Legion Go

Spoločnosť Lenovo spolu s hernou divíziou Legion na slovenský trh priniesla zariadenie Legion Go, ktoré zaujme nejedného hráča elektronických hier.

herná konzola Legion Go

Áno, na prvý pohľad zariadenie Legion Go pripomína tablet s ovládacími prvkami naboku. V podstate to tak aj môže byť. Ovládače, ktoré sa nachádzajú po stranách môžu slúžiť na prácu so zariadením, ale ich primárna funkcia je využitie pri hraní hier.

herná konzola Legion Go

Ovládače či joystiky sú odnímateľné ovládače Legion TrueStrike. Ovládače ponúkajú malý dotykový touchpad na jednoduchý pohyb kurzora, programovateľné tlačidlá a samotný joystik. Práca aj hranie s ovládačmi je veľmi príjemné v základnom pripnutom režime k zariadeniu ako aj v oddelenom móde. Samotné ovládače dobre padnú do rúk, majú citlivé ovládanie s hallovým efektom. Ovládanie deja pri hraní hier je pohodlné a presné.

herná konzola Legion Go

Zariadenie Legion Go na základe svojich vlastností a parametrov posúva elektronické hranie hier na vyššiu úroveň. Jedná sa o spratné a prenosné zariadenie na hranie hier. Predná strana ponúka 8,8“ dotykový displej s rozlíšením QHD+ s obnovovacou frekvenciou 144 Hz. Jas displeja je 500 nitov s pomerom strán 16:10. Povrch displeja chráni sklo Gorilla Glass.

herná konzola Legion Go

Srdcom hernej konzoly je procesor AMD Ryzen™ Z1 Extreme s grafickou kartou RDNA, ktorému ku stabilnému výkonu napomáha RAM pamäť o veľkosti 16 GB. Úložný priestor pre súbory či hry je k dispozícii vo veľkosti 1 TB. Ak by náhodou chýbalo úložisko, tak je ho možné rozšíriť pomocou microSD karty do veľkosti až 2 TB. Zariadenie ponúka pri hraní dostatočný výkon. Aby výkon bol stabilný, je potrebné komponenty dôkladne chladiť. O to sa stará systém chladenia s technológiou ColdFront. Prúdenie teplého vzduchu zo zariadenia je systémom lopatiek odvádzané zo zadnej časti zariadenia. Samotné chladenie nie je rušivé a je dostatočne účinné.

Legion Go

Legion Go poskytuje možnosti pripojenia pomocou dvoch konektorov typu USB-C 4.0, kombinovaného 3,5mm audio portu, čítačky microSD karty. Ďalej máme k dispozícii bezdrôtové pripojenie WiFi 6E a konektivitu prostredníctvom technológie Bluetooth 5.2. Všetky tieto parametre je potrebné doplniť o údaj o operačnom systéme, ktorým je Windows 11 Home.

herná konzola Legion Go

Určite dôležitou súčasťou pri hraní hier je zvuk. Legion Go sa o tento audio zážitok postará prostredníctvom dvoch 2 x 2W reproduktorov. Hudobný prejav reproduktorov je dobrý, vzhľadom na technické možnosti zariadenia rozhodne dostatočný. Ak budete svoju hru streamovať, tak záznam hlasu zaznamenajú duálne diaľkové mikrofóny.

Legion Go

Nabíjanie hernej konzoly je realizované pomocou 65W nabíjacieho adaptéra s konektorom USB-C, ktorý je súčasťou balenia. V balení  sa taktiež nachádza aj obal, ktorý chráni konzolu pri prenášaní.

nabíjanie Legion Go

Spolu s hernou konzolou Legion Go sme mali možnosť vyskúšať príslušenstvo v podobe okuliarov Legion Glasses. Okuliare ponúkajú rozšírenú realitu a tak hranie dostáva iný rozmer a zážitok. Obraz sa premieta na micro-OLED displej okuliarov. Obnovovacia frekvencia displeja je 60 Hz. Napájanie a pripojenie okuliarov je pomocou 1,2m kábla s konektorom USB-C.

Legion Go & Legion Glasses

Okuliare okrem prenášania obrazu, prenášajú aj zvuk z reproduktorov, ktoré sú umiestnené v bočniciach okuliarov. Okuliare dobre sedia na hlave a počas používania sme nepociťovali žiadne nepohodlie. Hmotnosť okuliarov je 96 gramov. Súčasťou balenia okuliarov je prenosné puzdro.

Legion Glasses

Legion Glasses

Záver

Herná konzola Lenovo Legion Go je zariadenie, ktoré si na cestách obľúbi nejeden hráč elektronických hier. Hmotnosť 640 gramov základného modulu ho priam predurčuje na prenosné herné zariadenie. Samotné používanie produktu je dobré a plynulé. Myslíme si, že chladenie tepla, ktoré vzniká pri používaní je dostatočné, navyše s nízkou intenzitou hluku ventilátora. Využiteľnosť a zážitok z hier si používatelia vychutnajú už v základe pomocou ovládačov Legion TrueStrike. Avšak pri dodatočnom zakúpení príslušenstva, ako sú okuliare Legion Glasses, celá zostava a zážitok z hrania hier nadobudne nový dynamickejší rozmer.

Legion Glasses

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here