TrueLife AquaFloss Compact

V súčasnej dobe je veľkou prioritou mnohých ľudí postarať sa nielen o krásny úsmev, ale predovšetkým o zdravý úsmev. Keďže starostlivosť o zuby, ďasná a medzizubné priestory je veľmi dôležitá, ústna sprcha AquaFloss Compact poteší mnohých ľudí. Ak vás nebaví si pravidelne kupovať nové a nové medzizubné kefky, určite budete nadšení z toho, čo vám teraz bližšie priblížime.

Prvý dojem z ústnej sprchy AquaFloss Compact bol veľmi príjemný, nakoľko po jej použití sme mali pocit, že medzizubné priestory sú čistejšie oproti čisteniu s klasickými medzizubnými kefkami. Taktiež sme ocenili aj prevedenie tohto zariadenia, pretože je praktické a spratné, takže nebude problém si túto ústnu sprchu zobrať kamkoľvek so sebou. Veľké plus pre túto ústnu sprchu spočíva v tom, že je bezdrôtová a manipulácia s ňou je o to pohodlnejšia.

TrueLife AquaFloss Compact

Balenie

V pomerne malej krabici cca formátu A5 je ukrytá samotná zubná sprcha AquaFloss Compact s objemom 150 ml. Ďalšou súčasťou balenia je nabíjacia stanica,  dve vymeniteľné trysky a krátky manuál o tom, ako sa zariadenie používa.

Použitie

Pochopenie toho, ako sa zariadenie AquaFloss Compact používa bol rýchly proces. Po pripojení trysky k hlavici a naplnení nádobky na vodu sme zariadenie mohli začať používať. Oceňujeme praktické napĺňanie nádoby z dolnej strany sprchy.

TrueLife AquaFloss Compact

Prostredníctvom tlačidla Mode, ktoré je umiestnené na ústnej sprche, sme mali možnosť zvoliť si medzi troma režimami. Prvý režim je Normal, ktorý slúži na bežné sprchovanie, potom režim Soft, ktorý ocenia najmä ľudia s citlivejšími ďasnami a posledný režim Pulse. Tento režim sa používa na klasické sprchovanie, ale zároveň aj masáž ďasien. Celý proces čistenia po zvolení režimu sme začali stlačením tlačidla On/Off, ktoré sa nachádza nad tlačidlom Mode (zmena režimu).

Nádobka, ktorou AquaFloss Compact disponuje, je podľa nás úplne postačujúca na jedno klasické čistenie. Samozrejme nikde nie je povedané, že sprchovanie nemôžete opakovať aj viackrát po sebe. Takže je len na vás, koľkokrát si nádobku naplníte pri jednom sprchovaní.

Spôsob, akým sú trysky a celkovo ústna sprcha navrhnuté nám umožnil dostať sa aj na také miesta, ktoré by sme klasickými medzizubnými kefkami ani elektrickou zubnou kefkou nevyčistili.

Musíme uznať, že AquaFloss Compact ocenia aj tí, ktorí majú zubné strojčeky, pretože pri tejto zubnej sprche je proces čistenia zubov omnoho jednoduchší.

AquaFloss Compact obsahuje aj automatický časovač, ktorý sprchu po 2 minútach čistenia vypne, čím sa snaží dosiahnuť dlhšiu výdrž a trvácnosť batérie. Samozrejme, že zariadenie sa dá hneď opätovne spustiť v prípade, že dvojminútový režim nebol postačujúci.

Porovnanie cien na trhu v rámci e-shop obchodov

Čistenie a údržba ústnej sprchy

Samotné trysky sú vymeniteľné, a preto v rámci hygieny a samozrejme opotrebenia je vhodné ich meniť aspoň raz za tri mesiace. Celková údržba a čistenie je jednoduché. Ústnu sprchu stačí pravidelne umývať vodou, následne utrieť alebo nechať vysušiť. V prípade, že počas sprchovania medzizubných priestorov neminiete celý obsah nádržky, neodporúčame v nej vodu nechávať z hygienických dôvodov. Nádobka na vodu má potom tendenciu rýchlejšie tuchnúť v prípade, že ústnu sprchu nepoužívate na dennej báze.

Nabíjanie

Zariadenie AquaFloss Compact má v sebe zabudovaný indikátor s označením „CH“, ktorý počas používania začne blikať signalizujúc blížiace sa vybitie sprchy. Nabíjanie bolo v tomto prípade veľmi jednoduché, stačilo nabíjaciu stanicu zapojiť do napájania. Následne sme ústnu sprchu vložili do nabíjacej stanice a započalo sa induktívne nabíjanie. Počas celej doby nabíjania indikátor „CH“ blikal, po plnom nabití kontrolka ostala svietiť. Plné nabitie AquaFloss Compact sme dosiahli po približne 24 hodinách. Aj napriek tomu, že nabíjanie trvá pomerne dlho, celková výdrž zariadenia sa odhaduje pri bežnom dennom používaní na 30 dní, avšak to samozrejme závisí od dĺžky sprchovania a od toho, koľkokrát do dňa sa používa. Nám vydržala s prehľadom 25 dní.

TrueLife AquaFloss Compact

Záver

Počas testovania AquaFloss Compact všetko fungovalo podľa našich predstáv. Nedošlo k nijakej chybe či zlyhaniu. Ocenili sme nadštandardné čistenie medzizubných priestorov vďaka prúdu vody, ktorý pod tlakom nimi prejde. Bonusom je aj zlepšenie prekrvenia ďasien vďaka jemnej masáži. Náš názor v redakcii je, ak sa rozhodnete používať zubnú sprchu AquaFloss Compact v rámci každodennej dentálnej hygieny, určite oceníte jej prednosti.

techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here