TCL MOVEAUDIO S180

Mnohým z nás spríjemňuje život počúvanie hudby či hovoreného slova alebo priamo možnosť telefonovania prostredníctvom slúchadiel kdekoľvek a kedykoľvek. A tak slúchadlá v dnešnej dobe patria už k neoddeliteľnej súčasti nášho každodenného života. V redakcii techvia.sk sme sa pozreli na slúchadlá TCL rady MOVEAUDIO s typovým označením S180.

TCL MOVEAUDIO S180

Dizajn

Bezdrôtové slúchadlá TCL MOVEAUDIO S180 sú klasickej štupľovej konštrukcie. Hmotnosť jedného slúchadla je 4,2 g. Slúchadlá na prenos a nabíjanie používajú prenosné puzdro (obal), ktorý má oválny tvar a hmotnosť 36 g.

Bluetooth slúchadlá TCL MOVEAUDIO S180

Obsah balenia

Po otvorení balenia vo vnútri nájdeme prenosné nabíjacie puzdro, slúchadlá, nabíjací kábel a ďalšie dve náhradné veľkosti štupľov do uší.

štuple TCL MOVEAUDIO S180

Pripojenie slúchadiel TCL MOVEAUDIO S180

Slúchadlá na pripojenie k zariadeniu používajú technológiu Bluetooth vo verzii 5.0.. Párovanie je veľmi jednoduché, stačí mať napríklad na mobilnom telefóne spustený Bluetooth, následne otvoriť puzdro slúchadiel a vložiť slúchadlá do uší. Telefón rozpozná slúchadlá a vyzve vás na párovanie. Po spárovaní môžete hneď slúchadlá používať.

Ovládanie skladieb alebo prijatie hovoru je možné poklepaním na telo slúchadiel. Slúchadlá počas svojej prevádzky nepoužívajú, a tak ani nepotrebujú žiadnu prídavnú aplikáciu.

Nabíjanie & výdrž na jedno nabitie

Bezdrôtové slúchadlá TCL MOVEAUDIO S180 disponujú 45mAh batériou. Prenosné nabíjacie puzdro vo vnútri skrýva 750mAh batériu. Slúchadlá na jedno nabitie dokážu prehrávať hudbu až 6 hodín. Samozrejme, tento údaj závisí aj na intenzite hlasitosti reprodukovaného zvuku. Prenosné puzdro vám následne po nabití slúchadiel ponúka ďalších 30 hodín počúvania bez toho, aby ste puzdro nabíjali.

TCL MOVEAUDIO S180

Bluetooth slúchadlá sa v puzdre nabíjajú automaticky po ich vložení. O stave ich nabitia informuje LED dióda, ktorá sa nachádza na slúchadle. LED dióda na nabíjacom puzdre informuje o stave nabitia prenosného puzdra. Samotné prenosné puzdro za nabíja pomocou konektora typu USB-C.

Audio

Slúchadlá TCL MOVEAUDIO S180 disponujú 10mm dynamickými meničmi. Zvuk, ktorý sa slúchadlami prehráva je čistý a zreteľný. Výšky a basy sú na dobrej úrovni. Myslíme si, že celkový hudobný prejav slúchadiel je vyvážený, možno povedať neutrálne naladený. Čo sa týka vnímania hluku okolia, ten pasívne filtrujú aj samotné štuple, ktoré dobre držia a priliehajú v uchu.

bezdrôtové slúchadlá TCL MOVEAUDIO S180

Záver

Bezdrôtové slúchadlá TCL MOVEAUDIO S180 sú pohodlné a zároveň elegantné. Jednoducho sa ovládajú a ich spárovanie so zariadením je bezproblémové. Pri klasickom nosení ako aj počas fyzickej aktivity slúchadlá dobre držia v ušiach a nevypadávajú.

Slúchadlá automaticky filtrujú okolitý hluk, čím je zabezpečený jasný a čistý hovor aj v rušnom prostredí. Ak chcete počuť, čo sa deje vo vašom okolí alebo chcete s niekým hovoriť bez toho, aby ste si museli zložiť slúchadlá, stačí prepnúť z ANC (Active Noise Cancellation) do Transparency Mode.

Bežný pot alebo ostriekanie vodou slúchadlám neuškodí vzhľadom na to, že disponujú certifikátom IPX4. Reprodukovaný zvuk s možnosťou nastavenia ANC je na dobrej úrovni a je príjemný pre každodenné počúvanie počas dlhých hodín. A nesmieme zabudnúť ani na dostatočne dlhú výdrž batérie na jedno nabitie, čo je veľmi dôležitá vec pre mnohých užívateľov.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here