Philips OLED+ 986
Spoločnosti Philips TV a Bowers & Wilkins spojili sily a vytvorili OLED+ pre úžasný divácky a poslucháčsky zážitok.
  • Oceňovaná séria Philips OLED+ televízorov sa rozšírila o štyri nové modely – OLED+986 s uhlopriečkou 65 palcov a OLED+936 s uhlopriečkami 48/55/65 palcov.
  • Piata generácia obrazového procesora P5 AI Dual Picture Engine s novými výkonnými OLED panelmi prináša výnimočnú kvalitu obrazu.
  • Vylepšený zvukový systém Bowers & Wilkins s viacerými reproduktormi a s obľúbenou technológiou Tweeter, kužeľmi Continuum a vylepšenými meničmi Dolby Atmos.
  • HDR10+ Adaptive plus kompatibilita so všetkými hlavnými HDR štandardmi vrátane HDR10+, HDR10, HLG a Dolby Vision.
  • Štvorstranné podsvietenie Ambilight prináša ultimátny kinematický a hráčsky zážitok.
  • To najlepšie z európskeho dizajnu s použitím ocele, látky Kvadrat a kože Muirhead.
  • Funkcionalita HDMI 2.1 s VRR & Low Latency prinášajú vynikajúci zážitok pri hraní hier.
  • Mód Fast Motion Clarity prináša ultimátny hráčsky zážitok.

Bratislava, 31. august 2021 – Nestáva sa často, aby sa dalo o vývoji na trhu s televízormi povedať, že je skutočne revolučný, ale ako inak by ste popísali predstavenie OLED+ kategórie od partnerov Philips TV a audio expertov Bowers & Wilkins?

Bowers & Wilkins

Tieto dve značky sa spojili, aby priniesli OLED+, ktorý zmení definíciu slovného spojenia Premium TV a posunie hranice výkonu s novými televíziami Philips OLED+986 a OLED+936 (ktorý už získal ocenenie EISA Home Theatre TV 2020-2021).

Obe značky sú absolútnymi lídrami vo svojej oblasti a obe sa zaviazali ponúkať celoplošné vylepšenia produktov prostredníctvom neustáleho vývoja všetkých technológií a modernizácie všetkých kľúčových komponentov.

Modely OLED+986 a OLED+936 sú vybavené najnovšími vysoko výkonnými panelmi OLED s o 20 % vyššou maximálnou svietivosťou a duálnym obrazovným procesorom piatej generácie – P5 Intelligent Dual Picture Engine, ktorý posúva kvalitu obrazu na novú úroveň. Ponúka lepšiu ostrosť, presnejšie farby, odtiene pleti a lepší kontrast pri všetkých typoch zdrojov. Táto kombinácia dokonca vylepšuje aj obsah s podporou Dolby Vision, najmä pre HDR pri použití špeciálneho „režimu Dolby Bright“.

Umelá inteligencia piatej generácie obrazového procesoru P5 pridáva k existujúcim piatim kategóriám AI nový režim rozpoznávania filmov a funkcia Ambient Intelligence využíva svetelný senzor televízora, aby zabezpečila, že kontrast pre obsah v štandardnom SD alebo HDR formáte bude vždy prispôsobený kvalite osvetlenia v miestnosti.

Philips OLED+ 936

Philips je naďalej jednou z mála značiek, ktoré ponúkajú podporu všetkých hlavných formátov HDR.  Okrem kompatibility s HLG, HDR10 a HDR10+ teraz televízory OLED+986 aj OLED+936 podporujú aj funkciu HDR10+ Adaptive, ktorá kombinuje dynamické metadáta HDR10+ s informáciami o kvalite osvetlenia v miestnosti v reálnom čase. Táto funkcia automaticky optimalizuje úroveň jasu podľa kvality osvetlenia v miestnosti a scénu po scéne zvyšuje detaily tmavých záberov pri jasnom osvetlení miestnosti.

Nové televízory okrem pohlcujúceho diváckeho zážitku ponúkajú aj štvorstranné podsvietenie Ambilight, ktoré prináša vynikajúci hráčsky zážitok vďaka kombinácii s pripojením HDMI 2.1 s VRR, kompatibilitou Freesync Premium a G-Sync, ktoré ponúkajú jedny z najnižších latencií spomedzi špičkových OLED setov pre rok 2021.

Hráči budú môcť ťažiť aj z funkcie Fast Motion Clarity, ktorá poskytuje jemný, ale ultrarealistický a plynulý prechod zo snímky na snímku so zvýšenou ostrosťou, ale bez zanechávania artefaktov. Odstraňuje aj blikanie obrazovky vďaka tomu, že beží pri frekvencii 100 Hz, namiesto klasických 50 Hz. Výkonné panely OLED+986 a OLED+936 sú tiež chránené piatou generáciou obrazového procesora P5 Intelligent Dual Picture Engine, ktorý ponúka jedinečné riešenie proti „vypáleniu“ obrazu. Používa na to pokročilú funkciu detekcie loga, ktorá monitoruje sieť 32 400 zón, s cieľom veľmi presne detegovať statický obsah a postupne znižovať intenzitu lokálneho svetelného výkonu, s cieľom zabrániť „vypáleniu“. To všetko bez toho, aby negatívne ovplyvňovala kvalitu obrazu v iných častiach obrazovky.

Profesionálnu kalibráciu ponúka funkcionalita Calman Ready, ktorá prináša jednoduchý prístup k automatickej kalibrácii farieb. Umožňuje citlivo nastaviť televíziu tak, aby bola zaistená absolútna presnosť farieb podľa priemyselných štandardov.

Nové televízie tiež pokračujú v trende svojich predchodcov a ponúkajú ten najlepší európsky dizajn, s povrchovou úpravou z autentických materiálov vrátane látky Kvadrat, skla a kovu a prémiovým diaľkovým ovládaním s obalom z kože Muirhead, získanej z ekologicky zodpovedného hospodárstva.

TV Philips OLED+ 936

Malou zmenou oproti predchádzajúcim modelom je, že modely OLED+986 aj OLED+936 majú teraz na prednej strane krytu reproduktorov mriežky z mikrosieťoviny a látka Kvadrat bola presunutá do hornej časti krytu.

Lepší obraz, lepší zvuk

Modely OLED+936 a OLED+986 sú vybavené prepracovanými a vylepšenými krytmi reproduktorov Bowers & Wilkins, ktoré zaručujú, že súpravy budú naďalej ponúkať najvyššiu kvalitu televízneho zvuku, aká je v súčasnosti k dispozícii.

Oba sety sú vybavené vylepšeným dekodérom Dolby Multistream a rozhraním HDMI eARC pre efektívnejší prenos zvukového obsahu.

Okrem známej technológie Tweeter, televízor OLED+986, ktorý poteší aj skutočných audiofilov, teraz obsahuje aj patentované kužele Continuum od spoločnosti Bowers & Wilkins. Obe technológie nájdete napríklad aj v ikonických vlajkových reproduktoroch 800 Diamond Series – jasnej voľbe štúdia Abbey Road Studios, partnera TP Vision.

OLED+986 – televízny prijímač s vyjadrením

Televízor OLED+986, ktorý bude od začiatku októbra k dispozícii ako 65-palcový model, je výnimočným produktom, ktorý zaručuje najvyššiu kvalitu obrazu a najpokročilejšie zvukové systémy, aké boli kedy v televízore ponúkané.

Philips OLED+ 986

Televízor OLED+986 bol navrhnutý tak, aby ponúkal vynikajúcu kvalitu zvuku, či už ide o televízny zvuk alebo aj samostatný hudobný systém.

Reproduktor je opäť uložený v pevnej špecializovanej skrinke umiestnenej pod televízorom, zatiaľ čo výškový reproduktor Tweeter je teraz obklopený známou trubicou Nautilus, ktorá zlepšuje odvod tepla, ktoré sa vytvára vďaka zvýšenému výkonu nových zosilňovačov.

Tri 100 mm mid/bass meniče sú teraz vybavené kužeľmi Continuum a vyššou špecifikáciou kmitacej cievky a crossover komponentov.

Nový systém môže byť poháňaný silnejším zdrojom a dokáže tak vytvoriť väčšiu a priestrannejšiu zvukovú scénu, ktorá presne umiestňuje dialóg do stredu obrazovky a zároveň poskytuje zvuk s vyšším rozlíšením a nižším skreslením, ktorý dosiahne do všetkých kútov miestnosti.

Samostatne umiestnený výškový reproduktor Tweeter zabezpečuje, že vysokofrekvenčný výkon sa dá dosiahnuť bez rozmazania spojeného s difrakciou tela reproduktora, ku ktorej dochádza pri montáži výškových reproduktorov do väčších poličiek.

Vo vnútri systému sa nachádzajú tri nezávisle izolované skrinky, pričom ľavá a pravá skrinka sú vybavené aj oddelenými výškovými reproduktormi umiestnenými na vzdialených koncoch reproduktorového systému, ktoré zabezpečujú vynikajúci pohlcujúci zvuk s výnimočnou čistotou a detailmi.

Ak si to zákazník alebo miestnosť vyžaduje, pri modeloch OLED+986 a OLED+936 je možné aj pripojenie externého aktívneho subwoofera pre ešte väčšie rozšírenie basov.

OLED+986 je vybavený najnovšou generáciou dekódovania Dolby Atmos. Atmos Virtualizer prináša priestorový zvuk, ktorý v kombinácii so štvorstranným podsvietením Ambilight vytvára maximálne pohlcujúci zážitok zo sledovania.

OLED+936 – Dolby Atmos dosahuje nové výšky

Model OLED+936, ktorý je k dispozícii od septembra s uhlopriečkou 48, 55 alebo 65 palcov, je v porovnaní s predchádzajúcou generáciou obohatený o množstvo vylepšení.

Rozsiahle vylepšenia zahŕňajú nové kvalitnejšie crossover komponenty, nové obklopenia pre všetky tri výškové reproduktory, nový profil tuhšieho 100 mm x 65 mm kužeľa a výkonnejší magnet pre špecializovaný basový reproduktor, nové kmitacie cievky pre štyri stredotónové reproduktory a nové profilové kužele pre výškové jednotky Atmos, ktoré teraz nájdete na novom mieste.

zvuk Philips OLED+ 986

Celkovým výsledkom systému 3.1.2. je zvýšenie presnosti, kontroly a výkonu, čo vedie k zlepšeniu rozlíšenia pri väčšej energii a dosahu do každého kúta miestnosti.

Samostatná pevná ozvučnica je naďalej vyrábaná z ABS vystuženého sklenými vláknami s hrubými stenami a kriticky vystužená vnútornými rebrovanými časťami na kontrolu akýchkoľvek nežiaducich rezonancií. Skriňa je tiež kombinovaná s minimalistickým kovovým uhlovým ramenom, ktoré slúži ako stolový stojan setu.

Rovnako ako v prípade OLED+986 je k dispozícii aj možnosť montáže na stenu.

OLED+936 automaticky rozpozná a dekóduje obsah Dolby Atmos, aby poskytol tie najlepšie výsledky, zatiaľ čo nový profil a zmenené umiestnenie výškových meničov ponúkajú lepšiu integráciu s obsahom na obrazovke.

Prípadne zapnutím režimu Film, Hra alebo Osobný režim televízor aktivuje „výškové ovládače“, aby priniesol rovnako pohlcujúci zážitok Dolby Atmos aj pri obsahu, ktorý nie je v režime Atmos.

Štvorstranné podsvietenie Ambilight televízora OLED+936 od spoločnosti Philips je dokonalou kombináciou s najmodernejším zvukovým výkonom Dolby Atmos a aj naďalej ponúka najpohlcujúcejší zážitok zo sledovania televízora.

ZDIEĽAŤ