8K HDR PREMIUM 1000

TCL opäť potvrdzuje svoje vedúce postavenie v segmente Mini LED televízorov

[Bratislava, 8. 9. 2021]: TCL Electronics (1070.HK), jeden z hlavných hráčov na globálnom poli odvetvia výroby televízorov a vedúca spoločnosť pre spotrebnú elektroniku, oznámila uvedenie najnovších televízorov Mini LED radu X, konkrétne X92 Pro OD Zero Mini LED 8K a X92 Mini LED 8K. Nové televízory boli predstavené v rámci online konferencie “Transcend Vision”.

Rad X92 Pro bude dostupný vo veľkosti uhlopriečky 85 palcov, rad X92 potom v 65 a 75 palcoch. Na trh budú uvedené nielen v Európe, ale napríklad taktiež v Austrálii, Saudskej Arábii a ďalších krajinách v nasledujúcich dňoch.

„TCL je potešená, že môže realizovať svoje ambície byť na čele trhu televízorov s technológiou Mini LED. Neuveriteľný výkon televízorov radu X je dosiahnutý vďaka technológii TCL Mini LED a oba rady X92 Pro a X92 zaujmú popredné miesto na trhu LED televízorov,“ hovorí Shaoyong Zhang, CEO spoločnosti TCL Electronics.

TCL X92

Neuveriteľná kvalita obrazu aj zvuku

Technológia Mini LED použitá pri rade X poskytuje divákom neprekonateľný zážitok pri sledovaní televízora, kedy je viac kontrastných ovládacích zón vytvorených diódami LED, ktoré sú oveľa menšie a v oveľa väčšom počte. V konečnom dôsledku má potom obraz viac detailov, žiarivú svietivosť a širší rozsah HDR (High Dynamic Range).

Rad X92 Pro OD Zero Mini LED má diódy LED 700krát menšie (v porovnaní s TCL X915 8K QLED) než konvenčný LED. To umožňuje vyrobiť nepredstaviteľne tenký panel s ultratenkým profilom pre výnimočný zážitok pri sledovaní televízora.

Nové televízory získali certifikácie asociácie 8K, ktoré garantujú skutočný zážitok v rozlíšení 8K. Rad X ponúka nielen rozlíšenie 8K ale taktiež 8K upscaling pre viac digitálneho obsahu s najlepšou dosiahnuteľnou čistotou obrazu, a to vďaka displeju 8K 120 Hz.

Rad X s technológiou TCL QLED vylepšuje farebný objem o 100 % za použitia viac ako jednej miliardy farieb. Všetky zobrazenia sú reprodukované s neuveriteľnou hĺbkou odkazujúcou na 3D rozmer. Divák je potom doslova pohltený a vtiahnutý do každej scény a do každého jednotlivého okamihu.

Pre najvyšší zvukový zážitok je rad X92 Pro vybavený jedinečným audio systémom 5. 1. 2 s 25 reproduktormi a hudobným výkonom 160 wattov, zvuk potom dosahuje kvalít pódiového zvuku. Rad X92 má audio systém 2.1 s výkonom 60 wattov s ohromujúcim a výkonným zvukovým prednesom.

Oba rady, X92 a X92 Pro, sú vybavené špičkovým audio systémom, ktorý využíva hardvér Onkyo a ďalšie technológie vrátane Dolby Atmos®. Divák je tak vsadený priamo do deja vďaka silnejšiemu a obklopujúcemu zvuku, ktorý naplní celú izbu a pohltí ho.

Prémiový technický dizajn

Štíhly a ultratenký profil pri X92 Pro je dosiahnutý pomocou technológie TCL OD Zero Mini LED. Anodizované hliníkové kartáčované telo televízora potom ideálne doplní každý interiér.

High endový vzhľad napĺňa predstavy TCL o futuristickom a pohlcujúcom dizajne, ako sú napríklad detailné mechanické časti alebo reproduktory v koži a extrémne tenké, ľahké a odolné použité materiály, ktoré vylepšujú vzhľad produktu.

Rad X92 Pro využíva taktiež akustické riešenie s odrazovými plochami, čo zabezpečuje, že zvuk z bočných reproduktorov je odrážaný priamo k divákovi a prináša jedinečný audio zážitok.

Game Master PRO

Neprekonateľný herný zážitok

Rad X má integrovaný režim Game Master Pro pre novú generáciu hráčov. Prvky Game Master Pro zahŕňajú ďalej rozhranie HDMI 2.1 a pripojenie Wifi 6 pre bezproblémové zobrazovanie aj v priebehu rýchlych herných scén s nízkym oneskorení odozvy.

Medzi použité technológie a vylepšenia patrí ďalej 120Hz zobrazovacia frekvencia s dynamickou kompenzáciou, menšia farebná chybovosť, zníženie neostrosti a vibrácií obrazu. Ďalej nové televízory využívajú technológiu pre obnovovaciu frekvenciu VRR (Variable Refresh Rate), pracujú v režime ALLM (Auto Low Latency Mode) a eARC, čo v dôsledku znamená jedinečný audiovizuálny zážitok pri hraní hier ale taktiež pri televíznej a filmovej zábave.

Google TV

Oba rady, X92 Pro a X92, prichádzajú so službou Google TV, ktorá spája filmy, televízne relácie a ďalšiu zábavu naprieč aplikáciami a predplatnými pre ľahké prechádzanie z jedného miesta. Používatelia môžu objavovať nový digitálny obsah podľa doporučení zo svojich aplikácií.

Kombináciou špičkovej technológie TCL Mini LED, rozlíšením 8K a technológiou QLED s novým zážitkom zo zábavy vďaka Google TV budú televízory radu X pomáhať používateľom a divákom objavovať a pristupovať k digitálnemu obsahu, ktorý milujú v úžasnom rozlíšení na najnovších obrazovkách TCL. To všetko teraz oveľa jednoduchšie.

google TV

Inteligentné funkcie

Rad X pomocou kamery Magic spája televízny zážitok so spoločenským zážitkom a umožňuje prepojenie bez hraníc. Oba rady X92 Pro a X92 majú predinštalovanú aplikáciu Google-Duo, ktorá umožňuje okamžité video hovory s rodinou či priateľmi. Televízory sú predprogramované s radom povelov pomocou gest, čo umožní používateľom spolupracovať s televízorom pomocou pohybu paží skôr než pomocou hlasového ovládania alebo diaľkovým ovládačom.

Vedúce postavenie medzi televízormi Mini LED

TCL presadzuje Mini LED technológiu pri svojom rade X už od roku 2018, kedy táto technológia bola predstavená prvýkrát pri televíznych displejoch. Model X10 bol prvým úspešným masovo vyrábaným televízorom na svete s technológiou Mini LED, nasledovali modely radu 8 pre trhy Severnej Ameriky. TCL aj naďalej stavia na svojej odbornosti a úspešne implementovala Mini LED technológiu na sklenený nosič, keď uviedla v roku 2020 technológiu Vidrian Mini LED.

TCL predstavila v rámci veľtrhu CES 2021 najnovšiu technológiu TCL OD Zero Mini LED, ktorá minimalizuje vzdialenosť medzi Mini LED vrstvou podsvietenia a LCD displejom na neuveriteľných 0 mm. Týmto prelomovým riešením vytvorila TCL dynamický, ultratenký profil doposiaľ nevídaný pri LED LCD televízoroch. Táto nová technológia bude čoskoro nasadená aj u ďalších televízorov TCL, a to koncom roka.

Inteligentné domáce spotrebiče spájajúce internet vecí a umelú inteligenciu (AI x IoT)

TCL vidí televízory ako srdce inteligentného životného štýlu. V priebehu konferencie Transcend Vision ukázala, ako rozširuje svoj ekosystém produktov prepájajúcich umelú inteligenciu a internet vecí a predstavila nielen televízory Mini LED a QLED ale taktiež produkty pre internet vecí, ktoré môžu byť ovládané a riadené pomocou televízorov TCL alebo aplikácie TCL Home App.

V rámci konferencie TCL Transcend Vison boli taktiež predstavené aktuálne produkty, ktoré získali ocenenie EISA: televízory TCL Mini LED 4K TV 65C825 „2021-2022 EISA Premium LCD TV“ a TCL 55C728 TV „EISA Best Buy LCD TV“ a soundbar TCL 8132 „EISA Best Buy Soundbar“.

ZDIEĽAŤ