PARKSIDE® Aku kosačka

V našej redakcii techvia.sk sme mali možnosť otestovať Aku kosačku na trávu PRMA 40-Li C1 značky PARKSIDE® spolu s dvomi akumulátormi 20 V/4 Ah PAP 20 B3 a dvojitou rýchlonabíjačkou PDSLG 20 A1.

PARKSIDE® Aku kosačka

Samotné zloženie kosačky nám zabralo len pár minút, keďže je veľmi jednoduché a intuitívne. K zostaveniu sme nepotrebovali žiadne dodatočné náradie. Rúčku sme upevnili pomocou upínacej páky s presným označením nastavenia správneho sklonu rúčok. Následne sme pripevnili úchyty kábla spínania.

Kosačka umožňuje zber pokosenej trávy do koša alebo mulčovanie. Kôš na trávu má kapacitu 50 l a ukazovateľ naplnenia. Na zavesenie zberného koša na trávu je potrebné nadvihnúť ochranu proti odrazeným predmetom. Pri mulčovaní je nutné odobrať zberný kôš na trávu a zasunúť mulčovač na použitie pokosenej trávy ako hnojiva.

Kosačka využíva dva 20 V/4 Ah akumulátory PAP 20 B3, ktoré sme zasunuli do priestoru pod krytom. Pri vkladaní a vyberaní batérií sme museli vytiahnuť kontaktný kľúč, ktorý sa nachádza vedľa priestoru pre akumulátory. Môže sa zastrčiť iba v určenej polohe podľa vodiacej drážky. Uvedené batérie majú praktické tlačidlo signalizácie stavu nabitia akumulátora.

Pred samotným kosením sme nastavili jednoducho pohybom páky výšku kosenia/rezu. V našom prípade sme použili nastavenie na 30. mm. Výhodou PARKSIDE® Aku kosačky na trávu PRMA 40-Li C1 je 7 polôh nastavenia výšky: 25/30/38/45/55/65/75 mm. Šírka kosenia je cca 40 cm.

kosačka PARKSIDE®

Kosačku sme naštartovali stlačením uvoľňovacieho tlačidla. Po jeho stlačení sme zatlačili štartovaciu páku. Na rúčke sa nachádza tlačidlo na zobrazenie stavu nabitia.

Kosačka má k dispozícii dva režimy prevádzky:

Automatický režim: Akumulátorová kosačka na trávu prispôsobí otáčky motora podľa zaťaženia.
Ekologický režim: Akumulátorová kosačka na trávu sa rozbehne s najnižšími otáčkami s ohľadom na maximálnu životnosť akumulátora.

PARKSIDE® Aku kosačka

Kosačka je veľmi dobre ovládateľná aj vďaka svojej váhe cca 15 kg spolu s akumulátormi. Na jedno nabitie sme počas redakčného testu pokosili trávnik s rozlohou cca 150 m2 za dobu cca 60 minút.

Prevádzke napomáha inovatívny bezkefkový motor, ktorý umožňuje až o 30 % dlhšiu prevádzku v porovnaní s bežnými motormi. Počas kosenia sme ocenili obojstranné vťahovanie okrajov trávnika, vďaka ktorému sme mohli čisto a precízne pokosiť aj blízko okrajov plota či múrika. Plastový bubon kosačky chrániaci priestor noža zabezpečuje dlhšiu životnosť spotrebiča, tým, že nepodľahne korózii ako u bežných kosačiek s kovovým bubnom.

Súčasné nabíjanie dvoch akumulátorov umožňuje rýchlonabíjačka PDSLG 20 A1. Nabíjačka zobrazuje stav nabitia akumulátorov rôznej kapacity. Približný čas plného nabitia bol v našom prípade 30 minút.

PARKSIDE® Akumulátor

Kosačku je možné prakticky uschovať. Rúčka sa dá jednoducho sklopiť a kôš na trávu odňať na úsporu miesta.

PARKSIDE® Aku kosačka

PARKSIDE® Aku kosačka na trávu PRMA 40-Li C1 spolu s príslušenstvom je šikovným, praktickým a spoľahlivým pomocníkom v záhrade, významnú úlohu pri jej voľbe určite zohrá výborný pomer ceny a výkonu.

Aktuálna zvýhodnená cena setu PARKSIDE® Aku kosačka na trávu PRMA 40-Li C1 + Akumulátor 20 V/4 Ah PAP 20 B3, 2 kusy + Dvojitá rýchlonabíjačka PDSLG 20 A1 na Lidl shope je 269 €.

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here