TCL NXTWEAR AIR

januára 2022 – Spoločnosť TCL Communication predstavila na veľtrhu CES 2022 portfólio prenosných zariadení, ktoré zahŕňa prvý notebook značky TCL s operačným systémom Windows, novú generáciu okuliarov TCL NXTWEAR AIR, tablet rady NXTPAPER s netradičným displejom a ďalšie tablety určené na vzdelávanie detí a študentov.

„Vstupujeme do tretieho roku existencie značky TCL Mobile a postupne pokračujeme v expanzii do ďalších produktových kategórií,“ povedal Stefan Streit, marketingový riaditeľ spoločnosti TCL Communication.

TCL NXTPAPER 10s

Tablet TCL NXTPAPER 10s sa odlišuje od bežnej produkcie predovšetkým svojím displejom. Ten sa neleskne a vizuálne sa podobá papieru. Využíva 10 ochranných vrstiev, ktoré zachovávajú prirodzené farby obrazu. Novinka je preto veľmi šetrná k očiam užívateľa. Redukcia modrého svetla je prioritou a táto funkcia je zabudovaná priamo do softvéru i hardvéru zariadenia. Displej má certifikáciu TÜV a redukuje modré svetlo prechádzajúce obrazovkou o viac než 50 %. Užívatelia si tiež môžu vychutnať jasný obraz pri pohľade z akéhokoľvek uhla vďaka antireflexnej úprave displeja. Zásluhou tejto inovácie je pohľad na obrazovku omnoho pohodlnejší a poskytuje celkovo lepší užívateľský zážitok.

TCL NXTPAPER 10s je vďaka pribalenému peru T Pen ideálny na štúdium alebo písanie poznámok na displej, ktorý dokáže rozoznať viac úrovní prítlaku. Batéria s kapacitou 8000 mAh zaistí celodennú výdrž. Voliteľná klávesnica Folio Keyboard a podložka Writing Board pomáhajú zvýšiť produktivitu na cestách. TCL NXTPAPER 10s sa na európskom trhu objaví počas prvého štvrťroku 2022.

TCL NTXTPAPER 10S

TCL NXTWEAR AIR

Ďalšou novinkou z dielne TCL sú inteligentné okuliare NXTWEAR AIR, ktoré dokážu po pripojení ku kompatibilnému smartfónu alebo notebooku vytvoriť dojem sledovania 140-palcovej obrazovky zo vzdialenosti štyroch metrov. Sú preto ideálne na sledovanie filmov na cestách, na hranie hier, ale i nikým nerušenú kancelársku prácu. Oproti predchádzajúcej generácii sú ešte ľahšie (vážia len 75 gramov) a pohodlnejšie. Vďaka dvom displejom typu Micro OLED s rozlíšením 1080p poskytujú okuliare TCL NXTWEAR AIR obraz plný detailov so sýtymi farbami, hlbokými odtieňmi a skutočnou čiernou farbou. Nová generácia okuliarov sa bude dodávať s dvomi vymeniteľnými tvarmi predných skiel, aby vyhovela rôznym štýlom užívateľov.

TCL BOOK 14 Go

Spoločnosť TCL novo rozširuje svoju ponuku produktov o notebooky. Prvou lastovičkou je notebook TCL BOOK 14 Go s operačným systémom Windows 11 určeným najmä pre študentov.

Uhlopriečka displeja 14,1 palcov, profil tenký len 13,95 mm a hmotnosť 1,3 kg predurčujú notebook na prenášanie. Stačí ho vybrať z batoha, otvoriť a začať pracovať – v kaviarni, vo vlaku alebo v prednáškovej sále. K tomu prispieva i mobilné pripojenie 4G LTE a vynikajúca výdrž batérie. Platforma Qualcomm Snapdragon 7c zaručuje okamžité zapnutie notebooku a zároveň zaisťuje až 12-hodinovú výdrž batérie. Poteší i možnosť plynulého prepínania medzi pripojením Wi-Fi a 4G, takže nie je nutné spoliehať sa len na verejné WiFi siete.

TCL BOOK 14 Go využíva operačný systém Microsoft Windows 11, takže študenti si budú môcť vytvoriť viac virtuálnych plôch – jednu pre školu alebo prácu a druhú súkromnú. Nový operačný systém spoločnosti Microsoft je vybavený ďalšími vylepšenými funkciami, ktoré pomáhajú zvýšiť produktivitu užívateľa. TCL BOOK 14 Go bude vo vybraných regiónoch v predaji od druhého štvrťroku 2022.

TCL Book 14

Tablety TAB 8 4G a TAB 10L

Spoločnosť TCL uvádza na trh dvojicu lacných tabletov so systémom Android. Model TAB 8 4G je vďaka kompaktnému dizajnu a batérii s kapacitou 4080 mAh ideálnym spoločníkom na cestách. Navyše podporuje mobilné pripojenie LTE, ktoré vám umožní byť online, i keď práve nie je k dispozícii Wi-Fi sieť.

TCL TAB 10L je vybavený dotykovým displejom s uhlopriečkou 10,1 palca a rozlíšením HD má ideálnu veľkosť na hry i štúdium. Oba tablety sa v Európe začnú predávať počas prvého  štvrťroku 2022.

Rada tabletov TKEE

Spoločnosť TCL predstavila i tri nové tablet rady TKEE – TCL TKEE MINI, TKEE MID (s pripojením 4G) a TKEE MAX, ktoré boli navrhnuté a vytvorené špeciálne pre deti. Intuitívny dizajn užívateľského rozhrania umožňuje deťom hrať sa a učiť sa bezpečne a zodpovedne. Všetky tri zariadenia boli dôkladne testované, aby odolali nešetrnému zachádzaniu. Ich displej využíva technológiu TCL Eye-safe screen, ktorá chráni detské oči pred škodlivým modrým svetlom.

Každý tablet je vybavený robustným puzdrom, ktoré odolá pádom a dodáva sa s perom TKEE Pen, aby si deti mohli zlepšiť svoje zručnosti v písaní a kreslení. Modely TKEE MINI, TKEE MID a TKEE MAX sa začnú predávať vo vybraných regiónoch v prvom štvrťroku 2022.

TCL Kids

TCL Kids je služba pre deti, ktorá je dostupná v obchode Google Play a pre všetky nové tablety TCL a čoskoro ju bude podporovať i notebook TCL BOOK 14 Go. Služba TCL Kids zdieľa rovnaké základné rozhranie ako rada tabletov TKEE a je doplnená knižnicou vzdelávacieho a zábavného obsahu pre deti zahŕňajúceho viac než 20 000 videí, 400 rozprávkových kníh a 50 aplikácií pre deti. Ponúka tiež radu rodičovských monitorovacích nástrojov, ktoré umožňujú sledovať čas strávený pred obrazovkou, spravovať aplikácie a webové stránky a pripomínať deťom správnu polohu pri čítaní.

Služba bude dostupná zákazníkom po celom svete v rôznych jazykoch v druhom štvrťroku 2022 za 3,99 dolára mesačne.

ZDIEĽAŤ