športové hry

Playstation 4 patrí medzi najrozšírenejšie herné konzoly vôbec a existujú desiatky, ba až stovky rôznych hier, ktoré si na tejto konzole viete spustiť. Pre tých, ktorí možno váhajú nad výberom alebo kúpou hernej konzoly, je základnou otázkou, či daná hra, po ktorej túžia, pôjde na danej konzole. Otázku by sme mohli otočiť inak – aké typy hier si viete napríklad Playstation 4 zahrať? Rozdelili sme ich do troch základných podkategórií, ktoré by laikom „začiatočníkom“ mohli pomôcť pri rozhodovaní sa či už o tejto konzole, alebo o hrách, ktoré si zakúpia.

  1. Športové hry

V číslach popularity aj záujmu sa športové hry dlhodobo držia na výslní. Určite aj preto, že pri futbalovom, hokejovom či pretekárskom simulátore sa vedia hráči priamo stotožniť so športovcami, ktorých sledujú a ktorých podporujú. Ak vás nalákajú športové Playstation 4 hry, môžete si vyberať z tradičných sérií ako FIFA (futbal), NHL (hokej), NBA (basketbal) či F1 (formula 1). Každoročne vychádzajú nové vydania, tie aktuálne majú logicky podtitul „20,“ no môžete si kúpiť aj staršie vydania, ak tam sú napríklad hráči, ktorých ste mali radi, no dnes už ukončili aktívnu kariéru. Športové hry majú výhodu aj v tom, že si ich viete zahrať sami proti umelej inteligencii, no aj v spoločnosti kamarátov ako dobrú zábavu.

  1. Strategické a akčné hry

Druhú silnú skupinu tvoria strategické a akčné hry. Ak vás skrátka vždy bavili klasické „strieľačky“ alebo radi plánujete a rozmýšľate o krok dopredu, táto skupina hier je určená pre vás. Nájdeme tu veľa známych titulov ako Assassins Creed či Red Dead Redemption, no aj iné, možno nie natoľko známe, no nesmierne chytľavé a pozitívne hodnotené hry. Aj táto skupina hier je pri PS4 veľmi silná, pričom vo väčšine prípadov nejde len o klasické „strieľačky,“ no vždy je tam aj prvok taktiky alebo stratégie.

  1. Detské hry

Nesmieme zabudnúť ani na deti a mládež. Silné zastúpenie majú aj rôzne detské hry ako Crash Bandicoot, Minecraft či rôzne variácie Harryho Pottera. Ak vaše deti prejavujú záujem o herné konzoly, nebolo by správne ich zakázať, veď práve zakázané ovocie najviac chutí. Skôr s nimi debatujte, vyhraďte na hranie určitý čas popri učení a iných povinnostiach a najmä im dajte naozaj len také hry, ktoré sú určené pre ich vekovú skupinu. Na PS4 je takých hier dostatok.

Zdroj obrázku: Joeri Mostmans / Shutterstock.com

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here