SONY HT-A9
  • Jedinečná technológia 360 Spatial Sound Mapping spoločnosti Sony poskytuje najširší priestorový zvuk v histórii
  • Užite si bezdrôtový a flexibilný systém domáceho kina, ktorý sa hodí do každej obývačky
  • Aktivujte funkciu Sound Field Optimisation pre pohlcujúce počúvanie na mieru vašej miestnosti

Spoločnosť Sony predstavuje model HT-A9 – novú dimenziu priestorového zvuku, s ktorým si môžete vy, vaša rodina a priatelia užiť 360° priestorový zvuk a vychutnať si tak komplexný zážitok ako nikdy predtým.

SONY HT-A9

Jedinečná technológia 360 Spatial Sound Mapping od Sony

Vnímajte zvuk zo všetkých smerov vďaka revolučnej technológii priestorového zvuku 360 Spatial Sound, ktorú prináša model HT-A9 od Sony. Technológia Sound Field Optimization dômyselne meria relatívnu výšku a polohu každého reproduktora, syntetizuje zvukové vlny a pomocou iba štyroch reproduktorov vytvára až dvanásť virtuálnych reproduktorov, vďaka ktorým vás obklopí 360° priestorovým zvukom.

Vyskúšajte doposiaľ najširšie zvukové pole Sony s novým modelom HT-A9. Virtuálne reproduktory vás zo všetkých strán obklopia optimalizovaným zvukovým poľom – budete počuť každý zvierací rev a poryv vetra s neuveriteľnou intenzitou, ako by ste boli priamo na mieste. Vďaka virtuálnym reproduktorom je priestorové zvukové pole širšie a ešte dokonalejšie vás pohltí.

Vďaka podpore Dolby Atmos® a DTS:X® si na HT-A9 môžete vychutnať priestorový zvuk ako v kine v pohodlí domova.

Univerzálne rozloženie do každej obývačky

Nie je potrebné meniť rozloženie nábytku ani konkrétne rozmiestňovať reproduktory. Model HT-A9 používa dva mikrofóny v každom reproduktore, ktoré dômyselne merajú ich relatívnu výšku a polohu pomocou funkcie optimalizácie zvukového poľa (Sound Field Optimization). Systém tak dokáže vytvoriť dvanásť virtuálnych reproduktorov v ideálnej polohe a úplne zaplniť miestnosť pohlcujúcim 360° priestorovým zvukom. Optimalizáciu zvukového poľa aktivujete tak, že vykonáte jednoduché nastavenie v hlavnom menu na obrazovke televízora a to kedykoľvek budete chcieť, či už hneď pri prvom nastavení, alebo až za niekoľko mesiacov.

Štyri reproduktory sa k riadiacej jednotke pripájajú bezdrôtovo, takže nemusíte v obývačke používať žiadne reproduktorové káble [1].

SONY HT-A9

Inovatívny dizajn reproduktorov

Model HT-A9 je navrhnutý s využitím najmodernejších technológií, ktoré zabezpečujú špičkovú kvalitu zvuku potrebnú na 360° priestorové mapovanie zvuku. Reproduktory sú vybavené reproduktorovými jednotkami X-Balanced, ktoré majú jedinečný obdĺžnikový tvar a maximalizujú plochu membrány pre bohatšie basy a zachovanie akustického tlaku a čistoty hlasu. Reproduktory sú vybavené novým Wide Directivity Wooferom, ktorý znižuje kavitáciu vďaka minimalizácii konkávnej hĺbky. Ten spolupracuje s 19 mm výškovým reproduktorom typu Soft Dome a reprodukuje čistý, prirodzený zvuk pri vysokých frekvenciách. Navyše sa vďaka reproduktorom smerujúcim hore zvuk odráža od stropu, čo prináša pohlcujúci zvuk zhora. Reproduktory majú tiež skosené hrany, ktoré znižujú difrakciu zvuku.

Vypočujte si mimoriadne hlboké basy vďaka voliteľnému subwooferu

Pridanie voliteľného subwoofera k systému pre spracovanie nízkych frekvencií umožňuje systému reprodukovať zvuk s väčšou pôsobivosťou a výkonom ako kedykoľvek predtým. K dispozícii sú dva modely, ktoré boli navrhnuté tak, aby prinášali hlbšie basy, väčšiu čistotu hlasu a mimoriadnu vernosť všetkého, čo počúvate. Model SA-SW5 ponúka 300 W hlbokých a bohatých basov zo 180 mm reproduktora s pasívnym žiaričom. Model SA-SW3 ponúka 200 W zvuku z kompaktného subwoofera s bassreflexom a 160 mm meničom.

SONY HT-A9

Ponorte sa do hudby špičkovej kvality

Vďaka vysoko kvalitným reproduktorom sa môžete ponoriť do hudby v špičkovej kvalite. S technológiou High-Resolution Audio si môžete vychutnať hudbu presne podľa pôvodného zámeru autora. Alebo môžete objavovať nový rozmer počúvania s technológiou 360 Reality Audio [2] pre skutočne pohlcujúci hudobný zážitok, ktorý je tak reálny, ako keby ste boli na živom koncerte alebo s umelcom v štúdiu. 360 Reality Audio si môžete vychutnať na Amazon Music HD, Deezer, nugs.net a TIDAL [3] [4]. Reproduktory sú ďalej vybavené funkciou DSEE ExtremeTM, ktorá využíva technológiu Edge-AI na vylepšenie komprimovaných digitálnych súborov v reálnom čase. Obnovuje kvalitu zvuku vo vysokých frekvenciách, kde dochádza k strate pri kompresii a zabezpečuje  tak bohatšie a plnšie počúvanie.

Plynulejší a jasnejší pohyb pre lepšiu odozvu pri hraní a pohlcujúce filmy

S novým systémom priestorového zvuku HT-A9 pôsobia filmy a hry neuveriteľne realisticky. Pri prehrávaní pomocou domáceho kina HT-A9 je plne zachovaná pôvodná kvalita obrazu, takže sa môžete do filmov úplne ponoriť. Hranie hier je so systémom HT-A9 oveľa napínavejšie a realistickejšie. Svoju obľúbenú zábavu si môžete vychutnať v rozlíšení 8K HDR a 4K 120 a systém HT-A9 je tiež kompatibilný s technológiou Dolby Vision.

Najlepšie s televízormi Sony

Pripojenie HT-A9 ku kompatibilným televízorom BRAVIA [5] s technológiou Acoustic Center Sync pomocou dodávaného kábla vám zabezpečí dokonalý pohlcujúci audiovizuálny zážitok s tou najlepšou kvalitou obrazu a zvuku. Funkcia Acoustic Center Sync presne zladí miesto, odkiaľ zvuk vychádza, s dianím na obrazovke. Dialógy tak budete počuť presne z miesta, kde sa v scéne daná postava nachádza a zážitok zo sledovania tak bude ešte podmanivejší.

Po pripojení k novému radu televízorov BRAVIA™ sa všetko dokonale prepojí. Vďaka integrovanému užívateľskému rozhraniu sa nastavenie systému domáceho kina automaticky zobrazí v ponuke rýchleho nastavenia BRAVIA [6].

SONY HT-A9

Užite si hudbu s celou rodinou

Pomocou Chromecastu a Apple Airplay 2 budete mať jednoduchý prístup k obľúbeným hudobným službám, ako je Spotify a môžete tak streamovať všetky svoje obľúbené albumy a playlisty. Vďaka mimoriadne širokému priestoru na počúvanie si vychutnáte ideálne počúvanie na akomkoľvek mieste v dome, takže sa počúvanie obľúbených skladieb stane zážitkom pre celú rodinu.

K reproduktorom môžete jednoducho pripojiť zariadenie kompatibilné s technológiou Bluetooth®. Alebo môžete reproduktory pripojiť k internetu pomocou zabudovanej Wi-Fi a získať okamžitý prístup k hudobným službám a streamovať zo zariadenia v sieti.

Ľahké ovládanie

Pre ešte pohodovejšie počúvanie je model HT-A9 kompatibilný so zariadeniami podporujúcimi službu Google Assistant [7] s integrovaným Chromecastom alebo so zariadeniami podporujúcimi službu Amazon Alexa [8]. Stačí pridať zariadenie HT-A9 do skupiny reproduktorov a pomocou aplikácie Google Home môžete prehrávať hudbu, meniť hlasitosť alebo ovládať mnoho ďalších funkcií iba pomocou hlasu.

Jednoliaty dizajn

Model HT-A9 bol navrhnutý podľa najnovšej koncepcie Omnidirectional Block Design spoločnosti Sony. Valcový tvar tvorí jeden celistvý blok poskytujúci 360° priestorový zvuk. Dokonale sa hodí k stene s rovnou zadnou plochou. Svetlo perleťovo šedá farba je navrhnutá tak, aby skvele ladila so stenami, policami a ďalšími dekoráciami interiéru.

SONY HT-A9

Jednoduché nastavenie

Nastavení modelu HT-A9 je veľmi ľahké. Systém priestorového zvuku je pripravený na prevádzku takmer ihneď po vybalení – stačí ho zapojiť, pripojiť k televízoru pomocou HDMI a zapnúť [9].

  • Cena modelu HT-A9 bude približne 1499 EUR a bude v predaji od júla 2021
  • Cena voliteľného subwoofera SA-SW5 bude približne 799 EUR a model bude v predaji od júla 2021
  • Cena voliteľného subwoofera SW-SW3 bude približne 539 EUR a model bude v predaji od júla 2021

[1] Vyžaduje zásuvku striedavého prúdu.
[2] Vyžaduje stiahnutie aplikácií Sony | Music Center. Na kompatibilné online hudobné služby sa môže vzťahovať predplatné, podmienky, účet či poplatky tretích strán. Kompatibilné služby nemusia byť v niektorých krajinách/oblastiach dostupné. Kompatibilitu aplikácie a služby skontrolujte na adrese www.sony.net/360RA/
[3] K dispozícii je najnovšia aktualizácia softvéru. Dostupnosť sa v jednotlivých krajinách líši.
[4] Najnovšia aktualizácia softvéru sprístupní služby Amazon Music HD, Deezer a nugs.net
[5] Režim synchronizácie BRAVIA™ Acoustic Center funguje s radmi Z9J, A90J, A80J a X95J. Dostupnosť produktov sa líši podľa krajiny.
[6] Integrované užívateľské rozhranie funguje s nasledujúcimi modelmi: Z9J, A90J, X95J, X85J a X80J. Dostupnosť produktu sa líši podľa krajiny.
[7] Google, Google Home a všetky súvisiace logá sú ochranné známky spoločnosti Google LLC. Asistent Google nie je k dispozícii vo všetkých jazykoch a krajinách/oblastiach.
[8] Amazon Alexa je k dispozícii vo vybraných krajinách/oblastiach.
[9] Vďaka LAN, HDMI IN a HDMI OUT (eARC) si môžete vychutnať priestorový zvuk.

ZDIEĽAŤ