Po mesiacoch vývoja prináša Strojtools na trh sadu výrazného vylepšenia pre najdostupnejšie a najrozšírenejšie 3D tlačiarne na svete – 3D tlačiarne Průša MINI a Průša MINI+. Naším cieľom bolo umožniť majiteľom Průša Mini tlačiarní, ich upgrade na profi level, a tlačiť tak s takmer nulovou odchýlkou. Teraz máte i vy možnosť urobiť zo svojej hobby tlačiarne profesionálnu tlačiareň.

Nadšenci zo Strojtools si všimli nepresnosti pri 3D tlačiarni Průša Mini, a keďže ich sami niekoľko vlastnili, a vo všetkom ostatnom im skvele vyhovovala, tak sa nechceli uspokojiť len s ich výmenou. A keďže nie sú nadšenci len 3D tlače, ale do výroby a tvorby nových vecí, pustili sa do vývoja setu vylepšení, ktorý by už tak skvelú Průša Mini a Mini+ zdokonalil. Vznikol tak set Lvl2 By Strojtools, ktorý pomocou kombinácie tlačených súčiastok a výstuhy z pevnostného duralu docieli i s hobby tlačiarňou Průša Mini zásadné zmeny v presnosti tlače. S ľahkosťou zvládne tlač súčiastok, u ktorých je potrebná 100% presnosť. Pridanou hodnotou je nielen už zmienená PRESNOSŤ, ale i ŠETRNOSŤ vďaka tlmeniu vibrácií a lepšiemu kontrolovanému nastaveniu hlavy osi X.

3D tlačiareň Průša

Pretože vlastníte hobby tlačiareň, ktorá je postavená jednoducho a je určená na domáce užívanie, Strojtools ponúka technológiu, vďaka ktorej môžete tlačiť na profesionálnej úrovni, pozitívne optimalizovať presnosti tlače a pritom nemusíte investovať do profesionálnych tlačiarní pre svoju spokojnosť. Lvl2 set umožňuje tlač bez odchýlok. Tlač, ktorá vás v samotnom finále viac než poteší.

Riešenie  Lvl2 sa skladá z dvoch častí. Častí, ktoré si môžete sami vytlačiť na svojej tlačiarni podľa dodaných dát od Strojtools a ďalej pevných častí, ktoré vám prídu poštou. Hlavným dielom zasielaných častí je unikátna výstuha osi X zo špeciálneho pevnostného duralu, ktorú Strojtools, vďaka svojej hlavnej činnosti vo výrobe prototypových dielov vyrába na sériových strojoch určených pre automotive. Tým môže zaistiť extrémne vysokú kvalitu a zároveň nemusí investovať do nákupu nových drahých strojov.

3D tlačiareň Průša

Vďaka Lvl2 setu tak vaša Průša Mini získa rad vylepšení. Ak nahliadneme do technického okienka, toto riešenie prináša precízne NASTAVENIE osí X, Y, Z, vyššiu  PRESNOSŤ vytlačených dielov, obmedzenie CHVENIA, väčšiu NOSNOSŤ osi X, zlepšenie POVRCHU tlačených dielov. Ďalej set CHRÁNI os X proti poškodeniu, nárazu a pádu a v neposlednom rade Lvl2 výhodou je ľahká montáž a rýchle nastavenie. Súčasne prichádza Strojtools so širšou ponukou tlačových podložiek, než sú na trhu ponúkané. V ponuke sú 2 obojstranné, perforované podložky pre tlačiarne Průša MINI, MINI+, a tiež pre Průša I3 MK3S, MK3S+. Podložky vďaka textúrovanému povrchu majú takmer neobmedzenú životnosť a efektívnu priľnavosť pre úplnú väčšinu tlačených materiálov. V rámci crowdfundingovej kampane na Kickstarteri sú v ponuke vzory honey comb a brick wall. Je možné ich vyrobiť s individuálnou textúrou podľa priania zákazníka, ktorá sa potom prenesie na vytlačený diel.

Strojtools

Cieľom Strojtools je podeliť sa s vami o toto jedinečné užívateľské vylepšenie prostredníctvom crowdfundingovej kampane na platforme Kickstarter, ktorá už prekonala 100 % svojho cieľa a umožniť tak všetkým nadšencom 3D tlače pomocou setu Lvl2 upgradovať svoju tlačiareň, a tak i svoje výrobky a výtlačky, rovnako ako keby ich tlačili na tlačiarňach vyšších rád.

Kampaň nájdete tu: https://www.kickstarter.com/projects/1090218928/lvl-2-by-strojtools-for-prusa-3d-printers
Tím Lvl2 by Strojtools

ZDIEĽAŤ