Spoločnosť SteelSeries, popredný svetový výrobca herných periférií, predstavila nový senzor počítačových myší pre elektronický šport TrueMove3. Bol vyvinutý v spolupráci s PixArt a ponúka sledovanie pohybu v pomere 1:1 bez oneskorenia. Ako prvý je integrovaný do modelov Sensei 310 a Rival 310.

„Uvádzame prvý skutočný eŠportový senzor,“ hovorí Ehtisham Rabbani, SteelSeries CEO, a dodáva: „Naša značka bola založená pred viac než 15 rokmi, aby pomohla profesionálom vyhrávať turnaje. Sme hrdí a s pokorou si uvedomujeme, že vďaka nášmu príslušenstvu hráči a tímy získali viac finančných odmien v turnajoch než s akoukoľvek inou značkou. Dosiahli sme to, pretože sme ignorovali konvenčné predstavy a teórie a zamerali sa na to, čo naozaj profesionálnym hráčom pomáha. Na rovnakom princípe bol vyvinutý taktiež nový TrueMove senzor.“

TrueMove3, prvý skutočný eŠportový senzor
Optický senzor TrueMove3 disponuje 12 000 CPI, 350 IPS a bol vyvíjaný spolu s popredným lídrom v oblasti senzorov, spoločnosťou PixArt. Jeho ultra nízka latencia a rýchla odozva prinášajú najprirodzenejší a najpresnejší pohyb myši. Na rozdiel od iných senzorov redukuje tzv. jitter, teda jav spôsobujúci neefektívne spomalenie latencie.

TrueMove 3 prináša sledovanie pohybu „jedna k jednej“ (1-to-1) v hodnotách od 100 do 3500 CPI. Od 3 500 do 12 000 CPI využíva nové pokročilejšie technológie znižujúce efekt jitteru tak, aby bol dosiahnutý čo najprirodzenejší pohyb myši bez nutnosti spomalenia doby odozvy. Vlastný navrhnutý TrueMove3 SROM dramaticky znižuje reakčnú dobu a značne zvyšuje presnosť.

Hráč profesionálneho tímu Evil Geniuses Syed „SumaiL“ Hassan komentuje: „Vyhrávam, pretože tvrdo pracujem na tom, aby som bol najlepší. Zároveň potrebujem príslušenstvo, ktoré so mnou dokáže udržať krok a myš, ktorá nechá zabudnúť na to, že ju používam. To je to, čo ako hráči potrebujeme, periférie, ktoré budú stíhať naše vysoké tempo a stanú sa súčasťou nás samotných. Používal a vyhrával som turnaje s prototypom myši Sensei 310 od začiatku roku a môžem ju len odporúčať.“

SteelSeries Sensei 310, zrodenie legendy

Legendárna myš SteelSeries Sensei je späť s vylepšenými technológiami a funkciami v osvedčenom symetrickom dizajne. Disponuje 8 programovateľnými tlačidlami, prvými čisto silikónovými bočnými plochami a novo navrhnutými tlačidlami s mechanickými spínačmi, ktoré garantujú 50 miliónov kliknutí s rovnakou rýchlosťou a konzistentným pocitom pri stlačení po celú dobu používania.

SteelSeries Rival 310 pre pravákov

Nový člen modelovej rady Rival zdieľa rovnaké vlastnosti vrátane TrueMove3 senzoru ako Sensei 310, ale líši sa ergonómiou. Je určený pre pravákov, ponúka  6 programovateľných tlačidiel a hladký pogumovaný kábel.

Software SteelSeries Engine
Myši majú v sebe integrovanú vnútornú  pamäť umožňujúcu uložiť užívateľské nastavenie bez nutnosti opätovnej konfigurácie na inom počítači. Sú kompatibilné s aplikáciami ako PrismSync a GameSense, vďaka ktorým je možné zjednotiť farebnosť a efekty podsvietenia naprieč SteelSeries produktmi.

Myši pre eSport SteelSeries Sensei 310 resp. SteelSeries Rival 310 s exkluzívnym senzorom TrueMove3 sú k dispozícii prostredníctvom webu www.SteelSeries.com za cenu 69,99 Eur.

Tlačová správa

ZDIEĽAŤ