shutterstock

Spoločnosť Huawei je známa okrem svojich úspešných vlajkových lodí aj telefónmi, ktoré lákajú nízkou cenou, za ktorú dostanete pomerne slušný výkon. Takým smartfónom je aj Huawei Y6.

Telefón Huawei Y6 bol na trh uvedený v roku 2019 a mal sa zaradiť do nižšej – strednej triedy telefónov.

Malo ísť o mobil, ktorý bol určený najmä pre ľudí hľadajúcich telefón v ideálnom pomere cena / výkon.

Po niekoľkých dňoch testovania Huawei Y6 2019 musíme konštatovať, že presne o taký mobil ide a za svoju pomerne nízku cenu rozhodne stojí za to. Aj keď, tak ako všetko má svoje nedostatky.

Základné parametre Huawei Y6 2019

  • Operačný systém: Android 9.0,
  • Výdrž batérie: 3020 mAh,
  • SIM Karta: NANO Sim,
  • Rozmery telefónu: 73,5 x 156,3 x 8,0 mm,
  • Fotoaparát: 13 Mpx zadný + 8 Mpx predný,
  • Hmotnosť telefónu: 150 g.

Čo od telefónu čakať?

Huawei Y6 2019 je telefón, ktorý ničím neohúri, ale ani nesklame. No práve túto vlastnosť my hodnotíme ako jeho najväčšie pozitívum.

Človek, ktorý si ho totiž kúpi, presne vie, čo môže od svojho smartfónu čakať. Príjemné užívateľské rozhranie s nadstavbou EMUI 9.0, slušnú baterku, ktorá pri bežnom používaní vydrží približne deň.

Fotoaparát

Najväčšou slabinou telefónu je jeho fotoaparát, ktorý nie je vzhľadom na cenu telefónu až taký zlý, no čakali by sme viac.

Zadný fotoaparát má 13 Mpx. Skôr nás však zaujal predný 8 Mpx fotoaparát, ktorý s tónovacím bleskom 2.0 dokáže za správneho svetla odfotiť pekné selfie.

Telefón, ktorý neurazí

V konečnom dôsledku je však smartfón Huawei Y6 dobrým telefónom a poteší najmä ľudí, ktorí hľadajú funkčný mobil na bežné používanie za rozumnú cenu.

Taktiež sa odporúča užívateľom, ktorí preferujú telefóny s väčším displejom. Zamrzela nás aj neprítomnosť NFC, no u mobilov tejto kategórie sme v podstate na to zvyknutí.

Zdroj obrázka:
Albina Tiplyashina / Shutterstock.com

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here