microSD GOODRAM

SD karty sú neoddeliteľnou každodennou súčasťou pri používaní výpočtovej techniky. Pamäťové karty používame pri mobilných telefónoch, fotoaparátoch, kamerách a pri mnohých iných zariadeniach, kde dochádza k zápisu na médium.

microSD GOODRAM

Spoločnosť GOODRAM ponúka pamäťové karty typu IRDM M2AA, ktorý ponúka rozhranie UHS-I U3. Karta sa vyznačuje rýchlosťou čítania 170 MB/s. Pri zápise sa dosahuje rýchlosť 120 MB/s. Karta je dostupná v kapacite 64 GB, 128 GB, 256 GB a 512 GB. Je možne si zakúpiť aj 32 GB verziu, ktorá dosahuje zápis 60 MB/s a rýchlosť čítanie je opäť 170 MB/s.

goodram copy

Pri kúpe microSD CARD IRDM M2AA GOODRAM v balení sa nachádza okrem samotnej karty aj redukcia pre slot SD kariet. Karta je navrhnutá do náročných prevádzkových podmienok s odporúčanou prevádzkovou teplotou od -25°C do +85°C.

microSD GOODRAM

Vzhľadom na odporúčanú prevádzkovú teplotu a skladovaciu teplotu od -40°C do +85°C je karta vhodná na používanie napríklad na nahrávanie záznamu pri autokamerách. V tomto prípade dochádza k častým zmenám v teplote okolia pri používaní. Súčasné autokamery nahrávajú video záznam v rozlíšení 4K. Karta microSD CARD IRDM M2AA GOODRAM toto rozlíšenie nahrávania ponúka.

microSD GOODRAM

V prípade zhotovovania snímok karta podporuje formát zápisu JPEG a RAW, čo sme vyskúšali pri Full Frame snímači. Vo fotoaparáte Canon EOS 6D Mark II sme testovali sekvenčné snímanie s maximálnou priestorovou náročnosťou, a to do kvality plný RAW 6240×4120 Px + plný JPEG 6240×4120 Px. Fotoaparát pri tomto nastavení má buffer 17 snímok. To znamená, že pri plnom rýchlom sekvenčnom snímaní vedel fotoaparát spraviť v plnej rýchlosti až 19 snímok. Takže približne 2 snímky za sekundu. Suma sumárum 22 snímok pri tejto kvalite sme spravili za cca 3,5 sekundy.

goodram

GOODRAM pri type kariet IRDM okrem spomínaných prevádzkových podmienok ponúka aj odolnosť voči nárazom, vode a röntgenovému žiareniu. To z týchto kariet robí dobrého spoločníka pri používaní v ťažších podmienkach. Na karty výrobca poskytuje doživotnú záruku.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here