edukatívna aplikácia T. Rex: Skeleton Crew z produkcie HTC VIVE

Zážitok vyvinutý pre Americké prírodovedné múzeum ponúkne možnosť zostaviť kostru jedného z najväčších predátorov histórie a sledovať, ako vo svojom prirodzenom prostredí ožíva. Verzia pre domáce použitie bola rozšírená o bohatý bonusový obsah.

Praha, 22. júla 2019 – Spoločnosť HTC oznámila, že najnovšia edukatívna aplikácia T. Rex: Skeleton Crew z produkcie VIVE Studios je teraz  dostupná v obchode Viveport. Zážitok vytvorený v spolupráci s Americkým prírodovedným múzeom pre výstavu T. Rex: The Ultimate Predator si tak môžu vyskúšať fanúšikovia z celého sveta. Na rozdiel od výstavnej verzie pre viac hráčov ponúka domáca verzia okrem možnosti zostaviť kostru Tyranosaura a sledovať ho v prirodzenom prostredí tiež rozširujúci obsah. Ten zahŕňa súkromnú interaktívnu prehliadku s komentárom hlavného kurátora a popredného paleontológa Dr. Marka Norella. Nechýbajú archívne videá, vizualizácie ani bohatý register historických faktov a posledných zistení o anatómii a živote tohto ultimátneho predátora.

zážitok T. Rex: Skeleton Crew

Dielo poľských vývojárov zo štúdia Immersion je dostupné pre predplatiteľov služby Viveport Infinity zadarmo. Ostatní užívatelia si ho môžu zakúpiť za cenu 5 €.

Poznanie i zábava

V zážitku T. Rex: Skeleton Crew sa hráč ocitne v múzejnej hale, kde má za úlohu poskladať vedecky presnú kostru Tyranosaura Rexe kosť za kosťou. Vo chvíli, kedy svoju úlohu dokončí, sa ale scéna mení a dinosaurus ožíva. Mizne i múzeum a transformuje sa na močiare, ktoré sa pred 66 miliónmi  rokov rozkladali na území Montany. Hráč tak môže sledovať živého dinosaura v jeho prirodzenom prostredí. V Americkom prírodovednom múzeu tým zážitok končí, avšak užívatelia, ktorí si program inštalujú doma, sa môžu tešiť na radu bonusov. Tie ešte prehĺbia ich novo získané vedomosti.

HTC VIVE

„Virtuálna realita je svetom, v ktorom naše normálne vnímanie času a priestoru prestáva platiť,“ povedala riaditeľka pre vedu a vizualizáciu Amerického prírodovedného múzea Vivian Trakinsky. „Pre naše múzeum je preto skvelou technológiou, ktorá návštevníkom priblíži inak nedostupné oblasti prírody. Vo virtuálnej realite nie je nič príliš malé, príliš veľké, alebo príliš staré na to, aby sme to mohli prezentovať.“

Generálny riaditeľ VIVE Studios dodáva: „Titul T. Rex Skeleton Crew si u návštevníkov Amerického prírodovedného múzea získal nesmiernu popularitu. Pozorovať zmŕtvychvstanie 66 miliónov starého kráľa dinosaurov je skutočne dych berúce. Nemôžeme sa dočkať, až fanúšikovia prehistorických jašterov po celom svete zažijú ten okamih vo vlastnej obývačke.“

Spolupráca s Americkým prírodovedným múzeom je ďalšou zo série úspešných projektov HTC VIVE Studios a VIVE Arts. Výrobca už v minulosti predstavil úspešný zážitok Modigliani meets VR v londýnskej galérii Tate Modern a nedávno prezentoval umenie francúzskeho umelca Dominiqa Gonzalez-Foerstera na Benátskom bienále umenia. Už 24. októbra začne v múzeu Louvre výstava kľúčových diel Leonarda da Vinci k výročiu 500 rokov od jeho úmrtia. Tam HTC odhalí revolučnú VR štúdiu pravdepodobne najznámejšieho obrazu všetkých dôb zvanú Mona Lisa: Beyond the Glass.

Tlačová správa

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here