SteelSeries KontrolFreek
SteelSeries posilňuje svoju pozíciu na poli herných ovládačov akvizíciou popredného výrobcu príslušenstva pre ovládače známeho najmä kvalitnými joystickmi

Spoločnosť SteelSeries, popredný svetový výrobca herných, esportových a konzolových periférií, oznamuje akvizíciu spoločnosti KontrolFreek. Popredný výrobca kvalitného príslušenstva pre herné ovládače posilňuje už aj tak silnú pozíciu SteelSeries na konzolovom trhu a poskytuje know-how na ďalšie úspešné kroky v spojení s novou generáciou konzol. Jedná sa o druhú významnú akvizíciu SteelSeries v tomto roku, po A-Volute, tvorcoch aplikácie Nahimic a nezávislých vývojárov 3D zvukových efektov v hrách. Cena akvizície nebola po dohovore zúčastnených strán oznámená.

SteelSeries je po dve dekády popredným hráčom na hernom trhu. Vo svojom portfóliu ponúka kvalitné herné periférie ako pre profesionálnych tak každodenných hráčov počítačových i konzolových hier. Aplikáciu SteelSeries Engine využívajú denne milióny užívateľov. Bohato oceňovaná rada headsetov Arctis od základov zmenila vnímanie kategórie herných headsetov a stanovila nový štandard kvality produktov na reprodukciu zvuku.

KontrolFreek

KontrolFreek je výrobcom celosvetovo známeho príslušenstva pre herné ovládače „Performance Gaming Gear“ predstavujúceho produkty, ako sú: násady na joysticky (Performance Thumbsticks), presnosti dopomáhajúce penové krúžky (Precision Rings), rukoväte (Performance Grips), odolné opletené káble a ďalšie kvalitné príslušenstvo pre PlayStation, Xbox, Nintendo Switch a PC zlepšujúce precíznosť, presnosť a reakčnú dobu.

Odbornosť, ktorú so sebou prináša KontrolFreek v oblasti príslušenstva pre ovládače perfektne korešponduje s víziou SteelSeries. Spolupráca s talentovaným tímom KontrolFreek výrazne urýchli plán vývoja týkajúci sa budúcich produktov pre konzolových hráčov a hráčov na počítačoch a mobilných telefónoch preferujúcich ovládač. Spokojná komunita viac než 4 miliónov hráčov je dokladom popularity a kvality ich aktuálneho portfólia.

„Nebolo lepšej chvíle, než keď sa nová generácia konzol dostala do popredia záujmu, aby sme vylepšili našu pozíciu a schopnosť poskytovať konzolovým hráčom tie najlepšie herné zážitky a produkty,“ hovorí Ehtisham Rabbani, SteelSeries CEO, a dodáva „Vďaka oborovému zameraniu a celosvetovej popularite KontrolFreek vieme, že sa nám otvoria nové príležitosti, ako ešte viac potešiť a pomôcť hráčom po celom svete.“

Superlatívami nešetrí ani zakladateľ a CEO KontrolFreek Ashish Mistry: „Sme neuveriteľne nadšení, že sa môžeme pripojiť k tímu SteelSeries. Naše vnímanie budúcnosti herného priemyslu sa perfektne zhoduje. Nie je lepšieho partnera na dosiahnutie stanovených cieľov“.

„SteelSeries posilňuje akvizíciou KontrolFreek pozíciu na hernom trhu, najmä na tom konzolovom. To bola jedna z kľúčových hodnôt našej iniciatívy pri vstupe na trh. Tešíme sa na vzájomnú synergiu a ďalší rozvoj značky KontrolFreek,“ uzavrel akvizíciu Lars Cordt, riaditeľ akcionárskej spoločnosti Axcel vlastniacej väčšinový podiel v SteelSeries.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here