Redmi Note 13

Spoločnosť Xiaomi dnes na podujatí v thajskom Bangkoku predstavila rad Redmi Note 13. Táto vzrušujúca nová séria obsahuje päť zariadení, ktoré ďalej zvyšujú úroveň obľúbeného radu Redmi Note: Redmi Note 13 Pro+ 5G, Redmi Note 13 Pro 5G, Redmi Note 13 Pro, Redmi Note 13 5G a Redmi Note 13.

Vďaka výrazným vylepšeniam systému fotoaparátu, dizajnu, displeja a procesora séria Redmi Note 13 naďalej zmenšuje priepasť medzi smartfónmi strednej triedy a vlajkovými loďami, pričom prináša vynikajúcu odolnosť, fantastické zážitky a pôsobivé schopnosti snímania – a to všetko za rozumné ceny.

Redmi Note 13 Pro+ 5G
Redmi Note 13 Pro+ 5G

S vylepšeným systémom fotoaparátu radu Redmi Note 13 bude každý záber ikonický

Redmi Note radu 13 je navrhnutý tak, aby spĺňal rôzne fotografické potreby, a môže sa pochváliť všestranným, vylepšeným kamerovým systémom. Profesionálne modely Redmi Note 13 Pro+ 5G, Redmi Note 13 Pro 5G a Redmi Note 13 Pro sú vybavené 200MP fotoaparátom s ultravysokým rozlíšením a optickou stabilizáciou obrazu (OIS), ktorý zachytáva fotografie s nevídanou úrovňou detailov a prináša používateľom zážitok z fotografovania na úrovni vlajkovej lode.

Bezstratové priblíženie 2x/4x navyše ponúka detailné zábery zblízka z väčšej vzdialenosti a prináša možnosť zaostrenia na jednotlivcov v dave alebo priblíženie akcie.

Tieto pokročilé systémy fotoaparátu sú podporované veľkým 1/1,4″ snímačom a vylepšeným spracovaním obrazu, čo zaručuje obdivuhodnú kvalitu snímok aj v zložitých a slabých svetelných podmienkach. Kombinácia tohto snímača, mimoriadne veľkej clony f/1,65 a pixelov Tetra (pokročilá technológia spájania pixelov) poskytuje ostré a jasné snímky aj v zlých svetelných podmienkach, zatiaľ čo objektív 7P s technológiou ALD (Atomic Layer Deposition) znižuje odlesky a tvorbu ghostingu.

Základné modely Redmi Note 13 5G a Redmi Note 13 sú medzitým vybavené hlavným fotoaparátom s rozlíšením 108 Mpx a 3-násobným bezstratovým zoomom, ktorý poskytuje neuveriteľné snímky s jemnejšími detailmi. Oba smartfóny sa dodávajú aj so širokou ponukou filtrov FilmCamera, ktorými si používatelia môžu prispôsobiť svoje fotografie.

Redmi Note 13 Pro 5G
Redmi Note 13 Pro 5G

Všetky tieto zariadenia s trojitým fotoaparátom, ktorý pozostáva z 200MP alebo 108MP hlavného fotoaparátu, 8MP ultraširokouhlého fotoaparátu a 2MP makro fotoaparátu a 16MP selfie fotoaparátu, sú podporované technológiou Xiaomi Imaging Engine. Každé zariadenie celkovo poskytuje výpočtovú fotografiu novej generácie a výkonné spracovanie obrazu, vďaka čomu je rad Redmi Note 13 skvelou voľbou na zachytenie ikonických snímok pri akejkoľvek príležitosti.

Vynikajúca ostrosť, displej AMOLED a obnovovacia frekvencia až 120 Hz.

Redmi Note 13 Pro+ 5G
Redmi Note 13 Pro+ 5G

Rad Redmi Note 13 sa vyznačuje moderným, elegantným dizajnom s mimoriadne tenkými rámčekmi pre prémiový vzhľad a vysokokvalitným displejom pre lepší používateľský zážitok a pohlcujúce zobrazenie.

Redmi Note 13 Pro+ 5G a Redmi Note 13 Pro 5G ponúkajú krištáľovo čisté zobrazenie s 1,5K AMOLED displejom a maximálnym jasom 1800 nitov. Modely Redmi Note 13 Pro, Redmi Note 13 5G a Redmi Note 13 sú zasa vybavené mimoriadne jasným displejom FHD+ AMOLED.

Vďaka 120 Hz obnovovacej frekvencii AdaptiveSync je na každom zariadení radu Redmi Note 13 zabezpečené  plynulé posúvanie bez oneskorenia, vďaka čomu sú všetky zážitky zo sledovania plynulejšie, jasnejšie a príjemnejšie.

Pre väčšiu istotu počas dlhšieho sledovania majú zariadenia radu Redmi Note 13 certifikáty TÜV Rheinland Low Blue Light, Flicker Free a Circadian Friendly a obsahujú rôzne funkcie na ochranu očí, napríklad režim Reading. Medzi ďalšie vylepšenia patrí aj prvý prírastok v sérii, ktorým je praktický snímač odtlačkov prstov na obrazovke.

Redmi Note 13 Pro
Redmi Note 13 Pro

Výnimočná odolnosť, ktorá vás ukľudní

Vďaka vylepšeniam v oblasti konštrukcie a dizajnu ponúka séria Redmi Note 13 odolnosť a trvanlivosť pre väčšiu istotu v náročných podmienkach. Začína to už od displeja, ktorý do Redmi Note 13 Pro+ 5G a Redmi Note 13 Pro 5G zavádza sklo Corning® Gorilla® Glass Victus® – čo je ďalšia prvotina série – pre väčšiu odolnosť voči náhodným pádom a poškriabaniu. Displej bol tiež ďalej optimalizovaný v celej sérii, aby sa zabezpečila jeho citlivosť a presnosť na dotykové vstupy, a to aj v daždi.

Vďaka vylepšenej konštrukcii v kombinácii s certifikátom odolnosti voči prachu a vode IP682 si Redmi Note 13 Pro+ 5G zabezpečuje pozíciu vlajkového modelu série, zatiaľ čo všetky ostatné modely boli tiež vylepšené a ponúkajú odolnosť voči prachu a striekajúcej vode s krytím IP54.

Výkonné momenty s pokročilými procesormi pre zvýšený komfort

Vysoko výkonný rad Redmi Note 13 je vybavený jednými z najvýkonnejších dostupných procesorov spolu s batériami s dlhou výdržou, čo používateľom zaručuje, že si svoje zariadenia môžu užívať po celý deň. Všetky modely sa dodávajú s nabíjačkou v balení pre väčšie pohodlie.

Pre dosiahnutie hviezdneho výkonu bol do smartfónov Redmi Note po prvýkrát zavedený 4nm proces. Líder série, Redmi Note 13 Pro+ 5G, je vybavený čipsetom MediaTek Dimensity 7200-Ultra, masívnou 5000mAh batériou, ktorá dodá energiu každému náročnému dňu, a ponúka špičkové 120W nabíjanie HyperCharge, vďaka ktorému sa Redmi Note nabije na 100 % len za 19 minút.

Redmi Note 13 Pro 5G je zase vybavený batériou s najväčšou kapacitou v sérii 5 100 mAh a poháňa ho mobilná platforma Snapdragon® 7s Gen 2, zatiaľ čo Redmi Note 13 Pro je vybavený čipsetom MediaTek Helio G99-Ultra a batériou s kapacitou 5 000 mAh5. Oba modely ponúkajú 67W turbo nabíjanie, pričom nabitie na 100 % trvá 45 minút.

Redmi Note 13 5G
Redmi Note 13 5G

Základné modely tiež prichádzajú s výkonom, ktorý zaujme vďaka batérii s dlhou výdržou 5000 mAh a výkonným čipsetom.

Vďaka vylepšeniam a zdokonaleniam na všetkých úrovniach posúva rad Redmi Note 13 obľúbenú líniu Redmi Note do väčších rozmerov, aby si používatelia smartfónov na celom svete mohli vychutnať funkcie vlajkových lodí za dostupné ceny.

Na tom istom podujatí predstavila spoločnosť Xiaomi aj tri vzrušujúce novinky v ponuke nositeľných zariadení: Redmi Watch 4, Redmi Buds 5 Pro a Redmi Buds 5.

Redmi Watch 4
Redmi Watch 4

Všestranné hodinky Redmi Watch 4 s viacerými novinkami, ktoré si môžete užiť

Nové hodinky Redmi Watch 4 sú vybavené štvorcovým mimoriadne veľkým 1,97″ displejom AMOLED, ktorý poskytuje ešte uspokojivejší zážitok zo smart hodiniek. Táto najnovšia edícia je zároveň najväčšími štvorcovými smart hodinkami Redmi, ktoré poskytujú komplexnejší zážitok zo sledovania na jeden pohľad. Vynikajúci dizajn hodiniek Redmi Watch 4 zahŕňa rám zo zliatiny hliníka a sú to prvé inteligentné hodinky Redmi s ľahko ovládateľnou otočnou korunkou OTS z nehrdzavejúcej ocele. Pre ešte väčšie pohodlie sú hodinky Redmi Watch 4 vybavené úplne novým rýchloupínacím mechanizmom na výmenu remienkov.

Hodinky Redmi Watch 4 sú vybavené vylepšeným 4-kanálovým PPG snímačom pre vyššiu presnosť monitorovania srdcového tepu a kyslíka v krvi. Používatelia majú na výber z viac ako 150 športových režimov vrátane šiestich automaticky rozpoznaných aktivít. Medzi pokročilé funkcie patrí volanie cez Bluetooth®, ktoré používateľom umožňuje prijímať hovory zdvihnutím ruky a ťuknutím. Hodinky sú k dispozícii so striebornošedým alebo obsidiánovo čiernym rámom a zodpovedajúcim remienkom alebo s výberom pastelovo fialového, tmavo azúrového alebo mätovo zeleného farebného remienka.

Redmi Buds 5 Pro
Redmi Buds 5 Pro

Pokročilý ANC a verný zvuk s Redmi Buds 5 Pro

Redmi Buds 5 Pro ponúkajú pútavejší zážitok z počúvania vďaka zabudovanému pohlcujúcemu zvuku a novým režimom pre verný zvuk. Slúchadlá tiež podporujú LDAC11, špičkový kodek Bluetooth® pre bezdrôtové pripojenie slúchadiel. Vďaka aktívnemu potlačeniu hluku (ANC) až do 52 dB ponúkajú slúchadlá Redmi Buds 5 Pro výber z troch režimov ANC, adaptívny režim AI a tri ďalšie režimy transparentnosti pomáhajú používateľom inteligentne prepínať medzi režimami pre pohodlnejšie počúvanie v najrôznejších scenároch. Používatelia si tiež môžu prispôsobiť svoje zvukové zážitky pomocou piatich rôznych profilov EQ. Redmi Buds 5 Pro podporujú až 10 hodín nepretržitého počúvania a až 38 hodín nepretržitého používania v spojení s ergonomickým puzdrom. Redmi Buds 5 Pro sú k dispozícii vo farbách Midnight Black, Moonlight White a Aurora Purple.

Vylepšené zvukové zážitky s Redmi Buds 5

Slúchadlá Redmi Buds 5 sú navrhnuté tak, aby poskytovali lepší zvukový zážitok, a sú vybavené až 46dB ANC s tromi režimami, ktoré pokrývajú širokú škálu hluku v pozadí. Okrem toho tri režimy transparentnosti umožňujú používateľom počuť viac toho, čo chcú, a menej toho, čo nechcú. Redmi Buds 5 podporujú až 10 hodín nepretržitého počúvania a až 40 hodín používania v spojení s nabíjacím puzdrom. Tieto slúchadlá sú k dispozícii v troch farbách: Čierna, biela alebo nebesky modrá. Puzdro sa dodáva s matným vonkajším povrchom a lesklým vnútorným povrchom s atraktívnym dizajnom svetelného pásika.

Séria Redmi Buds 5 podporuje používanie aplikácie Xiaomi Earbuds, ktorá je kompatibilná s rôznymi značkami smartfónov. Vďaka tejto aplikácii môžete využívať rozšírené funkcie, ako je personalizované potláčanie hluku, inteligentné potláčanie hluku prispôsobené okolitému prostrediu, prispôsobené ladenie EQ a zabudovaný pohlcujúci zvuk atď.

Redmi Buds 5
Redmi Buds 5

Cena a dostupnosť

Redmi Note 13 Pro+ 5G sa dodáva v čiernej Midnight Black, bielej Moonlight White a fialovej Aurora Purple s dvomi variantmi úložiska 8+256 GB a 12+512 GB od 439 EUR.
Redmi Note 13 Pro 5G sa ponúka vo farbách Midnight Black, Ocean Teal a Aurora Purple s pamäťovým variantom úložiska 8+256 GB za cenu 369 EUR.
Redmi Note 13 Pro sa dodáva vo farbách Midnight Black, Lavender Purple a Forest Green s pamäťovým variantom úložiska 8+256 GB za cenu 299 EUR.
Redmi Note 13 5G sa dodáva vo farbách Graphite Black, Ocean Teal a Arctic White s pamäťovým variantomúložiska,8+256 GB 269 EUR.
Redmi Note 13 sa dodáva vo farbách Midnight Black, Mint Green, Ice Blue a Ocean Sunset,18 s tromi variantmi úložiska, počnúc 6+128 GB a 8+256 GB od 199 EUR.
Hodinky Redmi Watch 4 sa dodávajú vo farbách Silver Gray a Obsidian Black so zodpovedajúcimi remienkami, a to od 94,90 EUR.
Hodinky Redmi Buds 5 Pro sa dodávajú vo farbách Midnight Black, Moonlight White a Aurora Purple s cenou od 79,90 EUR.
Redmi Buds 5 sa dodávajú v čiernej, bielej a nebesky modrej farbe od 49,90 EUR.

Promo

Ak si zákazník zakúpi smartfón z radu Redmi Note 13 v termíne od 15.1. do 4.2. získa zľavu až do 50 eur podľa modelu. Navyše k Redmi Note 13 Pro 5G alebo Redmi Note 13 Pro+ 5G získa zákazník, za recenziu na stránkach predajcu alebo na Heureka.sk a registráciu nákupu na www.xiaomipromo.sk, darček podľa vlastného výberu  – buď slúchadlá Redm Buds 5 alebo Xiaomi Smart Band 8.

Stručné špecifikácie radu Redmi Note 13

Modely Pro:

Redmi Note 13 Pro+ 5G
Redmi Note 13 Pro 5G
Redmi Note 13 Pro
Dizajn • Farby: Midnight Black, Moonlight White, Aurora Purple
• Rozmery: 161.4mm x 74.2mm x 8.9mm
• Hmotnosť: 204.5g
• IP68
• Farby: Midnight Black, Ocean Teal, Aurora Purple
• Rozmery: 161.15mm x 74.24mm x 7.98mm
• Hmotnosť: 187g
• IP54
• Farby: Midnight Black, Lavender Purple, Forest Green
• Rozmery: 161.1mm x 74.95mm x 7.98mm
• Hmotnosť: 188g
• IP54
Kamera • 200MP hlavná kamera
– f/1.65
– OIS
• 8MP ultra-širokouhlá kamera
– f/2.2
• 2MP macro kamera
– f/2.4
• 16MP predná kamera
• 200MP hlavná kamera
– f/1.65
– OIS
• 8MP ultra-širokouhlá kamera
– f/2.2
• 2MP macro kamera
– f/2.4
• 16MP predná kamera
• 200MP hlavná kamera
– f/1.65
– OIS
• 8MP ultra-širokouhlá kamera
– f/2.2
• 2MP macro kamera
– f/2.4
• 16MP predná kamera
Displej • 6.67″ CrystalRes AMOLED displej
– Obnovovacia frekvencia: Do 120Hz
– Jas: 1800nitov (max)
– Rozlíšenie: 2712 x 1220 (1.5K rozlíšenie)
– Corning® Gorilla® Glass Victus®
 – Podpora Dolby Vision®
 – TÜV Rheinland certifikáty: Circadian Friendly, Flicker Free, Low Blue Light
• 6.67″ CrystalRes AMOLED displej
– Obnovovacia frekvencia: Do 120Hz
– Jas: 1800nitov (max)
– Rozlíšenie: 2712 x 1220 (1.5K rozlíšenie)
– Corning® Gorilla® Glass Victus®
  – Podpora Dolby Vision®
  – TÜV Rheinland certifikáty: Circadian Friendly, Flicker Free, Low Blue Light
• 6.67″ AMOLED displej
– Obnovovacia frekvencia: Do 120Hz
– Jas: 1300 nitov (max)
– Rozlíšenie: 2400 x 1080
– Corning® Gorilla® Glass 5
– TÜV Rheinland certifikáty: Circadian Friendly, Flicker Free, Low Blue Light
Výkon • MediaTek Dimensity 7200-Ultra
– 4nm výrobný proces
– CPU: osemjadrový procesor, až do 2.8GHz
• LPDDR5 + UFS3.1
– 8GB+256GB, 12GB+512GB
• Snapdragon® 7s Gen 2
– 4nm výrobný proces
– CPU: osemjadrový procesor, až do 2.4GHz
• LPDDR4X + UFS 2.2
– 8GB+256GB,
• MediaTek Helio G99-Ultra
– 6nm výrobný proces
– CPU: osemjadrový procesor, až do 2.2GHz
• LPDDR4X + UFS 2.2
– 8GB+256GB
– Rozšíriteľná pamäť do 1TB
Batéria a nabíjanie • 5000mAh (typ)
• 120W HyperCharge
• 120W nabíjačka v balení
• USB-C
• 5100mAh (typ)
• 67W turbo nabíjanie
• 67W nabíjačka v balení
• USB-C
• 5000mAh (typ)
• 67W turbo nabíjanie
• 67W nabíjačka v balení
• USB-C
Audio • Duálne reproduktory
• Dolby Atmos®
• 3.5mm jack
• Duálne reproduktory
• Dolby Atmos®
• 3.5mm jack
• Duálne reproduktory
• Dolby Atmos®
Zabezpečenie • Čítačka odtlačkov prstov pod displejom
• Odomykanie tvárou AI Face Unlock
• Čítačka odtlačkov prstov pod displejom
• Odomykanie tvárou AI Face Unlock
• Čítačka odtlačkov prstov pod displejom
• Odomykanie tvárou AI Face Unlock
Konektivita • Dual SIM (nano SIM + nano SIM alebo nano SIM + eSIM)
• Wi-Fi 6
• Bluetooth 5.3
• NFC
• IR Blaster
• Pásma
– 2G: GSM: 850 900 1800 1900MHz
– 3G: WCDMA:1/2/4/5/6/8/19
– 4G: LTE FDD:1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/26/28/32/66
– 4G: LTE TDD:38/40/41
– 5G: n1/3/5/7/8/20/28/38/40/41/66/77/78
•Dual SIM (nano SIM + nano SIM alebo nano SIM + eSIM)
• Wi-Fi 2.4GHz, 5GHz
• Bluetooth 5.2
• NFC
• IR Blaster
• Pásma
– 2G: GSM: 850 900 1800 1900MHz
– 3G: WCDMA:1/2/4/5/6/8/19
– 4G: LTE FDD:1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/26/28/32/66
– 4G: LTE TDD:38/40/41
– 5G: n1/3/5/7/8/20/28/38/40/41/66/77/78
• SIM 1 + Hybrid (SIM alebo microSD)
• Wi-Fi 2.4GHz, 5GHz
• Bluetooth 5.2
• Supports NFC
• IR Blaster
• Pásma
– 2G: GSM: 850 900 1800 1900MHz
– 3G: WCDMA: 1/2/4/5/6/8/19
– 4G: LTE FDD: 1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/26/28/66
– 4G: LTE TDD: 38/40/41
Dostupnosť 15.1.2024 (predpredaj), 22.1.2024 (predaj) 15.1.2024 (predpredaj), 22.1.2024 (predaj) 15.1.2024 (predpredaj), 22.1.2024 (predaj)
Cena Od 439 EUR 369 EUR 299 EUR
Základné modely:
Redmi Note 13 5G
Redmi Note 13
Dizajn • Farby: Graphite Black, Ocean Teal, Arctic White
• Rozmery: 161.11mm x 74.95mm x 7.6mm
• Hmotnosť: 174.5g
• IP54
• Farby: Midnight Black, Mint Green, Ice Blue, Ocean Sunset
• Rozmery: 162.24mm x 75.55mm x 7.97mm
• Hmotnosť: 188.5g
• IP54
Kamera • 108MP hlavná kamera
– f/1.7
• 8MP ultra-širokouhlá kamera
– f/2.2
• 2MP makro kamera
– f/2.4
16MP predná kamera
• 108MP hlavná kamera
– f/1.75
• 8MP ultra-širokouhlá kamera
– f/2.2
• 2MP makro kamera
– f/2.4
16MP predná kamera
Displej • 6.67″ FHD+ AMOLED
– Obnovovacia frekvencia: Do 120Hz
– Jas: 1000 nitov (max)
– Kontrast: 5,000,000:1
– Rozlíšenie: 2400 x 1080
– Corning® Gorilla® Glass 5
– TÜV Rheinland certifikáty: Circadian Friendly, Flicker Free, Low Blue Light
• 6.67″ AMOLED
– Obnovovacia frekvencia: Do 120Hz
– Jas: 1800 nitov (max)
– Kontrast: 5,000,000:1
– Rozlíšenie: 2400 x 1080
– Corning® Gorilla® Glass 3
– TÜV Rheinland certifikáty: Circadian Friendly, Flicker Free, Low Blue Light
Výkon • MediaTek Dimensity 6080
– 6nm výrobný proces
– CPU: osemjadrový procesor, až do 2.4GHz
• LPDDR4X + UFS 2.2
8GB+256GB
– Rozšíriteľné úložisko do 1TB
• Snapdragon® 685
– 6nm výrobný proces
– CPU: osemjadrový procesor, až do 2.8GHz
• LPDDR4X + UFS 2.2
– 6GB+128GB, 8GB+256GB
– Rozšíriteľné úložisko do 1TB
Batéria a nabíjanie • 5,000mAh (typ)
• 33W rýchle nabíjanie
• 33W nabíjačka v balení
• USB-C
• 5,000mAh (typ)
• 33W rýchle nabíjanie
• 33W nabíjačka v balení
• USB-C
Audio • 3.5mm jack
• Dolby Atmos®
• 3.5mm jack
• Duálne reproduktory
• Dolby Atmos®
Zabezpečenie • Čítačka odtlačkov prstov v bočnom tlačidle
• Odomykanie tvárou AI Face Unlock
• Čítačka odtlačkov prstov pod displejom
• Odomykanie tvárou AI Face Unlock
Konektivita • SIM 1 + Hybrid (SIM alebo microSD)
• Wi-Fi 2.4GHz, 5GHz
• Bluetooth 5.3
• NFC
• IR Blaster
• Pásma
– 2G: GSM: 850 900 1800 1900MHz
– 3G: WCDMA: 1/2/4/5/6/8/19
– 4G: LTE FDD: B1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/26/28/32/66
– 4G: LTE TDD: 38/40/41
– 5G: n1/3/5/7/8/20/28/38/40/41/66/77/78
• SIM 1 + Hybrid (SIM alebo MicroSD)
• Wi-Fi 2.4GHz, 5GHz
• Bluetooth 5.1
• NFC
• IR Blaster
Pásma
– 2G: GSM: 850 900 1800 1900MHz
– 3G: WCDMA: 1/2/4/5/6/8/19
– 4G: LTE FDD: 1/2/3/4/5/7/8/12/13/17/18/19/20/26/28/66
– 4G: LTE TDD: 38/40/41
Dostupnosť 15.1.2024 (predpredaj), 22.1.2024 (predaj) 15.1.2024 (predpredaj), 22.1.2024 (predaj)
Cena 269 EUR Od 199 EUR
ZDIEĽAŤ