shutterstock

Hranie počítačových hier, ktoré na profesionálnej úrovni poznáme pod menom e-sport, sa počas pandémie dostalo ešte do väčšieho povedomia. V čase, keď sa zastavil svet, sa aj viacerí profesionálni športovci museli „uspokojiť“ len s virtuálnymi turnajmi v rôznych počítačových hrách. Hry sú aj bez ohľadu na pandémiu v kurze a vďaka platformám ako Twitch sa z nich stáva silný fenomén. Ak máte chuť zahrať si hru, ktorá vás zaujala, budete na to potrebovať patričné vybavenie a techniku. Základom je výkonný herný notebook.

  1. Vysoký výkon

Pochopiteľne, prvoradou charakteristikou herného notebooku je vysoký výkon. Ak sa pozrieme na MSI notebook, ktorý je synonymom pre herný notebook, tak hneď na prvý pohľad vidíme, že dominantou je práve vysoký výkon. Pozor, rozprávame sa o najnovších hrách, ktoré si vyžadujú vysoké hardvérové, softvérové či grafické parametre. A predpokladáme, že hráč bude pri tejto hre sedieť hodiny, nie pár minút. Najnovšie hry si na „obyčajnom“ notebooku s bežnými parametrami jednoducho nespustíte.

  1. Dedikované grafické karty

Druhým klasickým znakom pre herné notebooky sú dedikované grafické karty. Moderné počítačové hry ponúkajú priam dokonalú grafiku, čo si však zároveň vyžaduje vyššie nároky na grafickú kartu. Ideálny scenár nastáva, ak je výkon grafickej karty v hernom notebooku minimálne na takej úrovni ako v stolnom počítači. V takom prípade sa môžete tešiť, že si skutočne naplno vychutnáte všetky vizuálne detaily, ktoré vývojári zapracovali do hry.

  1. Vyššia cena

Nemá zmysel si klamať, herné notebooky sú skrátka o niečo drahšie než „klasika,“ určená na bežné účely či kancelársku prácu. Pri skutočnej kvalite sa ceny šplhajú cez tisíc eur. Na druhej strane, táto investícia je nevyhnutná, ak sa chcete naozaj venovať počítačovým hrám. A je aj ekonomicky zmysluplnejšie kúpiť si výkonný herný notebook, než hraním zaťažovať svoj starší osobný počítač. Riskujete tým, že starší počítač „odíde,“ a potom by ste museli investovať ešte viac…

Zdroj obrázka:
ginger_polina_bublik / Shutterstock.com

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here