrajov. Má tiež antireflexnú vrstvu a podporuje 10-bodové viacdotykové ovládanie pre prvotriedny zážitok zo sledovania a zároveň ponúka vysoký výkon a vynikajúcu kvalitu zvuku. Huawei MateStation X je vhodný pre domáce aj kancelárske použitie.

HUAWEI MatePad Paper

HUAWEI MatePad Paper, prvý E-Ink tablet od Huawei, odomkne pohlcujúci zážitok z čítania a písania

Spoločnosť Huawei uviedla na trh novinku v rámci produktového radu Huawei MatePad, papier Huawei MatePad, pre pohlcujúce čítanie a zjednodušenie práce v kancelárii.

Huawei MatePad Paper je vybavený 10,3-palcovým E-Ink FullView displejom, poháňaný algoritmom Huawei E-Ink Display Enhancement Algorithm, ktorý prináša prirodzený zážitok ako na papieri. Pri použití spolu s 2. generáciou ceruzky Huawei M-Pencil podporuje MatePad Paper viacero vstupných metód, ako je písanie rukou, nahrávanie hlasu a prevod rukopisu na text. Ďalšie funkcie, ako sú poznámky na rozdelenej obrazovke a anotácie, prinášajú používateľom lepšie skúsenosti z používania zariadenia.

E-Ink tablet so systémom HarmonyOS 2 prináša používateľom väčšie pohodlie viacerými spôsobmi prostredníctvom pripojenia a spolupráce. Používatelia môžu pokračovať v čítaní obsahu z telefónu alebo počítača na pripojenom papieri Huawei MatePad Paper pre jednoduchšie čítanie a zníženie únavy očí. Môže tiež fungovať ako externá pamäťová jednotka pre počítače, ktorá umožňuje obojsmerný prenos dokumentov a elektronických kníh pre väčšie pohodlie a produktivitu.

Huawei MatePad

Huawei MatePad, nový tablet HarmonyOS, uľahčuje prácu a štúdium

Nový Huawei MatePad sa môže pochváliť 10,4-palcovým 2K FullView displejom s 84 % pomerom obrazovky k telu. Displej bol certifikovaný TÜV Rheinland s nízkou úrovňou modrého svetla a bez blikania. Podporuje tiež funkciu Natural Tone, ktorá používateľom poskytuje ochranu očí. Je kompatibilný s Huawei M-Pencil (2. generácia) a podporuje funkcie ako Huawei Free Script, Anotácie a Take Snippet pre pohodlnejšie písanie poznámok. Na vytvorenie efektívnejšieho a pohodlnejšieho zážitku pre používateľov v režime na šírku má Huawei MatePad aj funkcie Multi-window a App Multiplier.

Huawei MatePad poháňaný HarmonyOS 2 sa dokáže bez problémov pripojiť k iným zariadeniam Huawei, vrátane telefónu na presúvanie súborov a počítača na efektívnu prácu pomocou zrkadlového režimu, režimu rozšírenia a režimu spolupráce.

Huawei PixLab X1

Huawei PixLab X1, prvá multifunkčná laserová tlačiareň Huawei

Huawei PixLab X1 je prvou laserovou tlačiarňou od spoločnosti Huawei. Tlačí, skenuje a kopíruje, vďaka čomu je ideálna pre domácnosti aj malé kancelárie. Funkcie ako Pop-up Pairing, Tap to Print a Remote Printing uľahčujú používanie tlačiarne spolu s telefónmi a tabletmi Huawei. PixLab X1 je tiež prvou tlačiarňou v odvetví, ktorá má dizajn zásuvky na tonerovú kazetu pre jednoduchú výmenu pigmentu.

Huawei Sound Joy

Huawei Sound Joy, prvý prenosný reproduktor od Huawei

Huawei Sound Joy je prvým prenosným reproduktorom Huawei, ktorý bol navrhnutý v spolupráci s Devialet a prináša používateľom ohromujúcu kvalitu zvuku vďaka systému štyroch reproduktorových jednotiek. Ponúka skvelú výdrž batérie, ktorá podporuje 26 hodín nepretržitého prehrávania na jedno nabitie. Dodáva sa s odolnosťou proti vode a prachu, čo používateľom umožňuje vychutnať si úžasný akustický zážitok vonku. Je dostupný v dvoch farbách – Obsidian Black a Spruce Green.

Udalosť, na ktorej boli tieto produkty predstavené, vyzdvihuje najnovšie technologické pokroky spoločnosti Huawei a predstavuje ďalší solídny krok smerom k jej konečnému cieľu, ktorým je vytvorenie bezproblémovej života s umelou inteligenciou. Keďže funkcia super zariadenia je sprístupnená pre viac zariadení pre bezproblémové pripojenie a spoluprácu, Huawei bude pokračovať v inováciách so spotrebiteľmi ako srdcom svojho podnikania, čím používateľom vytvorí lepší digitálny zážitok.

ZDIEĽAŤ