CREATIVE BT-W5

Rôzne zariadenia od spoločnosti Creative v našej redakcii recenzujeme pomerne často. Dnes tomu nebude inak, nakoľko sa k nám do redakcie dostala novinka v podobe BT-W5. Jedná sa o adaptér pre Bluetooth slúchadlá, ktorý je možné použiť na počítači ako aj na PS4, PS5 či Nintendo Switch.

CREATIVE BT-W5

Hlavnou výhodou tohto zariadenia je práve USB-C, ktoré umožňuje pripojenie k mnohým moderným konzolám či notebookom. Nevýhodou je absencia USB-C do USB-A konvertora v balení. V prípade inštalácie tejto jednotky je v prvom rade potrebné nainštalovať Creative aplikáciu. Následne stiahnuť driver, ktorý tiež vyžaduje inštaláciu. Po tomto procese sa spustí aktualizácia, ktorá netrvá príliš dlho. Po týchto krokoch je možné začať používať samotný adaptér.

CREATIVE BT-W5

Zariadenie Creative BT-W5 je vyhotovené z čierneho lesklého plastu a dizajn zariadenia dopĺňa tlačidlo a logo Creative. Na adaptéri sa tiež nachádza LED indikátor. Celé zariadenie je veľmi kompaktné. Jeho veľkosť sa dá prirovnať približne k jednej tretine bežného USB kľúča. Tlačidlo slúži na aktiváciu párovacieho módu a na prepínanie medzi zariadeniami. Takéto riešenie rozhodne vítame, nakoľko je možné spárovať až štyri rôzne zariadenia. Pri párovaní svieti indikátor na modro a pri prepínaní zariadení na bielo. Počas nášho testovania sme nezistili žiadne problémy a prepínanie fungovalo presne tak, ako popisuje manuál. Adaptér podporuje aj hands-free mód, ktorý umožňuje volanie pomocou slúchadiel s mikrofónom.

CREATIVE BT-W5

Prostredie aplikácie Creative je prehľadné a každé nastavenie je jednoducho dostupné. V aplikácii je možné zapnúť aj režim s nízkou latenciou, ktorý sme využívali predovšetkým pri hraní hier. Odozva bola v tomto móde skutočne nepostrehnuteľná. Aplikácia ďalej podporuje zvukové profily pre hry. V katalógu pressetov tak nájdete hry ako CS:GO, Apex Legends či Call of Duty Warzone. Posledným dostupným nastavením je ešte ekvalizér, ktorý všetci dobre poznáme.

CREATIVE BT-W5

V prípade Creative BT-W5 sa jedná o kvalitné zariadenie ponúkajúce radu dodatočných funkcií. Ďalšou výhodou je možnosť pripojenia k rôznym zariadeniam, vrátane konzol. Cena zariadenia sa na trhu pohybuje okolo 60 €.

techvia.sk

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here