obrázok

Elektrické kolobežky či elektrobicykle si získavajú čoraz väčšiu obľubu a popularitu. Stávajú sa obľúbeným dopravným prostriedkom v mestách, kde už ľudí unavujú nekonečné dopravné zápchy alebo tlačenice v hromadnej doprave. Trend individuálnej dopravy je počas pandémie navyše ešte výraznejší. Ideálnym spôsobom ako sa presúvať individuálne sú elektrické kolobežky a elektrobicykle. Aj medzi jednotlivými typmi týchto inovatívnych dopravných prostriedkov sú však rozdiely.

Dojazd, rýchlosť a cena

Elektrické kolobežky sa navzájom líšia maximálnou rýchlosťou, akú dokážu vyvinúť, maximálnym dojazdom na jedno nabitie a samozrejme cenou. A úprimne, ak je to pre vás aktuálne, tak si všímajte aj maximálnu nosnosť. Ak žijete vo väčšom meste, tak parameter dojazdu bude pre vás nesmierne dôležitý, pretože je pravdepodobné, že sa budete počas dňa presúvať na veľké vzdialenosti a zrejme nebudete mať veľa času na dobíjanie batérie. Na nájdenie balansu medzi týmito parametrami odporúčame pozrieť si test elektrických kolobežiek, kde sú k jednotlivým typom prehľadne zoradené parametre dojazd, rýchlosť i cena.

Aj elektrobicykle sa navzájom líšia

Podobne ako elektrické kolobežky, tak aj elektrobicykle sú čoraz populárnejšie. Na rozdiel od kolobežiek však neslúžia len na „bežnú“ prepravu po meste, ale napríklad aj na turistiku či zdolávanie menších či väčších kopcov. Aj elektrobicykle sa líšia dojazdom, výkonom a logicky aj cenou. Ak si kupujete svoj prvý elektrický bicykel, pomôže vám odborná a nezávislá recenzia najlepších elektrobicyklov, kde sú zoradené na základe jednotlivých aspektov.

Dobre si to zvážte

Odporúčame vám či už pri kúpe elektrobicykla alebo elektrickej kolobežky dať priestor aj rôznym testom a recenziám, aby ste mali všetky relevantné podklady pre následný výber a nákup. Pomôže vám to k tomu, aby ste s týmto inovatívnym dopravným prostriedkom mohli neskôr vyjadriť spokojnosť.

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here