HONOR 20 Pro
HONOR 20 Pro

Bratislava, 14. augusta 2019 – Fotografia je umenie manipulovať so svetlom a vytvárať nové skutočnosti. Silná fotografia je paradoxne zároveň ultra realistická aj imaginatívna. Fotografie sú však vytvárané svetlom, a sú teda silné podľa množstva svetla, ktoré fotoaparát dokáže zachytiť.

Nedávno predstavený model HONOR 20 PRO, ktorý je vybavený režimom Super Night AIS (AI-enabled Image Stabilization), sa snaží toto vnímanie trvalo zmeniť. HONOR 10 poskytol letmý pohľad na vylepšenú nočnú fotografiu, ale HONOR 20 PRO ju vyniesol do výšin.

Proces fotografovania v nočnom režime AIS je rozdelený do nasledujúcich fáz: 

  1. Ručná detekcia AI

Aby bolo možné zachytiť nočnú fotografiu, funkcia AI HONOR 20 PRO najskôr určí, či používateľ fotografuje ručne. V okamihu, kedy používateľ stlačí uzávierku, čip Kirin 980 spustí detektor a použije informácie získané z gravitácie a gyroskopu.

Aby bolo rozhodnutie čo najpresnejšie, tím výskumníkov a vývojárov spoločnosti HONOR zbieral dáta o preferenciách fotografovania u používateľov až po špecifikácie rôznych statívov, aby pomohol AI v analýze a simulácii.

Detekčný proces trvá 1/5 sekundy a laboratórne dáta ukazujú, že jeho presnosť presahuje 98%.

  1. Samokorekčná fotometria

Po zistení, že používateľ fotografuje ručne, musí AI HONOR 20 PRO použiť fotometriu k vytvoreniu špecifického nastavenia pre každú z generovaných expozícií.

Jednoducho povedané, fotometria je metóda merania relatívnej sily svetla. Naše oči a mozog sú vybavené výkonným a automatickým fotometrickým systémom. Pri silnom svetle sa naše zrenice inštinktívne sťahujú, aby znížili množstvo prechádzajúceho svetla. Na druhej strane, v slabom svetle sa budú naše zreničky rozširovať z opačného dôvodu. Inžinieri spoločnosti HONOR použili tento univerzálny jav ako model pre navrhnutie plnoautomatického fotometrického systému AI, v ktorom sa telefón správa ako zrenica a riadi šošovky fotoaparátu tak, aby vnímali okolité prostredie.

Keď používateľ stlačí uzávierku, použije fotometrický systém AI kľúčové informácie získané rozpoznaním scény, rozložením jasu a svetelného zdroja na obrazovke náhľadu a množstva chvenia pre automatickú konfiguráciu parametrov expozície a počet snímok.

V prostredí so slabým osvetlením a primeraným množstvom svetla nastavuje HONOR 20 PRO kratší expozičný čas a menej snímok. Keď je okolie tmavšie, nastaví HONOR 20 PRO dlhší expozičný čas a viac snímok. Súčasne, keď je chvenie malé, je doba expozície predĺžená a naopak.

  1. Jasnosť vďaka číremu výpočtu

AI fotometria nám umožňuje získať presnú expozíciu pre viacero obrázkov. Niektoré obrázky však budú stále rozmazané. Preto ich filtruje podľa ich ostrosti a jasnosti a odstraňuje tie rozmazané. Toto predstavuje prvý krok pre korekciu chvenia.

Druhým krokom je zarovnanie obrazu. V priebehu dvoch až šiestich sekúnd bude expozícia HONOR 20 PRO fotografovať aspoň desať snímok, ale pretože ruka používateľa sa bude vždy nepatrne chvieť, vizuálne prvky (ako sú oči objektu, náhrdelník, vták atď.) sa „pohybujú” medzi obrázkami. Preto musia byť prvky zarovnané a položené na seba, aby sa odstránili následky pohybov rúk používateľa.

Čipová sada dual-NPU Kirin 980 má výkonnejšie možnosti spracovania obrazu než jej náprotivky a môže vykonať závratné množstvo operácií vyžadovaných pre nočné fotografovanie vyššej úrovne.

  1. Syntéza obrazu

Po zarovnaní rôznych vizuálnych prvkov posledný krok v režime AIS Super Night zahŕňa skombinovanie všetkých „schválených“ obrazov do plynulej integrálnej jednotky. Pri kombinovaní alebo syntéze obrazov zaisťuje AI, že svetlejšie oblasti nie sú preexponované a tmavšie oblasti sú viditeľné s optimálnou čistotou a farbou celého obrazu.

Okrem funkcie AIS Super NIght, inovatívneho softvérového algoritmu, je HONOR 20 PRO vybavený taktiež clonou F / 1,4, ktorá je najväčšia na trhu a zvyšuje príjem svetla asi o 50% v porovnaní so štandardnou clonou F / 1,8 vo väčšine ostatných telefónov. Komponenty na produkte pracujú spoločne s najmodernejším softvérom, ako súčasť systému optickej stabilizácie obrazu, aby zaistili jeho najvyššiu účinnosť.Táto jedinečná interakcia medzi algoritmami AI a najmodernejším hardvérom umožnila nočnú fotografiu, ktorá bola predtým nedosiahnuteľná. Zároveň priviedla ostatné smartfóny do tmy a používateľov na svetlo.

Tlačová správa