Cooler Master ARGBSleeve

Spoločnosť Cooler Master, líder v oblasti dizajnu a výroby počítačových komponentov a periférií, oznamuje Summer Summit 2021. Online predstavenie nových produktov v portfóliu, projektov a služieb, ktoré zaujmú svojím vzhľadom i funkčnosťou.

Summit prebehne online cez aplikáciu Gather Town určenú pre webové konferencie. Tá je veľmi podobná službe Zoom, ale umožňuje prechádzať virtuálnou miestnosťou. Cooler Master verí, že sa pomocou Gather Town podarí napodobiť klasický veľtrh, teda technologickú show so zábavným a interaktívnym obsahom.

Každý návštevník bude môcť na vytvorenom ostrove prostredníctvom vlastnej 8-bitovej postavičky preskúmať všetko, čo letný summit ponúka: interakciu s produktami, stretnutie so zamestnancami Cooler Mastera alebo napríklad hľadanie „Easter eggs“, vďaka ktorým môže vyhrať hodnotné ceny.

Prehľad produktov, ktoré budú na pozretie na Summer Summite 2021

Počítačové skrine

Cooler Master NR200P

Uvedenia na trh sa dočkajú štyri nové farebné varianty najpredávanejšieho modelu NR200P. Zaujímavosťou je, že jednotlivé farby si vybrali sami užívatelia prostredníctvom hlasovania na Reddite. Zhodou okolností tiež veľmi pekne korešpondujú s novou vizuálnou identitou Cooler Mastera. Model NR200P vyhotovený vo farbách Flamingo Pink (ružová), Caribbean Blue (tyrkysová), Sunset Orange (oranžová) a NightShade Purple (fialová) je výrazne priestorovo efektívny a ponúka širokú kompatibilitu komponentov, tepelnú účinnosť a ľahkú montáž.

Navyše sa portfólio skríň dočká novinky v podobe novej rady MAX, prinášajúcej optimalizované ready-to-go produkty pre nadšencov, ktorí chcú vyžmýkať zo svojho počítača maximálny výkon. Každý model rady disponuje predinštalovaným a prednastaveným riešením chladenia a napájania, čo  uvoľňuje ruky menej skúseným alebo zaneprázdneným užívateľom, resp. umožňuje im využiť najefektívnejšie zostavenie bez investície ich drahocenného času. Prvým reprezentantom je NR200P MAX, ktorý si kladie za cieľ poskytnúť bezprecedentnú, jednoduchú a pritom výkonnú zostavu malého formátu.

Vylepšená bola tiež prémiová rada riser káblov a sada vertikálnych držiakov grafických kariet. Riser káble s dĺžkami 200 a 300 mm využívajú kvalitné plasty pre vyššiu flexibilitu a pevnosť. Držiaky plne podporujú štandardy PCIe Gen4. Tieto a ďalšie MasterAccesory sú vyvinuté pre extra odolnosť.

Chladenie

Cooler Master HyperH6DT ARGB

Počas Summer Summitu 2021 na svetlo sveta vychádzajú nové pasívne chladiče Hyper H6/H6DT ARGB. Navrhnuté na základe inovatívnej technológie XDHC (Xtra Dimensional Heat Pipe Contact), ktorá zaisťuje priamy kontakt šiestich tepelných trubíc a úplné pokrytie procesora na vynikajúci odvod tepla.

Je možné si pozrieť tiež MasterLiquid ML240P/ML360P Flux s dvojkomorovým čerpadlom so zdokonaleným prietokom a tlakom.

Objavia sa tiež modely Mobius predstavujúce smer k dokonalému návrhu ventilátorov. Sú vybavené návrhom RBD (Ring Blade Design) využívajúcim vzájomne prepojené lopatky ventilátora, zaneseného do vystuženého a pevného rámu. Tento dizajn má za následok elimináciu vibrácií a plynulejšie a dynamickejšie otáčky.

Zaujímavou elegantnou vychytávkou je špeciálny RGB LED Tube Sleeve, plášť na trubice ozvláštňujúci vzhľad vodného chladenia, ktorý obsahuje 30 ARGB LED diód kompatibilných so všetkými hlavnými výrobcami základných dosiek pre čo najuniverzálnejšie možnosti prispôsobenia.

Napájacie zdroje

Cooler Master M2000 Platinum

Séria napájacích zdrojov XG Platinum poskytuje certifikáciu 80 PLUS Platinum a špičkový výkon pri nižších teplotách. Ponúka modulárnu kabeláž, 135mm tichý ventilátor, inteligentný režim kontroly teploty pre lepšie prúdenie vzduchu a dlhšiu životnosť. Zdroj využíva japonské kondenzátory a vďaka všetkým uvedeným vlastnostiam spĺňa smernice Intel ATX 12V verzie 2.53.

XG Plus Platinum tak prináša monitorovanie výkonu pomocou integrovaného displeja. Pre správu vrátane ARGB podsvietenia je k dispozícii aplikácia MasterPlus+.

Modely M1600/M2000 Platinum boli skonštruované pre všetkých, ktorí potrebujú mnoho surového výkonu a vysokú účinnosť. Tieto jednotky s výkonom 1600 a 2000 W sú tým najvyšším čo Cooler Master ponúka.

Periférie

Cooler Master CK721 MM

Myši MM730 a MM731 si zachovávajú inovatívneho ducha spoločnosti, zatiaľ čo sa držia osvedčeného tvaru herných myší. Hybridné bezdrôtové pripojenie 2,4 GHz a Bluetooth dodáva myšiam všestrannosť použitia a nastaviteľný optický senzor s rozlíšením 19 000 DPI s optickými spínačmi zase rýchlosť a odolnosť.

CK721 je elegantná, malá, mechanická klávesnica s 65% layoutom a hybridnou bezdrôtovou technológiou, čo podčiarkuje jej univerzálnosť použitia. Hliníkové pieskované telo jej dodáva odolnosť pre neobmedzenú mobilitu. Je kompatibilná naprieč operačnými systémami. Kvalitné mechanické spínače poskytujú spoľahlivý výkon a istý pocit stlačení.

Herné klávesnice štandardnej veľkosti CK351 a CK352 sa vyznačujú svojou dlhou životnosťou, resp. odolnosťou. Sú prachuvzdorné a vodeodolné. Kvalitné optické spínače s prakticky okamžitou odozvou boli navrhnuté na výdrž cez 100 miliónov kliknutí. K dispozícii je RGB podsvietenie a multimediálne a ďalšie prispôsobiteľné tlačidlá naprogramovateľné priamo na klávesnici.

Ďalšie príslušenstvo

Cooler Master Motion1

Cooler Master Motion 1 je výsledkom evolúcie všetkých herných kresiel spoločnosti. Vzniklo v spolupráci so spoločnosťou D-Box zaoberajúcou sa pohybovými a haptickými systémami pre simulačný a výcvikový priemysel. Kreslo je vybavené prvým haptickým systémom optimalizovaným na prácu i hranie.

Model kresla Hybrid 1 bol navrhnutý, aby vyplnil medzeru na trhu, a je určený pre profesionálnych hráčov a tvorcov obsahu, teda užívateľov, ktorí trávia pri počítači dlhú dobu. Kombinuje výhody pohodlných kancelárskych stoličiek a ergonómie, resp. opory závodných sedadiel a prináša ich v zjednotenom riešení, ktoré umožní prispôsobenie vlastným užívateľským preferenciám a maximálne prúdenie vzduchu a komfort.

V rovnakom duchu „Work & Play“ sa predstavujú tiež nové monitory Cooler Master GM27-FQS, GM27-CFX, GM32-FQ. Úzke displeje majú rýchly IPS panel s dobou odozvy 1 ms, ktorú dopĺňa frekvencia monitoru v prípade GM27-FQS príjemných 165 Hz a 240 Hz pri monitore GM27-CFX; ten zároveň vyniká kvalitou obrazu quantum dot.

Špeciality

Cooler Master Orb X

Orb X je prvou novinkou pod značkou CM IMX a jedná sa o viacúčelovú pracovnú stanicu. Elegantný, čiastočne uzavretý pracovný priestor je začlenený do plne automatickej motorizovanej schránky pre maximálne súkromie. Vizuálny i zvukový pohlcujúci zážitok podporuje možnosť montáže až troch 27-palcových monitorov a integrované reproduktory. Kreslo využíva nastaviteľnú opierku hlavy, bedrovú opierku a podnožku pre pohodlie na mieru užívateľovi.

Produkty na streamovanie

Cooler Master StreamEnjin

StreamEnjin je univerzálny mixážny pult určený na živé prenosy. Umožňuje upravovať a prepínať vstupy, rovnako ako vytvárať a posielať vysielanie na rôzne miesta, k čomu slúži i 8 dostupných scén na pohodlné prispôsobenie. Intuitívne rozloženie tlačidiel a všestranná aplikácia pre iPad uľahčujú prácu pri prípravách i následnom živom vysielaní. StreamEnjin je navrhnutý v prenosovom prevedení so stojanom a rukoväťou.

ZDIEĽAŤ