Spoločnosť VSHosting, najväčší poskytovateľ managed serverových služieb na Slovensku a v ČR, vyvíja unikátnu cloudovú platformu Zerops.io (Zero Operations) pre hosťovanie internetových aplikácií. Novinka, ktorá zaistí maximálnu mieru automatizácie a pohodlie pre vývojárov, nie je určená len pre českých zákazníkov, ale otvorene cielia na západné trhy. Zerops.io si kladie za cieľ, aby sa klient nemusel o nič starať a súčasne infraštruktúra myslela na všetko, čo je k produkčnej prevádzke nutné. Programátorom potom platforma zaistí maximálne pohodlie pre vývoj.

Zerops.io predstavuje novú cloudovú platformu ktorá zabezpečí plne automatizované a customizovateľné DevOps pre hosťovanie internetových aplikácií spolu s vývojovou, testovacou aj produkčnou infraštruktúrou v jednom „balíčku“. Vyrieši všetky neštandardné stavy, ktoré sa v produkčnej prevádzke môžu objaviť. Podporuje tiež automatické škálovanie výkonu v reálnom čase. Oproti iným cloudovým platformám bude Zerops pripravený pre produkčnú prevádzku náročnú na vysokú dostupnosť. Nielen, že značnú mieru spoľahlivosti zabezpečuje sama cloudová platforma, ale unikátom je fakt, že všetky aplikácie budú prevádzkované v klastrovom režime.

Zerops.io teda vývojárom prinesie plnohodnotné vývojové prostredie vrátane všetkých obvyklých nástrojov, ďalej podporu automatizovaného nasadenia do testovacieho prostredia či do produkcie s real-time automatickým škálovaním, optimalizáciou a radom ďalších funkcií.

Dlhoročné skúsenosti umožnili elimináciu slabých miest súčasných platforiem
Hoci je VSHosting na začiatku vývoja platformy, za posledného pol roka sa mu už podarilo overiť všetky technologické tézy a sprevádzkovať funkčnú demo platformu a teraz začína s vývojom ostrej verzie. „Už vyše 10 rokov sa staráme o tie najväčšie slovenské a české internetové projekty, o každý tretí e-shop a zabezpečujeme infraštruktúru pre mnohé zaujímavé technologické start-upy. Vďaka obrovskému množstvu skúseností sme vypozorovali slabé miesta všetkých súčasných individuálnych služieb veľkých internetových projektov, vrátane tých na najväčších svetových hostingových trhoch. Tieto všetky skúsenosti sme premietli do vývoja unikátnej cloudovej platformy s názvom Zerops.io,“ uviedol Damir Spoljaric, jeden zo zakladateľov spoločnosti VSHosting.

Platforma, s ktorou chce VSHosting osloviť západné trhy
Tým VSHostingu združuje desiatky DevOps odborníkov, ktorým sa za viac ako 10 rokov skúseností s prevádzkou internetových projektov podarilo vytvoriť unikátny know-how, ktoré teraz uplatňuje práve vo vývoji Zerops.io. Cloudová platforma je určená predovšetkým  pre trh vo Veľkej Británii, Holandsku, USA alebo v Nemecku. Firma sa tak rozširuje aj o nových kolegov zo zahraničia.

Napriek tomu, že VSHosting vyvíja aplikácie v open source prostrediach, ktoré zatiaľ nie sú v ČR príliš rozšírené (napr. väčšina backendu je kódovaná v GoLang), spoločnosti sa podarilo vybudovať špičkový vývojový tím, s ktorým plánuje poskytnúť niektoré užitočné aplikácie a nástroje verejne ako open source. Spoločnosť sa stabilne rozrastá, momentálne hľadá do tímu skúseného frontend vývojára.

Viac informácií o spoločnosti VSHosting na www.vshosting.cz.