SAMSUNG S21 ULTRA 5G

Je už všeobecne známe, že spoločnosť Samsung spolupracuje so spoločnosťou Microsoft poskytujúc jej služby svojim zákazníkom.

Už pri spustení telefónov radu Galaxy S21 sa v pamäti nachádzajú aplikácie Office, Outlook a OneDrive, ktoré môžu navzájom spolupracovať. V aplikácii Office môžete vytvárať, editovať a spravovať tri známe programy – Excel, Word a PowerPoint. Tieto programy je možné mať uložené na úložisku OneDrive, ktorému sa budeme bližšie venovať.

SAMSUNG S21 ULTRA 5G

OneDrive

OneDrive je zjednodušene povedané vzdialené úložisko, na ktoré si môžete ukladať vaše súbory. Môžeme ho prirovnať funkciou k flash USB, ale je umiestnené v spoločnosti Microsoft. Do tohto úložiska sa  môžete dostať jedine cez internetové pripojenie. Ale koľko súborov tam môžete dať?

5 GB priestoru zadarmo nadobúda užívateľ už pri registrácii. Za 2 € mesačne sa tento priestor rozšíri až na 100 GB, čo stačí na veľmi veľké množstvo fotografií či dokumentov.

K dispozícii sú tiež dve licencie, pričom sa jedná o takzvané prémiové licencie. Za 7 € mesačne môžete využívať až 1 TB a za 10 € mesačne až 6 TB. V rámci prémiových licencií je možné využívať Word, Excel, PowerPoint, OneNote a Outlook. Okrem toho máte väčší osobný trezor a vaše zabezpečenie účtu je o stupeň bezpečnejšie.

Používanie

Používa sa jednoducho, pričom stačí otvoriť aplikáciu OneDrive, prihlásiť sa a môžete začať nahrávať vaše dokumenty, fotografie, videá či iné súbory. V hornej lište je piktogram plus, cez ktorý nahrávate tieto súbory, ale aj tvoríte organizáciu priečinkov. Ide to však napríklad aj cez aplikáciu Galéria, kde postup je podobný ako pri obyčajnom odosielaní fotografií na sociálne siete.

SAMSUNG S21 ULTRA 5G

Outlook

Mailovú aplikáciu Outlook asi každý pozná, avšak nie všetci isto vedia, že je výborne prepojená s ostatnými službami od spoločnosti Microsoft. Napríklad v poslanom maile z Outlooku je možné zahrnúť hypertextový link, ktorý sa príjemcovi garantovane správne zobrazí. Z toho dôvodu je tak oceňovaný. Takto jednoducho je možné spravovať informácie aj cez ostatné aplikácie ako je komunikačná platforma MS Teams či SharePoint.

V praxi sme tieto možnosti využívali napríklad pri firemných mítingoch, kde sme sa ako účastníci naraz pripojili pomocou linku z Outlooku do zdieľaného Excelovského súboru uloženého na OneDrive. Tu sme mohli v reálnom čase naraz editovať obsah tabuliek.

Samsung telefóny radu Galaxy S21 sú stabilne prepojené s týmito aplikáciami. Ako redakcia techvia.sk odporúčame siahnuť po takejto voľbe v prípade tímových projektov. Rovnako ju môžete oceniť aj v rámci osobného použitia pri vyvarovaní sa straty údajov či pri výmene  zariadenia.

SAMSUNG S21 ULTRA 5G

Samsung Notes synchronizácia s OneDrive

Samsung Notes neplní funkciu iba obyčajného zápisníka poznámok. Okrem formátovania textu, vytvárania zoznamov, kreslenia, pridávania textových polí, obrázkov a zvukových nahrávok má Samsung Notes aj výhodu pre tých, ktorí potrebujú komunikovať zaznamenané informácie. Jedná sa o zdieľanie poznámok, pričom  všetci pridaní účastníci môžu editovať zobrazovanie poznámok vo webovom prehliadači cez Microsoft OneNote a Outlook.

Synchronizácia poznámok sa spúšťa cez aplikáciu Samsung Notes. Kliknutím na rozšírené menu a následne na ikonu nastavení si môžete zapnúť prvé dve voľby, ktoré sú Synchronizácia so službou Samsung Cloud a aplikáciou Microsoft OneNote.

SAMSUNG S21 ULTRA 5G

Zdieľané poznámkové bloky môžete vytvárať a sprístupňovať taktiež pomocou rozšíreného menu pod položkou Zdieľané poznámkové bloky. Po vytvorení poznámkového bloku budete mať možnosť pridať ľudí pomocou telefónneho čísla alebo identifikátora konta Samsung. Do týchto blokov je možné importovať už vytvorené poznámky alebo priamo vytvárať nové.

V aplikácii je možné pridávať značky, takzvané #, hashtagy alebo jednoducho tagy. Pri veľkom množstve poznámok sa v nich jednoduchšie orientuje. Je to podobný systém ako na webových blogoch či na Instagrame. Organizácia informácií tu však nekončí. K dispozícii je možnosť vytvárať priečinky, podpriečinky a farebne ich označiť na získanie lepšieho prehľadu. Napríklad poznámky ohľadne rodinných nákupov, ktoré sú označené tagom #maslo sa zoskupia pod položkou #maslo v rozšírenom menu pod položkou Značky.

SAMSUNG S21 ULTRA 5G

Vďaka tejto vymoženosti si viete prezerať poznámky na Microsoft OneNote či Outlooku prostredníctvom OneDrive úložiska. Taktiež v praxi to oceníte napríklad pri nakupovaní, kde každý člen domácnosti napíše, čo mu ešte chýba, aby sa položky pri  nakupovaní neduplikovali a zbytočne sa neplytvalo potravinami alebo pri tímových projektoch ako je forma brainstormingu.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here