TCL C93

[Bratislava, 12. apríla 2022] Spoločnosť TCL Electronics, jeden z dominantných hráčov v globálnom odvetví výroby televízorov a popredná značka spotrebnej elektroniky, dnes predstavila nové modely televízorov QLED a Mini LED radu C, ktoré budú v priebehu tohto roku postupne uvedené na európsky trh. Spoločnosť TCL implementuje pokročilé zobrazovacie technológie do svojich modelov televízorov MiniLED QLED najnovšej generácie a ponúka ten najlepší zážitok aj pohlcujúcu zábavu na televízoroch veľkých formátov. TCL ďalej zvyšuje latku audio zážitkov a uvádza nový rad soundbarov, vrátane druhej generácie svojej vlastnej oceňovanej technológie RAY•DANZ.

Nové modely televízorov radu TCL C

V roku 2022 chce TCL aj naďalej inšpirovať k dokonalosti v duchu sloganu „Inspire Greatnes“, a preto táto spoločnosť pracovala na nových Mini LED a QLED televízoroch, aby ponúkla digitálne prepojenú zábavu pomocou pokročilých zobrazovacích technológií. V roku 2022 pridáva TCL štyri nové modely do svojho radu C a vychádza v ústrety požiadavkám všetkých zákazníkov. Nové modely radu C sú: TCL Mini LED 4K TV C93 a C83, TCL QLED 4K TV C73 a C63.

Nové modely televízorov TCL

To najlepšie z technológií TCL Mini LED a QLED

Od roku 2018 sa spoločnosť TCL koncentruje na rozvoj technológie Mini LED, kde zaujíma vedúcu pozíciu. Tento rok, opäť s ambíciami stať sa hlavným hráčom v odvetví televízorov Mini LED, spoločnosť TCL vykonala významné vylepšenia tejto technológie. Celkom nové Mini LED modely C93 a C83 teraz ponúkajú ešte lepšie vizuálne zážitky vďaka vysokému a presnému kontrastu, menšej chybovosti, vyššiemu jasu a lepšej stabilite obrazu.

Optimalizovaný a plynulý zážitok pre všetkých milovníkov videohier

Spoločnosť TCL je aktívnym hráčom vo svete počítačových hier a poskytuje hráčom vysokokvalitné obrazovky a nekonečné herné možnosti pre lepšie zážitky z hrania. V roku 2022 sa TCL posunula o krok ďalej a pri svojich modeloch radu C nasadila obnovovaciu frekvenciu s hodnotou 144 Hz1, a zaistila tým rýchlejšiu odpoveď systému, ostrejšie zobrazovanie a bezproblémové hranie hier. Modely radu TCL C s obnovovacou frekvenciou 144 Hz podporia hry náročnejšie na vyššie a rýchlejšie zobrazovacie frekvencie, bez toho aby došlo k porušeniu obrazovky: dynamická obnovovacia frekvencia prispôsobí prehrávanie obsahu a poskytne plynulejšie a bezproblémové hranie hier, také, aké si prajú ich tvorcovia.

Pre hráčov je odozva systému rovnako dôležitá ako dobrý obraz. Televízory radu TCL C63 vďaka technológiám HDMI 2.1 a ALLM poskytnú hráčom zážitok z hrania hier pri nízkom oneskorení systému a umožnia najlepšie automatické nastavenie obrazu.

Hráčov s profesionálnymi ambíciami poteší navyše na televízoroch TCL C93, C83 a C732 režim Game Master Pro, ktorý zabezpečí automatické pridanie herných funkcií pre plynulé akčné hranie, nízku latenciu a najlepšie nastavenie obrazu na hranie hier vďaka podpore technológií HDMI 2.1, ALLM, 144Hz VRR a 120Hz VRR, FreeSync Premium a herného panelu Game Bar.

TCL C93 Series

Filmový zážitok vďaka zvuku ONKYO a Dolby Atmos

Ide o to, sa úplne ponoriť do zvuku. Televízory radu TCL C prinášajú technológie ONKYO a Dolby Atmos. Reproduktory ONKYO sú navrhnuté pre presný a čistý zvuk a umožňujú si vychutnať zvuk Dolby Atmos priamo doma. Môže to byť intímny dialóg alebo komplexný zvukový formát, kedy každý detail oživne v bohatej čistote a hĺbke a zaznie kryštalicky jasný zvuk.

Modely TCL C93 majú vysoko kvalitný zvukový systém ONKYO 2.1.2 s integrovanými, dopredu vyžarujúcimi reproduktormi, dedikovaný basový reproduktor a dva vertikálne, nahor vyžarujúce reproduktory pre vertikálny zvuk Atmos.

Modely TCL C83 prinášajú pohlcujúce riešenie ONKYO 2.1 s integrovanými stereo reproduktormi. Tento rad má taktiež dedikovaný basový reproduktor umiestený na zadnej strane televízora a prináša filmovú kvalitu zvuku, ktorý prenesie filmový zážitok do ďalšej dimenzie.

Nekonečná zábava s Google TV

Všetky nové televízory radu TCL C sú teraz na platforme Google TV a umožňujú používateľom ľahko pristupovať k ich obľúbenému digitálnemu obsahu z jedného miesta, ale taktiež ku všetkým najnovším funkciám vyvinutými spoločnosťou TCL. Pomocou Google TV a vstavanej funkcie Google Assistant nové televízory TCL radu C teraz používateľom odomknú dvere k nekonečným možnostiam zábavy na najpokročilejších systémoch Smart TV a ponúknu používateľom ľahký prístup k ich digitálnemu obsahu vďaka integrovanej funkcii ovládania hlasom.

Uchvacujúci obraz na veľkoformátových televízoroch

Vďaka inovačným a výrobným možnostiam spoločnosti TCL sú nové modely televízorov radu TCL C (ale taktiež TCL P) teraz dostupné aj v 75palcových veľkostiach. Pre ďalšie vylepšenie pohlcujúceho zážitku prináša TCL na trh taktiež dva 85palcové modely (pri radoch C73 a P73) a taktiež extra veľký model s uhlopriečkou 98 palcov radu C73.

Prémiový, bezrámčekový elegantný dizajn

TCL vždy zdvíha latku dizajnu televízorov. Luxusný nádych nových modelov radu TCL C predstavuje elegantný  ale taktiež funkčný bezrámčekový dizajn, ktorý je doplnený kovovým stojanom. Bez rámčeka tak tieto nové modely ponúkajú väčšiu obrazovú plochu.

Všetky nové modely televízorov v jednotlivostiach vychádzajú v ústrety očakávaniam zákazníkov. Modely TCL C63 majú nastaviteľný duálny stojan3, ktorý umožňuje pridať soundbar alebo postaviť televízor vo veľkom formáte na akýkoľvek povrch. TCL C73, C83 a C93 majú pre ľahké umiestnenie elegantný centrálny kovový stojan. Ultratenký dizajn modelov C83 a C93, ktoré získali ocenenie Red Dot Awards, predstavuje nie len vzor kvalitného prevedenia ale taktiež odolný produkt, ktorý sa hodí do každej obývačky.

TCL C83

Nové modely radu TCL P

TCL ďalej dopĺňa svoje produktové portfólio televízorov s pokročilou technológiou o nové modely radu TCL P na platforme Google TV s rozlíšením 4K HDR. Sú to modely TCL P73 a TCL P63.

Nové soundbary 

TCL podnikla veľký krok na poli audio technológií a v roku 2022 prináša celkom nový rad inovatívnych soundbarov. Všetky tieto nové produkty koncentrujú najnovšie technologické inovácie a sú perfektným doplnením televízorov TCL.

TCL C935U, druhá generácia technológie RAY•DANZ

TCL uvádza nový soundbar TCL C935U, ktorý získal ocenenie Red Dot. Vlajková loď v segmente soundbarov so zvukom 5.1.2 Dolby Atmos má bezdrôtový subwoofer, vylepšenú technológiu RAY•DANZ a ide ruka v ruke s obrazovou kvalitou televízorov TCL podporujúcich technológiu Dolby Vision. Soundbar využíva originálne riešenie spätného ohnutia bočných reproduktorov a smeruje zvuk na akustické odrážače. Oceňovaná technológia RAY•DANZ vytvára širšie a homogénne zvukové pole (v porovnaní s bežnými soundbarmi), bez toho aby musela byť použitá digitálna úprava zvukového signálu, teda bez kompromisov v kvalite zvuku, jeho presnosti a čistote. Používatelia zažijú skutočný filmový zážitok vďaka extrémne širokému zvukovému poľu tvorenému piatimi zvukovými kanálmi, tromi dohora vyžarujúcimi reproduktormi s bezdrôtovým subwooferom a taktiež vďaka nízkej latencii A/V systému. Nový soundbar TCL C935U sa ľahko prepája s ďalšími zariadeniami, a je perfektným doplnením televízorov TCL QLED C635 a C735.

TCL C935U Soundbar

TCL P733W, sofistikovaný soundbar 3.1 s bezdrôtovým subwooferem

Soundbar P733W využíva technológiu DTS Virtual X, má bezdrôtový subwoofer a ponúka priestorový 3D zvuk, ktorý prináša všetky detaily zvukovej stopy a mení každý film alebo hudobnú nahrávku v multidimenzionálny audio zážitok. Podpora Dolby Audio zabezpečuje plný, čistý a silný zvuk. Vďaka vstavanej umelej inteligencii AI-IN môžu používatelia nastaviť a optimalizovať zvuk nie len podľa miestnosti ale taktiež podľa okolitého prostredia a dosiahnuť najlepší zážitok vďaka nastaveniu a kalibrácii zvuku. Pomocou funkcie Bass Boost je zabezpečené jednoduché zvýšenie úrovne basovej linky jednoduchým stlačením tlačidla. Soundbar podporuje Bluetooth 5.2 + Sound Sync (TCL TV) a môže byť jednoducho pripojený k televízoru. Vďaka funkcii Bluetooth Multi-Connection môžu používatelia pripojiť dve rôzne inteligentné zariadenia súčasne a bezproblémovo medzi nim prepínať.

TCL S522W, ohromujúci zvuk jednoducho

Nový soundbar TCL S522W ponúka ohromujúci a čistý zvuk vďaka precíznemu nastaveniu a sprostredkuje to, čo umelec zamýšľal. Výsledkom je neopakovateľný zážitok. Testovaný a odladený v oceňovanom belgickom štúdiu iLab bol tento soundbar vyvinutý tímom TCL, ktorý má dlhodobú skúsenosť v spracovaní zvuku a akustike. Soundbar je vybavený kanálovým systémom 2.1 so subwooferom a má za úlohu vylepšiť zážitok vďaka prednesu, ktorý zaplní počúvaciu miestnosť ohromujúcim zvukom. Má tri audio režimy (Film, Hudba a Správy). Soundbar je vybavený pripojením Bluetooth pre ľahké bezdrôtové streamovánie. Používateľ tak môže prehrávať obľúbenú hudbu, kedykoľvek soundbar prepojí so svojim zdrojovým zariadením. Bezdrôtové prepojenie umožní taktiež vybrať rôzne umiestnenie soundbaru. Navyše je možné soundbar ľahko ovládať pomocou jednoduchého diaľkového ovládača alebo ovládača televízora.

Pozn.: niektoré funkcie sú závislé na veľkosti obrazovky alebo krajine predaja
[1] Len pri TCL C73 (55’’, 65’’ a 75’’), TCL C83 a TCL C93
2 Len pri 55’’/65’’/75’’/85”/98’’
3 Pri 55’’ a väčších

ZDIEĽAŤ