laser projektor SAMSUNG

V redakcii techvia.sk sme mali možnosť vidieť a vyskúšať laserový projektor The Premiere od Samsungu. Projektor nesie typové označenie a celý názov The Premiere SP-LSP9T (2021).

laser projektor SAMSUNG

Samsung pre nás všetko pripravil tak, aby sme mali možnosť si užiť čo najlepšie zvukové a zobrazovacie vlastnosti spomínaného projektora.

laser projektor SAMSUNG

Projektor disponuje zobrazovacou technológiou Tripple Laser, ktorá pri zobrazovaní ponúka minimálnu projekčnú vzdialenosť.

laserový projektor SAMSUNG

The Premiere SP-LSP9T (2021) je malé prenosné zariadenie s rozmermi na úrovni väčšej knihy. Projektor má elegantné jednoduché látkové prevedenie, ktoré v interiéri nepôsobí rušivo. Napájanie a konektorová výbava sa nachádza na zadnej strane produktu.

laserový projektor SAMSUNG

Samotné ovládanie je intuitívne a pre mnohých známe pomocou pribaleného diaľkového ovládača. Čo sa týka menu, tak je v podstate totožné so Smart TV Samsung a pri jeho ovládaní a používaní si ani neuvedomujete, že používate laserový projektor.

ovládanie laserový projektor SAMSUNG

Obraz

Obraz, na ktorý sme sa mali možnosť pozerať, je v rozlíšení 4K s jasnými farbami v režime HDR10+. Projekčná uhlopriečka mala 130 palcov, pričom projektor bol vzdialený od plátna iba 23,8 cm. Kvalita projekcie, celkového obrazu, farieb či kontrastu bola výborná. Cítili sme sa ako v kine, presnejšie veľkom domácom kine. Laserový projektor Samsung nasvieti plátno až 2800 ANSI Lumenov. Jedná sa veľmi dobré nasvietenie, čím je umožnené kvalitne si vychutnať sledovaný obsah aj pri dennom svetle.

V redakcii sme vyskúšali sledovať film pri zatiahnutých závesoch, ako aj pri odhrnutých závesoch tak, aby na plátno dopadalo priamo denné svetlo. Výsledok si môžete pozrieť na fotografiách. Myslíme si, že aj s takýmto intenzívnym denným svetlom si projektor poradil, nasvietenie bolo dostatočné a film nestratil farby, jas ani detaily pri zobrazovaní jednotlivých scén.

Zvuk

Okrem sledovania filmu v kino kvalite sme si vypočuli kvalitný zvuk, ktorý sprevádzal dej filmu. Zvukové vybavenie The Premiere SP-LSP9T (2021) ponúka audio zážitok vďaka 4.2 kanálovému zvuku s výkonom 40 W. Na zvýšenie a zvýraznenie zvukových efektov laserový projektor dostal do vienka technológiu Acoustic Beam, ktorá používa 22 malých otvorov na šírenie hlbokého zvuku do priestoru.

laserový projektor SAMSUNG

Sledovať film vo vysokej zobrazovacej a zvukovej kvalite bolo pomocou laserového projektora Samsung The Premiere SP-LSP9T (2021) pre nás zážitkom. Pri tomto produkte by sme len dodali, že raz ho vidieť je lepšie, ako stokrát o ňom počuť. A sledovať film či koncert prostredníctvom tohto špičkového projektora je nezabudnuteľným zážitkom na dlhú dobu.

laserový projektor The Premiere SAMSUNG

Martin Morávek

ZDIEĽAŤ

ZANECHAŤ ODPOVEĎ

Please enter your comment!
Please enter your name here