HUAWEI Watch Buds

Bratislava, 27. februára 2023 – Spoločnosť Huawei na veľtrhu Mobile World Congress 2023 (MWC 2023), ktorý sa koná v Barcelone od 27. februára do 2. marca 2023, uviedla na európsky trh niekoľko nových produktov. Témou tohto ročníka je “Sprievodca inteligentným svetom”. Nadväzujúc na tohtoročnú tému vytvoril Huawei vo svojich výstavných priestoroch doslova “technologickú oázu”, inšpirovanú značkovými obchodmi, s demonštráciou využitia smart technológií v rôznych podmienkach.

Medzi špičkové produkty vystavené v exhibičných priestoroch výrobcu patrí nielen aktuálna špička smartfónovej ponuky, ale aj čerstvé novinky na poli nositeľných produktov – Huawei Watch Buds a Huawei Watch GT Cyber. Súčasťou trojdňovej prezentácie sú aj rozhovory s globálnymi partnermi či demonštrácia najnovších inovácií a stratégií do budúcna.

„Huawei pokračuje v inováciách – naďalej prinášame špičkové produkty, zážitky a služby pre široké skupiny globálnych spotrebiteľov,“ uviedol Kevin Ho, hlavný prevádzkový riaditeľ spotrebiteľskej divízie Huawei.

Watch GT Cyber

Neustále inovácie v smartfónoch pokračujú

Ani v roku 2022 Huawei nepoľavil v inováciách smartfónov. Dôkazom toho je špičkový skladateľný smartfón Huawei Mate Xs 2, štandardná vlajková loď Huawei Mate 50 Pro a dizajnová séria Huawei nova 10, zameraná predovšetkým na aktívnych používateľov sociálnych sietí.

Huawei Mate 50 Pro priniesol na trh niekoľko prelomových technológií, napr. 10-úrovňovú nastaviteľnú fyzickú clonu. Super odolný Huawei Mate Xs 2 posúva skladateľné mobilné telefóny na novú úroveň a séria Huawei nova 10 naďalej predstavuje to najlepšie, čo môžu fanúšikovia selfie od mobilného fotoaparátu očakávať – vďaka mimoriadne detailnému režimu Portrét či videu s nakrúcaním zadnou a prednou kamerou súčasne.

Huawei naďalej pokračuje vo vlastnom vývoji pokročilých technológií zobrazovania mobilných kamier. V nedeľu 26. februára sa v Barcelone konal špecializovaný workshop Huawei Xmage Salon, na ktorom spoločnosť zverejnila „Huawei Xmage Trend Report 2023“ a pozvala odborníkov k diskusii výsledkov výskumu, ktorý skúma vývojové vzťahy medzi technológiami a umeleckými tvorcami.

HUAWEI Mate Xs2

Inovatívne smart hodinky skúmajú nové smery pre rozvoj nositeľných technológií

Smart nositeľná elektronika od Huawei naďalej prináša vylepšenia v oblasti dizajnu a efektivity prevádzky, ako aj hardvérových a softvérových funkcií.

Na tohtoročnom MWC spoločnosť Huawei uvádza na európsky trh dva inovatívne nositeľné výrobky, ktoré demonštrovali najmodernejšie inovácie v nositeľných technológiách. Huawei Watch Buds sú revolučným produktom, ktorý kombinuje funkcie TWS slúchadiel a inteligentných hodiniek, čím používateľom ponúka vylepšené pohodlie integráciou týchto dvoch zariadení do jednej prepojenej platformy. Huawei Watch GT Cyber zase ponúkajú rýchlu zmenu dizajnu smart hodiniek pre ešte flexibilnejšie možnosti sebavyjadrenia. Umožňujú totiž vymeniť nielen remienok, ale celý plášť a stávajú sa tak skutočne univerzálnymi smart hodinkami na každú príležitosť.

Huawei implementoval inovácie aj v softvérových schopnostiach hodiniek. Prostredníctvom vynovených monitorovacích a analytických funkcií ako sú Huawei Truseen™, Huawei Trusport™, Huawei Trusleep™, teraz smart hodinky umožňujú ešte pokročilejšie meranie zdravotných a pohybových aktivít. Ponúkajú tak ešte lepšie možnosti personalizácie aktívneho životného štýlu.

Ekosystém HMS a AppGallery so stabilným rastom

Súčasťou Huawei exhibície na MWC 2023 v Barcelone je aj demonštrácia ekosystému Huawei Mobile Services (HMS). Od vývoja aplikácií, distribúcie, rastu operácií až po monetizáciu, ekosystém HMS urýchľuje posilnenie postavenia vývojárov aplikácií s expozíciou schopností, pričom poskytuje vývojárom full-service riešenia počas celého životného cyklu mobilnej aplikácie.

Platforma AppGallery je prítomná vo viac ako 170 krajinách a regiónoch po celom svete, pričom mesačný počet aktívnych používateľov dosiahol 580 miliónov a vykazujú rastúci trend.

HUAWEI WiFi Mesh

Patentový inovátor a očakávanie stabilného pokroku v roku 2023

Huawei vedie v počte globálnych patentových prihlášok a dosiahol pôsobivé výsledky v stratégiách duševného vlastníctva. Podľa údajov zverejnených IFI CLAIMS Patent Services, globálnym poskytovateľom patentovej databázy, spoločnosť Huawei zaznamenala v posledných dvoch rokoch stabilné prihlášky patentov, pričom v roku 2020 vzrástla z deviateho miesta na štvrté v roku 2022. Po dosiahnutí 2 836 patentov, čo predstavuje nárast o 2 %, sa Huawei stal jedným z najväčších držiteľov patentov na svete.

V poslednom desaťročí spoločnosť investovala viac ako 845 miliárd CNY do výskumu a vývoja. Huawei je držiteľom viac ako 45 000 platných autorizovaných patentových rodín (viac ako 110 000 kusov) po celom svete, pričom viac ako 90 % patentov tvoria patenty na vynálezy, čo z neho robí jedného z najväčších inovátorov v technologickom odvetví.

ZDIEĽAŤ