[27. apríla 2022, Bratislava] Spoločnosť HONOR minulý týždeň uviedla na slovenský trh nový, dobre vybavený smartfón strednej triedy HONOR Magic4 Lite. Za odporúčanú cenu 279 eur získa jeho majiteľ elegantného a praktického spoločníka s 6,81″ IPS displejom, Full HD+ rozlíšením a 120 Hz obnovovacou frekvenciou, rýchlym 66W nabíjaním SuperCharge, podporou sietí 5G či trojitým zadným fotoaparátom so 48 Mpx hlavným snímačom. Ako si nový bojovník „strednej váhy“ vedie v porovnaní s konkurenčnými telefónmi v rovnakej cenovej kategórii?

HONOR Magic4 Lite

Základom je silné čipové srdca

To, čím nový HONOR Magic4 Lite prevyšuje dostupnú konkurenciu, je jednoznačne jeho srdca v podobe moderného čipu Qualcomm Snapdragon 695 s podporou sietí 5G, vyrobeného 6 nm technológiou. Rovnaký má len Realme 9 Pro, naopak Redmi Note 11S sa musí uspokojiť s 12 nm čipom Mediatek Helio G96 a podporou 4G a Samsung Galaxy A33 s 5 nm čipom Exynos1280. Vo všetkých prípadoch ide o osemjadrové procesory a parametre operačnej pamäte a úložiska sú rovnaké – 6 GB a 128 GB. HONOR však využíva vlastnú technológiu RAM Turbo, ktorá dokáže v prípade potreby zvýšiť pamäť RAM až na 8 GB.

Dlhá výdrž batérie a veľmi rýchle nabíjanie

Na prvý pohľad sa môže zdať, že nový HONOR Magic4 Lite stráca na konkurenciu, pokiaľ ide o výdrž batérie. Zatiaľ čo konkurenčné trio Samsung, Redmi a Realme ponúka kapacitu 5000 mAh, HONOR má kapacitu o 200 mAh nižšiu. Ale pozor, zdanie klame. Magic4 Lite totiž pracuje s inteligentným režimom úspory energie, ktorý ponúka takmer 13 hodín nepretržitého prehrávania videa alebo až 25 hodín hovoru. Ako jediný poteší aj 66W rýchlonabíjaním, ktoré dobije telefón na neuveriteľných 81 % za pol hodiny. Už 15 minút nabíjania stačí na dosiahnutie 50 % kapacity. Treba dodať, že v tejto cenovej kategórii takéto rýchle nabíjanie rozhodne nie je štandardom.

Úžasný displej a dizajn

Dokonale zaoblené hrany, elegantný dizajn a tri farebné varianty (čierna, modrá alebo strieborná) robia z Magic4 Lite spoločníka, ktorým sa každý rád pochváli. Z porovnávaného kvarteta má displej HONOR najväčšiu uhlopriečku, a to 6,81 palca. Porovnateľnou obnovovacou frekvenciou 120 Hz sa vedľa neho môže pochváliť len Realme 9 Pro. Rámčeky telefónu sú minimálne – displej s detailným rozlíšením Full HD+ pokrýva celých 94 % čelnej plochy. Vďaka tomu je prehliadanie webu alebo aplikácií čo najpohodlnejšie.

Konečné porovnanie ceny a výkonu

Z porovnávaného kvarteta je najlacnejší Samsung Galaxy A33, ktorý vyjde na 249 eur. V porovnaní s novým HONOR Magic4 Lite, ktorý je k dispozícii za 279 eur, má podobne ako Realme 9 Pro a Redmi Note 11S oveľa pomalšie nabíjanie (25 W oproti 66 W) a horší selfie fotoaparát (13 Mpx oproti 16 Mpx). Na druhej strane telefón Redmi zaostáva za novým smartfónom HONOR predovšetkým v oblasti čipu (podpora 4G vs. podpora sietí 5G). Hoci veľkosť pamäte RAM je u všetkých súperov na papieri rovnaká, HONOR Magic4 Lite prekonáva ostatných v možnosti zväčšiť ju až na 8 GB vďaka funkcii RAM Turbo.

Smartfón HONOR Magic4 Lite si môžete práve teraz zakúpiť za špeciálnu akčnú cenu 279 eur. Špeciálna cena platí počas celého obdobia predobjednávok až do 1. mája 2022. Viac informácií nájdete na oficiálnej webovej stránke HONOR www.hihonor.com/sk.porovnanie HONOR Magic4 Lite

ZDIEĽAŤ