Siemens
Medzinárodná porota prestížnej Red dot Award ocenila  tento rok tri prístroje Siemens Healthineers. Cenu za najlepší produktový dizajn si odniesli: angiografický systém ARTIS icono, mobilný röntgen MOBILETT Elara MAX a ultrazvukový systém ACUSON Sequoia.

Všetky tri unikátne prístroje napomáhajú pri liečbe, umožňujú presnejšiu diagnostiku a zároveň sú svetovou dizajnovou špičkou. Úspech troch nových prístrojov od Siemens Healthineers tak nadväzuje na ocenenia, ktoré firma získala aj v predchádzajúcich rokoch. Produktový dizajn medicínskych prístrojov Siemens Healthineers charakterizujú oblé tvary v kombinácii s technologickými prvkami, ktoré odrážajú inovatívny charakter jednotlivých prístrojov. Ocenené produkty sú príkladmi toho, že inovatívny a inteligentný hardvér môže byť užívateľsky príjemný a komunikovať s prostredím, do ktorého je určený.

O ocenených prístrojoch

prístroj SIEMENS ARTIS icono
ARTIS icono

Angiografický systém ARTIS icono, ktorý bol predstavený na kongrese ECR vo Viedni začiatkom tohto roka, stanovil nový štandard nielen pre neurorádiológiu. Výnimočnou črtou tohto nového systému je výrazne vylepšené 2D a 3D zobrazovanie, zlepšenie kvality obrazu a zníženie používanej dávky žiarenia.

MOBILETT Elara Max
MOBILETT Elara Max

Pri mobilnej röntgenovej zobrazovacej technike je nevyhnutné, aby mohol byť prístroj flexibilne používaný v rámci nemocničných priestorov pričom zároveň by mal dosahoval potrebný výkon. MOBILETT Elara Max je ľahký a kompaktný systém, ktorý ponúka maximálnu mobilitu a flexibilitu polohovania aj v úzkych priestoroch – s trvalo vysokou kvalitou obrazu.

zdravotnícky prístroj ACUSON Sequoia
ACUSON Sequoia

Ultrazvukový systém ACUSON Sequoia vytvoril nový štandard pre kontrast zobrazenia, ktorý poskytuje lekárom obraz plný detailov aj tam, kde to už pri doterajších prístrojoch nebolo možné.  Sequoia umožňuje dostatočne detailné zobrazenie aj veľmi malých štruktúr v tele až do hĺbky 40 cm, čo napomáha rýchlejšej a spoľahlivejšej diagnostike pacientov. Hneď po uvedení na trh získal obraz generovaný prístrojom ACUSON Sequoia ocenenie „Image of the month“ od Svetovej federácie pre ultrazvuk v medicíne a biológii. Na jeho vývoji pracovalo aj 45 softvérových špecialistov zo Slovenska, a to viac ako 5 rokov.

O Red Dot Award

Red Dot Award je jedným z najuznávanejších svetových ocenení v oblasti dizajnu a poskytuje platformu pre projektantov a spoločnosti na inšpiráciu a výmenu skúseností. V tomto roku bolo do súťaže prihlásených viac ako 5500 produktov z 55 krajín sveta. Medzinárodná porota je zložená zo skúsených expertov, ktorý o najlepších produktoch rozhodujú už viac ako 60 rokov. Pri posudzovaní hodnotia kritériá, ako je úroveň inovácií, funkčnosť, kvalita, životnosť, či ergonómia.

Tlačová správa

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here