Fujifilm INSTAX MINI 99

FUJIFILM Europe GmbH, divízia zobrazovacích riešení, dnes oznámila uvedenie svojho špičkového, analógového fotoaparátu, s funkciou okamžitej tlače fotografie, INSTAX MINI 99 (MINI 99). S klasickým a štýlovým, matným, čiernym povrchom, prináša MINI 99 nové, pokročilé funkcie vrátane voliča farebných efektov, jedinečného prepínača vinetácie a režimov jasu a zaostrenia, slúžiacich na maximalizáciu potenciálu každej fotografie, pri zachovaní tradičnej estetiky INSTAX.

MINI 99 je, ako prvý svojho druhu, vybavený kruhovým voličom na nastavenie farebných efektov. Týmto jedinečným, ovládacím prvkom môžete voliť zo šiestich farebných efektov – vyblednutá zelená, teplý tón, svetlomodrá, jemná purpurová, sépia a únik svetla – čo umožňuje používateľovi prispôsobiť, vytvoriť a upraviť jedinečný obrázok. Funkciu “farebný efekt”, zabezpečuje zdroj LED svetla v tele fotoaparátu, ktorý exponuje zvolenú farbu na instantný film INSTAX MINI, čím vytvorí požadovaný efekt na vytlačenej fotografii.

MINI 99 prichádza aj s novým, manuálnym prepínačom vinetácie. Nachádza sa na kryte objektívu a možno ho použiť na pridanie umeleckého tieňovaného rámu okolo obrazu.

„Pokrok v technológii okamžitej fotografie nám umožnil zachovať vzhľad a pocit, ktorý naši používatelia oceňujú a zároveň pridať novú, atraktívnu technológiu, ktorá im umožní skutočne odrážať ich kreativitu a umelecké vyjadrovanie,“ hovorí Shin Udono, senior viceprezident divízie Imaging Solutions, FUJIFILM Europe GmbH. „To je dôvod, prečo je INSTAX MINI 99 obzvlášť vzrušujúci pre Fujifilm a veríme, že aj pre tvorcov obrázkov.“

Ďalšie vlastnosti produktu INSTAX MINI 99 zahŕňajú:

Volič nastavenia jasu: Táto funkcia ponúka nastavenie piatich rôznych úrovní jasu: nastavenie Light („L+“) označuje najjasnejšiu expozíciu, nastavenia „L“, „D“ a „N“ ponúkajú normálny rozsah jasu a nastavenie Dark („D-“) predstavuje najtmavšiu dostupnú úroveň jasu.

Režimy fotografovania: Rôzne režimy fotografovania zlepšujú používateľský zážitok.

Režim Indoor, určený pre situácie pri slabom osvetlení, režim Sports, ktorý zvyšuje rýchlosť uzávierky, aby ste získali dokonalý akčný záber, režim Double Exposure, ktorý umožňuje používateľovi spojiť dva obrázky do jedného a režim Bulb, ktorý zvyšuje množstvo prepusteného svetla pri vytváraní obrázka, čím sa na výtlačku vytvára rozjasnený efekt.

Režimy zaostrovania krajinka, štandard a makro sú ľahko dostupné nastavením prstencového voliča na objektíve. Režim krajinka sa zameriava na objekty umiestnené vo vzdialenosti „3,0 m a viac“. Režim makro je ideálny pre zábery zblízka a zábery selfie, pri referenčnej vzdialenosti „0,3 m až 0,6 m“. Používatelia si môžu vybrať aj štandardný režim pre všetko medzi tým.

Samospúšť: Je po ruke, aby pomohla vytvoriť perfektný skupinový záber. Ovládanie blesku MINI 99 zahŕňa automatický režim, režim Fill-in (blesk sa spustí vždy, bez ohľadu na svetelné podmienky), režim odstránenia červených očí a režim vypnutý blesk, pomáhajú používateľovi nastaviť fotoaparát ideálne pre svetelné podmienky, v ktorých sa nachádza.

Rukoväť (grip) a úchyt na statív: Na zlepšenie uchopenia fotoaparátu, aj v komplikovaných situáciách, pri vytváraní snímok, sa MINI 99 dodáva s presne vyfrézovanou základnou rukoväťou, ktorá sa priskrutkuje na telo fotoaparátu a ktorá môže súčasne slúžiť aj ako úchyt na statív (statív sa predáva samostatne).

Uvedenie INSTAX MINI 99 na trh sprevádza predstavenie nového filmu vo formáte mini  s názvom INSTAX MINI PHOTO SLIDE. Tento nový film bol inšpirovaný vzhľadom motívov vo fotografických paspartách.

Ceny a dostupnosť:

Instantný fotoaparát Fujifilm INSTAX MINI 99 bude dostupný za maloobchodnú cenu odporúčanú výrobcom 199,99 EUR (s DPH). Očakáva sa, že bude v maloobchodnej sieti

ZDIEĽAŤ