TESLASUIT GLOVES

Pojem virtuálna realita sa čoraz viac dostáva do popredia. Je budúcnosťou nielen v oblasti gamingu. Virtuálna realita sa v poslednej dobe snaží prinášať svojim používateľom tie najrealistickejšie zážitky. Donedávna, ak sme chceli skvelý virtuálny zážitok, tak nám stačili Oculus slúchadlá a boli sme viac-menej spokojní. Dokázali sme sa pozerať na okolité prostredie a taktiež počuť aj zvuky z tohto prostredia. Niečo tomu však stále chýbalo, ešte to nebolo to ,,pravé orechové“.

TESLASUIT GLOVES

Spoločnosť TESLASUIT si bola toho vedomá a pridala do virtuálnej reality aj hmatové prvky. TESLASUIT chce svojim používateľom prinášať tie najväčšie novinky a preto svetu predstavila svoje nové rukavice s názvom TESLASUIT GLOVES. Rukavice majú už na pohľad veľmi zaujímavý dizajn, ktorý je obohatený exoskeletom na lepšie uchopenie vecí.

TESLA GLOVE je kompatibilná s oblekom, ktorý je taktiež od zmienenej spoločnosti TESLASUIT. Ale pre tých, ktorí oblek nepotrebujú máme dobrú správu. Rukavice sa budú dať používať aj samostatne bez prítomnosti obleku.  Samostatné rukavice sú bezkontaktné a mali by fungovať pomocou napojenia na WIFI sieť. Rukavice samy o sebe importujú haptiku a vytvárajú tak jedinečný pocit toho, že niečo naozaj držíte. Je to jedna z absolútnych noviniek na trhu, ktorá nemá vo svete žiadnu konkurenciu.

TESLASUIT GLOVES

TESLASUIT GLOVES

Okrem využitia spomínaných rukavíc v hernom priemysle sa taktiež hovorí o ich využití v lekárskom prostredí. Táto rukavica by mala dokázať kontrolovať pohyby rúk najmä tam, kde sú potrebné jemné motorické pohyby, napríklad maľovanie, kreslenie či zamykanie dverí. Mala by taktiež dokázať snímať tlak a tep srdca v reálnom čase. GLOVE dokáže detekovať pohyby rúk používateľa a používať ich na kontrolu presnosti pohybov a mnoho ďalších vecí.

TESLASUIT GLOVES budú predstavené približne v polovici roka 2020 a už teraz sa na ne tešíme.

Techvia.sk