CREATIVE

Prelomová technológia slúchadlovej holografie prepisuje históriu slúchadiel 

LAS VEGAS – 3. januára 2019 – Spoločnosť Creative Technology dnes oznámila celosvetové uvedenie technológie slúchadlovej holografie Super X-Fi na podujatí CES 2019, ktorá zásadným spôsobom mení spôsob počúvania zvuku zo slúchadiel.

Technológia Super X-Fi reprodukuje zvuk systému viacerých reproduktorov do zvuku slúchadiel a súčasne ho prispôsobuje na mieru prostredníctvom skenovania hlavy a uší poslúcháča čím sa audio zážitok stáva ešte skutočnejším.

Super X-Fi získala minulý rok prestížne ocenenie od AVS Fóra ‘Best of CES 2018’ a mnohí audiofili, recenzenti a používatelia boli ohromení bezprecedentnou úrovňou vernosti zvuku v slúchadlách vytvoreného Super X-Fi. Odvtedy bol predstavený prvý komerčný produkt, SXFI AMP, ktorý v sebe spája technológiu slúchadlovej holografie a prvotriedny slúchadlový zosilňovač do donglu veľkosti prsta.  SXFI AMP spája tieto dva svety pre používateľov, ktorí dávajú prednosť použitiu vlastných slúchadiel na využívanie Super X-Fi. Najnovším prírastkom do produktového portfólia je séria slúchadiel Creative SXFI AIR, ktoré ako prvé na svete obsahujú Super X-Fi UltraDSP čip. SXFI AIR sú Bluetooth a USB slúchadlá s funkciou Super X-Fi a ďalšími inovatívnymi funkciami. SXFI AIR C sú USB slúchadlá so Super X-Fi zamerané na hráčov.  Tieto inovácie sú kompatibilné pre Android a iOS zriadenia a pre platformy ako PS4, Nintendo Switch, Mac a PC.

 „Super X-Fi je najnovším manifestom spoločnosti Creative, ktorá nám umožňuje vytvoriť dokonalý zvukový zážitok pre našich používateľov. Považujem to za nič menej než audio revolúciu. Len s dvojicou slúchadiel s podporou technológie Super X-Fi teraz môžete pozerať filmy ako v kine, počúvať hudbu ako na živom koncerte a hrať hry s pocitom, že sa nachádzate v samotnom hernom prostredí. Počúvanie slúchadiel už nikdy nebude rovnaké, „ povedal Sim Wong Hoo, generálny riaditeľ spoločnosti Creative Technology. Zhmotnenie prelomovej technológie Super X-Fi do produktovej podoby vyvolalo záujem médií z celého sveta. Stovky novinárov, recenzentov a influencerov sa zaregistrovali na demo sessions, ktoré sa uskutočnia počas podujatia CES 2019 v Las Vegas. Počas uplynulého roka niekoľkí partneri z odvetvia prejavili záujem o Super X-Fi. Počas podujatia sa bude spoločnosť Creative snažiť nadviazať spoluprácu s ďalšími potenciálnymi partnermi.

Okrem modelov SXFI AMP a série SXFI AIR ponúkne spoločnosť Creative aj pohľad na ostatné inovácie Super X-Fi, ktoré prídu v budúcnosti. Počas podujatia CES spoločnosť Creative tiež predstaví svoje ďalšie najnovšie audio riešenia ako napríklad:- Najnovšiu a najpokročilejšiu zvukovú kartu Sound Blaster AE-9- Outlier Air, prvé skutočne bezdrôtové reproduktory s neuveriteľnou výdržou batérie- Sound BlasterX G6, USB zvukovú kartu pre dokonalý hráčsky zážitok.

Tlačová správa