objektív s bajonetom E – FE 50 mm F1.2 G Master™
Najnovší objektív spoločnosti Sony poskytuje vynikajúce rozlíšenie, špičkový bokeh a vysoko výkonné automatické ostrenie v kompaktnom a ľahkom vyhotovení

Spoločnosť Sony dnes predstavuje najnovší prírastok do svojho radu fullframových objektívov G Master – FE 50mm F1.2 GM (model SEL50F12GM). Novinka prináša vynikajúce rozlíšenie a úžasný bokeh známy z radu Sony G Master, špičkové automatické ostrenie (AF) a profesionálne ovládanie a spoľahlivosť v kompaktnom a ľahkom vyhotovení. Maximálna clona objektívu F1.2 kombinuje pôsobivú malú hĺbku ostrosti pre maximálny kreatívny výraz vďaka neuveriteľným schopnostiam na zachytenie svetla, čo umožňuje vyššiu rýchlosť uzávierky a nižšie ISO pri slabom osvetlení, preto je objektív ideálny pre portréty, svadobné fotografie, video a ďalšie.

„Sme nadšení, že môžeme predstaviť náš 60. objektív s bajonetom E – FE 50mm F1.2 GM – ktorý prináša novú úroveň výrazu a dokonale sa hodí pre statické snímky, rovnako ako pre videá, pretože ide o objektív so svetelnosťou F1.2,“ uviedol Yann Salmon Legagneur, riaditeľ produktového marketingu divízie spracovania obrazu Digital Imaging spoločnosti Sony Europe. „Stále načúvame našim zákazníkom, aby sme dodávali najlepšie zobrazovacie technológie. FE 50mm F1.2 GM, náš prvý objektív svetelnosti F1.2 pre značku α (alpha), bol navrhnutý bez kompromisov, aby vyhovoval meniacim sa potrebám dnešných tvorcov obsahu.“

objektív s bajonetom E – FE 50 mm F1.2 G Master™

Vynikajúce rozlíšenie a krásny bokeh

Objektív FE 50mm F1.2 GM je vybavený najnovšou optikou vrátane troch XA (extrémne asférických) členov, ktoré zabezpečujú vysoké rozlíšenie po celej ploche obrazu. Vysoké rozlíšenie je zachované aj pri úplnom otvorení clony pri F1.2. Nový objektív tiež zabezpečuje čistý obraz v protisvetle vďaka technológii Nano AR Coating II od spoločnosti Sony, ktorá účinne minimalizuje vnútorné odlesky a eliminuje flérovanie a ghosting.

FE 50mm F1.2 GM vytvára úžasný bokeh radu G Master pri maximálnej clone F1.2 a dodáva tak každej snímke hĺbkovú perspektívu. Vďaka novo vyvinutej 11-lamelovej kruhovej clone a jemne vyladenej optickej konštrukcii s minimálnou sférickou aberáciou môže objektív dosiahnuť jemný a hlboký bokeh v popredí i pozadí snímky.

Vysoko výkonné automatické ostrenie a sledovanie objektu pri F1.2

Objektív dokáže udržať fotografované objekty zaostrené aj pri extrémne malej hĺbke ostrosti vďaka rýchlemu, presnému a tichému automatickému ostreniu a sledovaniu objektu, ktoré zabezpečujú štyri lineárne motory XD (extreme dynamic) s vysokou účinnosťou presunu. Pokiaľ je požadované presné zaostrenie, najmä pri nakrúcaní videa v rozlíšení 4K so sledovaním očí ľudí, umožňuje objektív FE 50mm F1.2 GM užívateľovi sústrediť sa na kompozíciu vďaka svojej vynikajúcej odozve s minimálnym oneskorením a malými vibráciami. Mechanizmus plávajúceho ostrenia objektívu, ktorý je riadený špeciálnym algoritmom na pohon objektívu, navyše dosahuje vysoké rozlíšenie v celom rozsahu zaostrenia s minimálnou ostriacou vzdialenosťou 0.4m. 

Sony Alpha

Profesionálne ovládanie a spoľahlivosť v kompaktnom prevedení

Model FE 50mm F1.2 GM bol navrhnutý s ohľadom na profesionálnych tvorcov obsahu. Vďaka ergonomickým ovládacím prvkom a funkciám, ako je Linear Response MF (manuálne ostrenie), clonový krúžok so spínačom zapnutie / vypnutie cvakania, prepínač režimu zaostrenia a dve prispôsobiteľné tlačidlá focus hold button, kombinuje FE 50mm F1.2 GM jednoduchú obsluhu s profesionálnym ovládaním. Model FE 50mm F1.2 GM má tiež konštrukciu odolnú proti prachu a vlhkosti[1] a fluórovú povrchovú úpravu predného člena, ktorá chráni objektív pred odtlačkami prstov, prachom, vodou, mastnotami a inými nečistotami. Objektív, ktorý bol vyvinutý s využitím najnovších simulačných technológií Sony a najnovšia optická konštrukcia, prichádza v prekvapivo kompaktnom a ľahkom vyhotovení (∅ 87 x 108 mm x 778g s priemerom filtra 72mm), ktoré 50mm objektívu so svetelnosťou F1,2 poskytuje vysokú mobilitu a ľahkú manipuláciu.

Cena a dostupnosť  

Nový FE 50mm F1.2 GM bude k dispozícii na konci apríla a bude sa predávať za približne 2 300 EUR u autorizovaných predajcov Sony.

[1] Nezaručuje 100% odolnosť proti prachu a vlhkosti.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here