dron

Všetci vieme, že drony sú tu už dlhší čas. Využívame ich na veľké množstvo celkom obyčajných vecí, aké sú napríklad natáčanie, fotografovanie či prepravovanie. Kto by však povedal, že dron toho môže dokázať oveľa viac.

drone

Nedávno spoločnosť Drone Champions AG predstavila svetu prvého drona, ktorý dokázal nielen perfektne krkolomne akrobatovať vo výške, ale dokonca dokázal niesť figurínu, ktorá bola na palube. Spoločnosť chcela spropagovať svoju hru Drone Champions League. Je zaujímavé, že hoci dron niesol neobvykle veľkú váhu, v konečnom dôsledku to vyzeralo, akoby sa vznášal ľahko ako pierko.

dron

Celé toto vzrušujúce nebeské predstavenie sa odohrávalo v chorvátskom Vrsare. Najprv „Big Drone“ s figurínou predviedli dych berúce akrobatické kúsky, potom dron vyniesol už na bezpečnejší let na palube samotného zakladateľa spoločnosti Herberta Weirathera, ktorý však tohto drona neovládal. Ovládal ho naozajstný profesionál, ktorý bol na pevnej zemi. Nejednalo sa však o lietanie vo veľkej výške ani o akrobaciu, účelom bolo len poukázať na to, že tento dron dokáže uniesť aj človeka.

Všetko z tohto eventu nafilmovalo a nafotilo oddelenie z Red Bull-u a zábery sú skutočne famózne. Celé video z tohto letu si môžete pozrieť kliknutím TU.

Zakladateľ Herbert Weirather sa vyjadril ku dronu takto: „Vyvinuli sme a postavili vôbec prvého akrobatického drona, ktorý mal na palube ľudskú posádku s víziou vytvoriť úplne nový budúci závodný zážitok a najať pilotov dronov prostredníctvom našej hry Drone Champions League – The Game. Každý by mal mať možnosť lietať a hra DCL – The Game je východiskovým bodom.“

Zatiaľ sa nevie, či tím Herberta Weirathera plánuje robiť akrobatické lety s ľudskou posádkou. Je možné, že je to už len otázka času. Ale isté je, že stroje to dokážu, len je potrebné zapracovať na bezpečnosti.

Zdroj:newatlas.com