herná konzola

Vedeli ste, že existuje relatívne početná skupina ľudí, ktorí ešte ako deti vyrastali na klasických počítačových hrách (na počítači), no po tom ako sa hry vo veľkom presunuli na herné konzoly, prestali hrať? Ani nie preto, že by ich už hry nebavili, no mali skrátka iné záľuby, časť ľudí z tejto generácie (narodení na začiatku 90-tych rokov) nemala počas vysokoškolských štúdií ani možnosť venovať sa hrám a podobne. V pracovnom živote plnom napätia a stresu však prirodzene hľadáme možnosti odreagovania a relaxu. A zrazu si ľudia, ktorí buď hry hrali, ale potom prestali, alebo aj takí, ktorí sú v tejto oblasti nováčikovia, zamyslia, či by vhodným relaxom neboli práve aj herné konzoly. Povedzme si tri kroky, ktoré sprevádzajú vstup či návrat do sveta počítačových hier.

  1. Výber hernej konzoly

Vychádzajme z premisy, že väčšina ľudí už má klasické pracovné notebooky, ktoré nie sú primárne určené na hry a niektoré nové modely už ani neobsahujú CD/DVD mechaniku. Preto sa budeme venovať herným konzolám. Na úvod si teda musíte zvoliť, akú hernú konzolu si domov zakúpite. Medzi obľúbené konzoly patrí aj Xbox ONE, ktorý ponúka primeranú kombináciu medzi výkonom a vynaloženou investíciou. Na výber sú samozrejme aj iné konzoly iných značiek, Xbox ONE však patrí k tým najpopulárnejším.

  1. ber hier

Samotná herná konzola je samozrejme fajn, no potrebujete hry, aby ste ju mohli reálne využiť. Ak ste sa teda rozhodli pre Xbox ONE (na výber sú samozrejme aj iné konzoly, toto dávame ako príklad), tak je výhodou, že máte k dispozícii širokú paletu hier, ktoré na tejto konzole spustíte. Hovoríme o desiatkach a desiatkach hier. Všeobecne delíme hry na Xbox ONE do niekoľkých kategórií (športové, akčné, strategické, RPG, logické, pretekárske či detské) a je len na vašej preferencii, čo si vyberiete. Odporúčame si na úvod zvoliť niekoľko hier, ktoré vás najviac lákajú, a potom k nim postupne pridávať ďalšie hry, ktoré majú potenciál vás zaujať.

  1. Doplnky

Máte konzolu, máte hry, už len doplnky a vylepšenia. Je už len na vás, či vám stačí klasický televízny monitor, kam konzolu pripojíte, alebo chcete špeciálny hráčsky monitor či rôznu audio-techniku pre ešte silnejší audio-zážitok. Tieto atribúty a rozhodnutia sú len a len na vás a taktiež na rozpočte, aký máte k dispozícii.

Zdroj obrázku: icemanphotos / Shutterstock.com

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here