200W audio power

Úplne nový svet zábavy pre európskych spotrebiteľov

V súlade s dopytom zákazníkov po pohlcujúcich zážitkoch spoločnosť TCL posúva hranice zobrazovacích technológií a zvyšuje latku kvality obrazu vďaka novému radu produktov domáceho kina pre rok 2023.

Miláno, 18. apríla 2023 – Spoločnosť TCL, svetová dvojka[1] na trhu televízorov a jednotka na trhu 98palcových televízorov, dnes posilňuje svoju pozíciu v oblasti domácej zábavy a v Európe predstavuje nový rad televízorov a soundbarov, ktoré spotrebiteľom – vrátane hráčov, ale aj športových a filmových fanúšikov – ponúkajú najlepšie a pohlcujúce zážitky vďaka veľkým obrazovkám, úžasnému obrazu a pôsobivej kvalite zvuku.

To najlepšie z technológie Mini LED spoločnosti TCL

Pokiaľ ide o kvalitu obrazu, nie je nič dôležitejšie ako samotná technológia obrazovky. Od roku 2018 je spoločnosť TCL priekopníkom v obore Mini LED a výrazne sa venuje práve tejto technológii. V súčasnej dobe predstavuje mierku pre toto odvetvie a je základná zobrazovacia technológia, ktorá stojí za najlepším zážitkom z domáceho kina.

Spoločnosť TCL si uvedomila potenciál technológie Mini LED a v roku 2019 uviedla na trh prvý televízor Mini LED na svete, ktorý sa začal vyrábať vo veľkom. Spotrebitelia spoločnosti TCL ocenili výhody technológie Mini LED, ako je zvýšenie počtu zón lokálneho stmievania (čo umožňuje dosiahnuť vyššiu úroveň jasu než kedykoľvek predtým) pre lepší kontrast, farby a čistotu a celkovo lepšiu kvalitu obrazu.

Najväčšia hodnota, ktorú Mini LED ako relatívne nová zobrazovacia technológia prináša užívateľom, spočíva v tom, že dokáže do ultratenkej obrazovky vmestiť veľkolepú kvalitu obrazu. Spoločnosť TCL založila v roku 2020 vlastné oddelenie vývoja Mini LED a optických technológií, ktorého jediným cieľom je prekonať túto výzvu výrobou najvyššieho počtu LED zón podsvietenia na trhu. Po takmer ročnom dôkladnom výskume spoločnosť TCL v roku 2021 uviedla na trh svetovo prvý televízor TCL OD Zero Mini LED s hrúbkou len 9,9 mm a 1 920 stmievacími zónami, ktorý v porovnaní s ponukou OLED ponúka výnimočnú kvalitu obrazu. Vďaka použitiu vysokoúčinných diód Mini LED so širokým uhlom svietenia sa spoločnosti TCL podarilo dosiahnuť špičkový jas HDR 2 000 nitov, čo zabezpečuje čistý obraz aj počas denného svetla.

Spoločnosť TCL si ako značka rovnako kladie za cieľ sprístupniť špičkové technológie všetkým. Akonáhle hlavný tím výskumu a vývoja spoločnosti TCL vytvoril kvalitné obrazovky Mini LED, začal hľadať praktické spôsoby, ako ich vyrábať vo veľkom. Tradične vysoké náklady na produkty Mini LED sú čiastočne spôsobené vyšším počtom potrebných LED diód. Výskumný tím spoločnosti TCL vyvinul postup, ktorý výrazne znížil náklady na samotnú technológiu LED, bez toho aby to malo vplyv na rovnomernosť celkového zobrazenia.

Okrem lepšieho zážitku zo sledovania je Mini LED taktiež šetrnejší k našej planéte. Nielen že samotné diódy Mini LED môžu byť vyrobené energeticky úspornejšie, ale vďaka ich schopnosti stmievať len určité oblasti je k dosiahnutiu rovnakej úrovne jasu potrebné menej energie než pri iných technológiách podsvietenia.

TV TCL

Nový rad TCL C84: vynikajúca zábava s najnovšou generáciou technológie TCL Mini LED

V roku 2023 rozšíri TCL svoje portfólio o novú generáciu technológie TCL Mini LED a ďalšie možnosti, vrátane doposiaľ najväčších televízorov Mini LED, nových technológií pre lepší obraz a pokročilých herných funkcií.

Najnovšia generácia TCL Mini LED ponúka užívateľom ešte lepší vizuálny zážitok vďaka vysokému a presnému kontrastu, menšiemu bloomingu, vysokému jasu a lepšej rovnomernosti obrazu, opäť vďaka zásadným vylepšeniam:

Nový vlajkový televízor radu C84 nastavuje latku vynikajúcej audiovizuálnej kvalite a softvérových funkcií a zabezpečuje vynikajúci výkon v akomkoľvek užívateľskom scenári. Tento model je založený na technológiách TCL Mini LED a QLED a je podporovaný algoritmami kvality obrazu AiPQ Processor 3.0, takže poskytuje vynikajúci výkon v kvalite obrazu. Jas 2 000 nitov umožňuje tejto obrazovke HDR dosahovať taktiež vynikajúci kontrast.

Vďaka technológiám Game Master Pro 2.0, HDMI 2.1, ALLM, 144Hz VRR, FreeSync Premium Pro, TCL Game bar, 240Hz Game Accelerator a najnovším podporovaným formátom HDR (vrátane HDR10+, Dolby Vision, Dolby Vision IQ) je tento nový televízor TCL Mini LED tým najlepším spoločníkom na sledovanie najlepších filmov, športových prenosov a hier v HDR. Rad C84 je teraz k dispozícii vo veľkostiach 55″, 65″, 75″ a 85″.

Nové televízory TCL radu C74 a C64 prinášajú výnimočný zážitok zo sledovania a zábavy pre všetkých

V roku 2023 spoločnosť TCL, vedená svojím sloganom Inspire Greatness, pracovala na nových 4K QLED SMART TV s cieľom ponúknuť prémiovú cenovo dostupnú technológiu s prepojenou zábavou prostredníctvom pokročilej zobrazovacej technológie. Tento rok na jar spoločnosť TCL rozšírila svoj rad QLED o dve novinky, aby splnila očakávania všetkých zákazníkov: televízory TCL QLED 4K radu C64 a C74.

Začiatkom tohoto mesiaca spoločnosť TCL odhalila európskym zákazníkom svoj nový televízor TCL 4K QLED radu C64. Tento nový rad kombinuje technológiu QLED, 4K HDR Pro a 60Hz Motion Clarity pre farebný a ostrý obraz HDR. Vďaka technológiám Game Master, FreeSync a podpore najnovších formátov HDR (vrátane HDR10+, Dolby Vision) predstavuje tento televízor TCL vynikajúcu hodnotu pre tých, ktorí chcú vysokokvalitnú interaktívnu domácu zábavu, aby si v rámci prepojeného a inteligentného životného štýlu mohli vychutnať všetky filmy, športové prenosy a hry v HDR. Rad C84 je teraz k dispozícii vo veľkostiach 43“, 50“, 55“, 65“, 75“ a 85“.

Spoločnosť TCL dnes navyše predstavuje svoj úplne nový rad C74, ktorý kombinuje QLED s technológiou Full Array Local Dimming, 4K HDR Pro a 144Hz Motion Clarity Pro pre plynulý, ostrý a skvele vyfarbený obraz HDR. Rad C74 je navyše vybavený funkciou Game Master Pro 2.0 – súborom softvérových funkcií TCL prispôsobených k optimalizácii herného zážitku, čo z neho robí najlepšiu ponuku herného televízora vo svojej oblasti (pre hráčov, ktorí majú hardvérové a softvérové konfigurácie porovnateľné s PC). Rad C74 je teraz k dispozícii vo veľkostiach 55″, 65″ a 75″.

3.1 Channel

Väčšia kolekcia TCL XL pre úplné pohltenie ako v kine – v obývačke

Aby spoločnosť TCL ponúkla ešte väčší zážitok z domáceho kina z pohovky, rozširuje taktiež svoju kolekciu TCL XL (zahŕňa všetky modely televízorov s uhlopriečkou nad 65 palcov a až do 98 palcov). Rada XL s viac možnosťami a novými veľkosťami obrazoviek v Európe umožňuje úplné pohltenie ako v kine v pohodlí obývačky, bez toho aby došlo k strate detailov. Spoločnosť TCL prináša do Európy napríklad 85palcový model XL Mini LED C84 s centrálnym stojanom, ktorý sa vojde na akúkoľvek malú plochu a ľahko sa integruje do všetkých interiérov.

Optimalizovaný a plynulejší zážitok pre všetkých milovníkov hier

Spoločnosť TCL je veľmi aktívna v odvetví hier a poskytuje hráčom vysokokvalitné obrazovky a nekonečné možnosti hrania, ktoré im spríjemnia herný zážitok.

Pre vážnych aj príležitostných hráčov je tu nový rad C od spoločnosti TCL, ktorý je vybavený výkonnými funkciami optimalizovanými špeciálne pre hráčsku komunitu. Vďaka natívnej obnovovacej frekvencii obrazovky 144 Hz, technológii 240Hz Game Accelerator a nízkej vstupnej latencii (až 5,67 ms) si užívatelia môžu vychutnať mimoriadne plynulý obraz v hrách bez obáv za zadrhávania alebo trhania obrazu. Nový režim Game Master Pro 2.0 navyše umožňuje odomknúť pokročilé nastavenia displeja a technológie, ktoré sú vytvorené na mieru pre výnimočný herný zážitok. Vďaka podpore viac formátov HDR, ako sú Dolby Vision IQ a HDR10+, sa televízory TCL navyše dokážu prispôsobiť takmer akémukoľvek zdroju hier. Technológia ADM FreeSync umožňuje plynulé hranie bez artefaktov vďaka synchronizácii reálneho času s ľubovoľnou obnovovacou frekvenciou hernej konzoly alebo počítača.

vysokokvalitný soundbar TCL S643W

Nové soundbary TCL ponúkajú prvotriedny cenovo dostupný a pohlcujúci zážitok z domáceho kina

Spoločnosť TCL sa snaží diverzifikovať svoj produktový rad a ponúka taktiež nové zvukové produkty, ktoré sa hodia k televízorom a ktoré sa vyrovnajú ich skvelému obrazu, takže užívatelia získajú zážitok z domáceho kina v kvalite reálneho kina.

Tento rok na jar uvádza spoločnosť TCL Europe na trh nový rad soundbarov S64 s technológiou Dolby Audio:

  • Nový 2.1kanálový vysokokvalitný soundbar S642W s bezdrôtovým subwooferom a výkonom 200 W.
  • Nový 3.1kanálový vysokokvalitný soundbar S643W s bezdrôtovým subwooferom a výkonom 240 W.

Tieto nové modely so štíhlym a elegantným dizajnom obsahujú rozhranie HDMI 1.4 s ARC a sú taktiež vybavené technológiou DTS Virtual:X a Bluetooth 5.3.

[1] Zdroj: OMDIA 2022

ZDIEĽAŤ