HUAWEI AppGallery

Bratislava, 9. novembra 2020 – Prostredníctvom obchodnej platformy Huawei AppGallery sa vývojárom mobilných aplikácií otvára reálna možnosť uspieť na lukratívnom čínskom trhu. Dnes sa uskutoční online stream, na ktorom sa o know-how podelia úspešní vývojári mobilných hier, ktorých produkty v Číne dosahujú rekordné počty stiahnutí.

Štatistiky o používaní mobilných telefónov v najľudnatejšej krajine sveta hovoria jasne: 1,3 miliardy užívateľov mobilného internetu, takmer 100 miliárd stiahnutí aplikácií v roku 2019, polovica svetových spotrebiteľských výdavkov na mobilné aplikácie a hry vo výške 15 miliárd dolárov za prvých šesť mesiacov roka 2020 patria tiež Číne.

Predpokladá sa, že počet používateľov smartfónov v Číne bude pokračovať v stabilnom raste aj v dohľadnej budúcnosti. Pre vývojárov z celého sveta je táto krajina veľkým lákadlom.

Zorientovať sa však v neznámych a občas komplikovaných právnych a regulačných požiadavkách je jednou z najnáročnejších výziev. Pre zahraničného vývojára je ľahké stratiť sa v predpisoch na ochranu súkromia, pravidlách súladu s obsahom, či zákonoch na ochranu spotrebiteľa.

Častým problémom je aj samotné vytvorenie aplikácie, ktorá vzbudí záujem u čínskych používateľov. To, čo je v západnom svete považované za kvalitnú a používateľsky atraktívnu aplikáciu, by v Ázii nemuselo padnúť na úrodnú pôdu. Je tiež potrebné zohľadniť kultúrne rozdiely, od správneho prekladu až po tzv. soft faktory, ako je význam farieb a vhodné obrázky. Okrem toho je nevyhnutné pochopiť špecifické návyky a správanie používateľov čínskych smartfónov.

Vo všetkých spomenutých oblastiach chce vývojárom pomôcť technologický gigant Huawei. Spoločnosť hrá v čínskom mobilnom svete kľúčovú úlohu – jej technológie, produkty a služby pomohli formovať najväčší trh so smartfónmi na svete, rovnako ako čínskych používateľov mobilných telefónov.

V druhom štvrťroku 2020 mala spoločnosť Huawei 46-percentný trhový podiel na na predajoch smartfónov v Číne. Distribučná platforma AppGallery neustále rozširuje a zdokonaľuje svoje aktivity a celosvetovo má už viac ako 490 miliónov aktívnych používateľov.

HUAWEI AppGallery

Budúci mesiac spustí Huawei celý rad nových iniciatív, ktorých cieľom je prekonať priepasť medzi globálnymi vývojármi a čínskymi používateľmi.

O cenné poznatky, ako uspieť na najväčšom trhu s aplikáciami na svete, sa dnes podelia prostredníctvom online webinára poprední čínski herní vývojári. Práve oni budú hosťami seminára Grow in China, Win with AppGallery. Jeho online prenos sa uskutoční už dnes, 9. novembra o 13:00 stredoeurópskeho času. Sledovať ho môžete prostredníctvom tohto odkazu – stačí sa zdarma registrovať.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here