Acer a Sauber Motorsport
  • Acer a Sauber Motorsport urobili ďalšie kroky k prepojeniu a podpore tímov – ako trackside a Sauber’s Hinwil HQ, tak notebooky Acer Enduro a TravelMate, pracovná stanica ConceptD a riešenie pre displeje.
  • Nový marketingový ťah počíta s Kimi Rӓikkӧnenom ako šoférom na Alfa Romeo Racing ORLEN.
  • Formula 1 na digitálnych platformách výrazne prekonáva ostatné významné športy – vrátane Bundesligy, NBA, NFL alebo Premier League a to plne v súlade s cieľovou demografickou skupinou zákazníkov Acer.

partnerstvo Acer a Sauber Motorsport

BIOGGIO, Švajčiarsko – Spoločnosti Acer a Sauber Motorsport, ktoré riadia a prevádzkujú vstup Alfa Romeo Racing ORLEN na majstrovstvách sveta Formule 1 oznámili, že svoje partnerstvo rozšíria do sezóny 2021.

Svoje cenné partnerstvo uzavreté v roku 2020 posúva celý tím so spoločnosťou Acer na ďalšiu úroveň. Budú pokračovať v zavádzaní najmodernejšej technológie na podporu a prepojenie tímov –trackside a Sauber’s Hinwil HQ. Pritom tiež odhalia ambiciózny marketingový ťah, kedy tvárou kampane na Alfa Romeo Racing ORLEN bude šofér Kimi Räikkönen.

Acer, ako jedna z popredných svetových spoločností ICT – s vedúcim zastúpením vo viac než 160 krajinách –  poskytne tímu komerčné riešenie ako: notebooky Enduro a TravelMate, pracovnú stanicu ConceptD a riešenie pre displeje. Špeciálne hardwarové a prepojovacie riešenie, ktoré navrhol Acer, bude hrať po celú sezónu 2021 kľúčovú rolu pre celý tím – od jeho ústredia v Hinwille až po tímové prostredie v garážach na závodnej dráhe. Nielenže Acer a Alfa Romeo Racing ORLEN zdieľajú rovnakú vášeň pre technológie, ale dokonca cielia i na rovnakú demografickú skupinu fanúšikov – čo sú ľudia medzi 13 a 44 rokmi.

Šéf tímu Alfa Romeo Racing ORLEN a výkonný riaditeľ Sauber Motorsport AG Frédéric Vasseur hovorí:  „Rozširovať náš vzťah so spoločnosťou Acer je veľkým potešením. V roku 2020 naša vzájomná spolupráca len podčiarkla súčinnosť svetových špičkových informačných technológií a motoršportu – oboje je vysoko konkurenčné prostredie, v ktorom je snaha o výkon neustálym cieľom, a v ktorom  sa každý deň otvárajú nové možnosti rozvoja. To, že naďalej spolupracujeme v roku 2021, je len prirodzeným výsledkom a tešíme sa na spoločnú úspešnú sezónu.”

„Sme potešení, že môžeme v roku 2021 rozšíriť naše partnerstvo o jeden z najprestížnejších tímov v histórii Formule 1, za ktorý vystupujú ikonickí jazdci.“ V spoločnosti Acer posúvame nielen hranice toho, čo je možné v oblasti technológií, ale tiež v oblasti digitálneho marketingu a to tým, že do našej komunity fanúšikov prinášame pútavejší obsah a príbehy,” povedal Hajo Blingen, marketingový viceprezident v Acer Europe SA. „Svetovo je Formula 1 jeden z najviac  sledovaných športov s najrýchlejším rastom digitálnej arény. Ako taká je dokonalou platformou k tomu, aby vtiahla generáciu Y/Z a jej životný štýl.”

partnerstvo Acer a Sauber Motorsport

Formula 1 je šport založený na technológiách a výkone, a preto je pre ňu zásadné mať spoľahlivý hardware. Acer ako oficiálny partner a poskytovateľ technológií zaisťuje pracovné stanice ConceptD vrátane monitorov. Zariadenia sa používajú na napájanie auta na štartovnom rošte a vďaka nim tiež celé dve stovky technikov zo Sauber Motorsport získavajú presnosť a spoľahlivosť pri plnení najťažších úloh od aerodynamického designu až po dosiahnutie najvyššieho výkonu motora.

Na závodné operácie v najnáročnejších podmienkach ako je dážď v Silverstone, teplo v Singapure alebo chladná piesočná noc v púšti v Bahrajne využije Acer svoje najnovšie produkty Enduro z certifikovanej rady vojenských počítačov, ktoré sú extrémne silné a odolné.

Kľúčoví členovia tímu tiež využijú pokročilé riešenia notebookov TravelMate na zlepšenie spolupráce, produktivity a zabezpečenie bez ohľadu na to, kde vo svete sa zrovna budú pohybovať.

ZDIEĽAŤ