SAMSUNG GALAXY WATCH4

Bratislava, 13. júla 2022 – Majitelia smart hodiniek radu Galaxy Watch4 budú čoskoro môcť aktualizovať svoje užívateľské rozhranie na verziu One UI Watch4.5[1], čo výrazne vylepší užívateľský komfort. V kombinácii s najnovšou verziou operačného systému Wear OS Powered by Samsung (v súčasnosti Wear OS 3.5) ponúkne rozhranie One UI Watch4.5 okrem iného lepšie možnosti vkladania textu, jednoduchšie volanie a celý rad nových intuitívnych funkcií.

Vylepšený užívateľský zážitok

Jednou z hlavných zmien, ktoré užívateľské rozhranie One UI Watch4.5 prináša, je plnohodnotná QWERTY dotyková klávesnica priamo na displeji hodiniek. Možno ju využiť napríklad pri vyhľadávaní alebo pri odpovedaní na textové správy alebo e-maily, súčasťou výbavy je aj funkcia Swipe pre ľahšie automatické vkladanie textu. Komunikácia prostredníctvom hodiniek teda bude ešte jednoduchšia ako pri predchádzajúcich verziách[2]. Doterajšie spôsoby vkladania (napr. hlasom) samozrejme zostávajú funkčné, takže si majiteľ môže vybrať a meniť spôsob pokojne aj počas vkladania jediného textu. Môžete teda začať napríklad diktovať a následne prejsť na písanie na klávesnici, napríklad kvôli väčšiemu súkromiu.

rozhranie One UI Watch4.5

Okrem toho nové užívateľské rozhranie podporuje systém duálnych SIM kariet, čo výrazne vylepšuje možnosti telefonovania priamo pomocou hodiniek[1]. Užívatelia si na smartfóne zvolia preferovanú SIM kartu a hodinky sa s ňou automaticky synchronizujú. Na displeji sa prehľadne a čitateľne zobrazí, ktorú kartu hodinky práve používajú. Pokiaľ v nastavení smartfónu zvolíte variant „Vždy sa opýtať“, môžete si zakaždým vybrať, akú kartu majú hodinky využiť. To sa hodí napríklad v prípadoch, keď chcete niekomu zavolať, ale nechcete, aby sa mu na smartfóne zobrazilo vaše osobné číslo. Jednoducho si vyberiete, ktorú z kariet SIM1 alebo SIM2 využiť.

rozhranie One UI Watch4.5

Okrem lepších komunikačných schopností ponúka nové používateľské rozhranie napríklad viac možností pri personalizácii ciferníka. Zovňajšok hodiniek tak môžete ľahko prispôsobiť napríklad aktuálnemu oblečeniu. Jednotlivé ciferníky je možné novo ukladať medzi obľúbené položky v rôznych farebných variantoch a s rôznymi zobrazenými funkciami, jeden ciferník teda môžete uložiť v niekoľkých odlišných podobách[1]. Zoznam uložených ciferníkov má navyše dve úrovne, okrem celej kolekcie môžete zobraziť iba najobľúbenejšie varianty.

rozhranie One UI Watch 4.5

Vylepšené ovládanie aj v prípade ťažkostí

Užívateľské rozhranie One UI Watch4.5 ponúka vylepšené možnosti ovládania v každej situácii aj pre užívateľov so špeciálnymi potrebami.

Majitelia so zníženou schopnosťou rozoznávať farby si môžu na displeji nastaviť odtiene podľa ľubovôle tak, aby grafické prvky videli čo najlepšie. Je možné tiež zvýrazniť kontrast kvôli čitateľnejšiemu písmu. Medzi ďalšie funkcie na uľahčenie viditeľnosti patrí možnosť znížiť priehľadnosť grafických prvkov či odstrániť animácie. Užívatelia s poruchami sluchu zase môžu ľahko nastaviť vyváženie stereo zvuku medzi ľavým a pravým kanálom na slúchadlách s Bluetooth[1].

rozhranie One UI Watch 4.5

Ak majú užívatelia problém s dotykovým ovládaním, je možné predĺžiť dĺžku odozvy pri dotyku, prípadne využiť funkciu Ignorovať opakovaný dotyk, ktorá vypne reakcie na dvojité kliknutie.

rozhranie One UI Watch 4.5

Okrem toho môžu používatelia nastaviť, ako dlho zostanú na displeji zobrazené rôzne dočasné ovládacie či iné prvky (napr. ovládanie hlasitosti alebo notifikácia). Tlačidlo pre návrat na základnú obrazovku je možné nastaviť tak, aby sa s jeho pomocou prepínali najčastejšie používané funkcie. Ku všetkým nastaveniam pre užívateľov so špeciálnymi potrebami sa dostanete z jediného menu, takže nie je nutné prechádzať všetku ponuku.

užívateľské rozhranie One UI Watch 4.5

Celkovo teda nové používateľské rozhranie One UI Watch4.5 prináša naozaj veľa nového – plnohodnotnú QWERTY klávesnicu, viac možností pri telefonovaní a celý rad nových funkcií o.i. pre užívateľov so špeciálnymi potrebami. Nové užívateľské rozhranie bude k dispozícii v treťom štvrťroku tohto roku a ponúkne aj ďalšie funkcie.                                                     

* Všetky špecifikácie a popisy sa môžu bez ohlásenia meniť, čo sa môže týkať funkcií, vlastností, špecifikácií, grafického rozhrania, fotografií, videozáznamov, benefitov, cien, komponentov, výkonu, dostupnosti, možností alebo ďalších produktových informácií.
[1] Funkcia nie je podporovaná počas hovoru.
[1] Možnosti prispôsobenia ciferníku závisia od jeho autora. Dostupnosť sa môže líšiť.
[1] Vyžaduje spárovanie s dual -SIM smartfónom radu Galaxy.
[1] Rozhranie One UI Watch 4.5 bude k dispozícii pre modely Galaxy Watch4, Galaxy Watch4 Classic a novšie rady Galaxy Watch. Dostupnosť sa môže líšiť podľa krajiny, modelu a spárovaného smartfónu.
[2] Dostupnosť klávesnice Qwerty a funkcia Swipe to type závisí od jazykovej verzie.

ZDIEĽAŤ