mobil

Čínsky výrobca smartfónov Huawei si na trhu so smartfónmi vydobyl zaujímavé postavenie. Je mimoriadne pútavé sledovať prebiehajúci konkurenčný boj medzi Huawei a ďalšími výrobcami, najmä s Apple, Samsungom či Sony. Možno ste si všimli, že Huawei pri všetkých svojich smartfónoch od P10 po P40 vydal aj model s označením Lite. Čím sú tieto modely pre zákazníka zaujímavé?

Minimalistický dizajn

Nielen pri modeloch Lite, ale celkovo pre značku Huawei je typický minimalistický dizajn a čisté línie. Začalo sa to už pri modeli Huawei P10 Lite ako „priekopníkovi“ týchto modelov. Nie každému je takýto dizajn po chuti, no existuje veľká skupina ľudí, ktorí práve takýto dizajn vyžadujú. Možno je to spôsobené aj dobou, ktorú žijeme. V často až prekomplikovanom svete padne vhod mať poruke smartfón, ktorý neobsahuje žiadne „zbytočnosti,“ je minimalistický a dizajnovo čistý.

O niečo nižšie parametre, no nižšia cena

Už pri Huawei P10 Lite sme si mohli všimnúť, že oproti klasickému Huawei P10 alebo vylepšenému P10 Plus, sú niektoré parametre o niečo nižšie. Týkalo sa to najmä lokálnej pamäte, veľkosti RAM, výkonu procesora či slabšieho fotoaparátu. Stále to bol však výborný telefón za pomerne výrazne nižšiu cenu než v prípade klasického modelu. Huawei na tejto ceste zotrval, a preto sú modely s označením Lite stále obľúbené a populárne. Platilo to aj pri modeloch P20, P30 či najnovšom P40.

Šikovné riešenie

Pre výrobcov smartfónov je dôležité prísť s ponukou, ktorá osloví potenciálnych zákazníkov aj podľa toho, akým rozpočtom na nákup telefónu disponujú. V praxi to znamená, že ponuka modelov s označením Lite predstavuje šikovné riešenie pre tých, ktorí hľadajú kvalitu, no zároveň je pre nich dôležité aj cenové hľadisko. Pre týchto záujemcov o smartfón predstavujú modely Lite výbornú voľbu.

Zdroj obrázka:
Foxy burrow / Shutterstock.com

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here