motorola one action

Smartfón motorola one ACTION sme predstavili v článku, ako aj v recenzii. Telefón disponuje zaujímavým riešením snímania obrazu pomocou kamier a samotnou stabilizáciou obrazu. V krátkosti ide o to, že telefón okrem klasickej kamery, ktorou sníma video, má aj špeciálnu kameru pootočenú o 90°. Toto pootočenie kamery nám zaručuje a uľahčuje snímanie videa vo vertikálnom smere, ale výsledné nasnímané video máme v horizontálnej podobe. Viac sa o tejto funkcii dozviete v článku a v recenzii na telefón motorola one ACTION.

Keď nám do redakcie prišiel telefón na test, v balení sme obdržali aj držiak na telefón, ktorý je možné namontovať napríklad na bicykel.

Neváhali sme a otestovali sme ako zvládne telefón one ACTION stabilizáciu obrazu pri nakrúcaní videa. Pre náš test sme zvolili zámerne detský bicykel, aby zábery boli objektívne  a spontánne.  Ako to všetko dopadlo si môžete pozrieť v pripravených videách.

Video nasnímané telefónom motorola one ACTION so zapnutou funkciou ACTION CAM

Áno, správne čítate, telefón disponuje funkciou ACTION CAM, ktorú keď aktivujete, telefón natáča video vo vertikálnom režime. Ďalej popri tejto funkcii je možné ešte zapnúť stabilizáciu obrazu. Ako si telefón poradil s naším testom si pozrite vo videu.

Podľa nás na zvolené podmienky a trasu video test dopadol dobre. Samozrejme malé chybičky sa občas nájdu, ale pri zohľadnení ceny a parametrov tohto telefónu na trhu, ich určite odpustíte.

Video nasnímané telefónom motorola one ACTION v klasickom režime snímania videa

Toto video sme nasnímali klasickým spôsobom bez použitia stabilizácie obrazu. Trasu a aj testovanie sme spravili rovnaké.

Už z prvých záberov je vidieť rozdiel v stabilizácii obrazu. Takže na nakrúcanie akčnejších videí odporúčame aktivovať režim ACTION CAM so stabilizáciou obrazu.

Čo dodať na záver?

Telefón motorola one ACTION nezaujme len svojím telom, parametrami a cenou, ale najmä spomínanými funkciami kamery. Pri našom testovaní funkcia stabilizácie obrazu pracovala spoľahlivo a určite má opodstatnenie ju používať.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here