smart hodinky Huawei Watch GT 2 Pro

Novú aktualizácia firmvéru pre hodinky radu Watch GT 2 poteší najmä používateľov smartfónov s operačným systémom iOS, ale novinky prichádzajú aj na Android a HMS (Huawei Mobile Services).

Vďaka novej aktualizácii možno teraz cez aplikáciu Zdravie zadarmo sťahovať a inštalovať nové ciferníky aj na hodinky prepojené so smartfónmi značky Apple. Vyberať je možné zo stoviek rozličných variantov. Doteraz bola táto funkcia na telefónoch s iOS vyhradená iba pre používateľov modelu Huawei Watch GT 2 Pro.

HUAWEI Watch GT 2 Pro

V prípade hodiniek Watch GT 2 nesie nový firmvér označenie 1.0.12.12, pre športové Watch GT 2e je to verzia 1.0.7.16. V nasledujúcich týždňoch budú môcť majitelia smartfónov s operačným systémom Android začať využívať aj obchod s platenými ciferníkmi. Táto možnosť je už sprístupnená pre majiteľov HMS smartfónov Huawei. Ide o smartfóny s ekosystémom Huawei Mobile Services (mobilné služby Huawei), ktorý nahrádza mobilné služby od Googlu.

S novým firmvérom sa dočkala výrazných zmien aj aplikácia Počasie. Po novom hodinky graficky zobrazujú východ a západ Slnka alebo fázy Mesiaca, a ak sa nachádzate v prímorskej oblasti, tak aj informácie o prílive a odlive. Aplikácia Barometer zase dokáže varovať pred rizikovým počasím.

Huawei Watch GT 2

Posledná aktualizácia pre hodinky Watch GT 2 Pro priniesla pre majiteľov smartfónov s iOS okrem iného aj kontinuálne meranie hodnoty saturáciu krvi kyslíkom – SpO2. Hodinky tak automaticky zaznamenávajú (pokiaľ to užívateľ v nastaveniach povolí) hladinu kyslíka v krvi po celý deň. Táto novinka môže výrazne prispieť k včasnému varovaniu pri ochorení COVID – 19 alebo iných respiračných ochoreniach.

Aktualizáciu pre model Watch GT 2 Pro je už možné sťahovať, nový firmvér pre Watch GT 2 a GT 2e bude uvoľnený počas nasledujúcich dní až týždňov. Užívatelia si môžu jeho dostupnosť overiť priamo cez aplikáciu Zdravie. Aktuálnu verziu tejto aplikácie odporúčame na telefónoch s Androidom sťahovať priamo z obchodu Huawei AppGallery.

ZDIEĽAŤ