SteelSeries Moments

Nahrávanie herných okamihov je vďaka aplikácii Moments rýchlejšie a jednoduchšie než kedykoľvek predtým.

Chicago, 4. 5. 2021 – Spoločnosť SteelSeries, popredný svetový výrobca herných, ešportových a konzolových periférií, odhaľuje SteelSeries Moments. Úplne nová aplikácia dostupná zadarmo výrazne uľahčuje zdieľanie herných videoklipov.

Hráči mali veľmi obmedzené možnosti, ako jednoducho zachytiť a zdieľať najlepšie herné momenty s priateľmi. Doposiaľ buď potrebovali technické znalosti na nahrávanie videí, museli využívať často nákladné programy na ich úpravu alebo boli nútení nahrávať svoje klipy na platformy tretích strán namiesto ich publikácie priamo na sociálne siete. Aplikácia Moment mení zažité poriadky a bola vyvíjaná s víziou pomáhať hráčom jednoducho a rýchlo zdieľať kľúčové okamihy z hry priamo na miesto aké si sami zvolia.

Moments je integrovaná do SteelSeries GG, hráčskeho ekosystému SteelSeries združujúceho prácu a previazanosť periférií, hier a hráčov, ktorý nahrádza pôvodne samostatnú aplikáciu Engine. Moments funguje na pozadí a neovplyvňuje výpočtový výkon počítača v hre. Pre úplnú funkčnosť nie je ani nutné vlastniť a využívať herné príslušenstvo SteelSeries.

Ako sa pracuje s Moments
  • Záznam – kľúčovú scénu je možné zachytiť stlačením skôr nakonfigurovaného klávesu. Nastavenie umožňuje zvoliť zo zachytenia hry, respektíve obrazovky a to i v priebehu živého vysielania. Moments je kompatibilný so všetkými kľúčovými hrami a s hlavnými výrobcami grafických kariet.
  • Úprava – Akonáhle hráč ukončí hru, má možnosť ihneď si prehliadnuť a vytriediť všetky svoje záznamy v galérii. Pokročilý editor v aplikácii ponúka prostredie na jednoduchú úpravu úvodnej a záverečnej sekvencie, pridanie rôznych video efektov, textu, obrázkov a i. Samozrejmosťou je možnosť vrátiť sa k nezmenenému pôvodnému klipu.
  • Zdieľanie – užívateľsky prívetivé zdieľanie so spoluhráčmi či fanúšikmi a priateľmi zabezpečuje varianty priamej publikácie na Youtube a Gfycat. Medzi ďalšie možnosti patrí zaslanie videa pretiahnutím do správy v službách, akými sú Discord, Reddit, Twitter a Facebook. Okrem toho SteelSeries naďalej pracuje na podpore ďalších platforiem.

SteelSeries Moments

V nadväznosti na manuálny záznam je v aplikácii pridaná funkcia automatického zachytenia spoločne s GameSense do vybraných najhranejších a najpopulárnejších titulov, ako sú League of Legends, Counter-Strike: Global Offensive a Dota 2. Už teraz SteelSeries pracuje na podpore Valorant a Fortnite, ktoré do aplikácie prídu veľmi skoro. Automatický záznam funguje na základe vyvolaných herných akcií, samotné video potom v aplikácii tieto kľúčové body zvýrazní značkami na časovej osi pre lepšiu orientáciu a následnú úpravu a zdieľanie.

„Pre SteelSeries, ako celosvetového lídra v oblasti herných a ešportových periférií, je nový ekosystém aplikácií prirodzeným krokom vpred, ktorým v konečnom dôsledku pomáhame každému hráčovi posúvať jeho hranice,“ hovorí Ehtisham Rabbani, SteelSeries CEO, a dodáva: „Naším cieľom je nepoľavovať, neustále pred seba stavať výzvy, inovovať a navrhovať nové najlepšie herné príslušenstvo a software. Nielen, že spustenie SteelSeries Moment posúva hranice, ale tiež pomáha budovať tvár hrania počítačových hier na sociálnych sieťach.“

Aplikácia Moments bola spoluvyvíjaná, testovaná a vyladená spolu s komunitou hráčov, profesionálnych tímov, streamerov a influencerov. Na jej adresu sa vyjadril najmladší hráč tímu FaZe H1ghsky1: „Úprava najlepších okamihov je v rámci SteelSeries Moments neuveriteľne jednoduchá, rovnako ako zdieľanie na toľko dostupných sociálnych sietí.“ Herec, influencer a SteelSeries partner Devin Druid ho dopĺňa: „Pokiaľ ide o záznam počas hrania, SteelSeries Moments nemá konkurenciu“.

SteelSeries Moments je dostupná pre operačné systémy Windows od verzie 7 a na optimálny chod sú odporučené tieto minimálne hardwarové požiadavky:

  • CPU Intel Core i5-2000, AMD FX-4000 a novšie
  • GPU NVIDIA GeForce GTX 960, AMD Radeon HD 7870, Intel HD 4000 a novšie
  • 500 MB voľného miesta na HDD
  • 2 GB Video RAM, 8 GB RAM

Aplikácia je na stiahnutie dostupná zadarmo na adrese https://steelseries.com/gg/moments/download/

ZDIEĽAŤ